Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerintetek...

Keresztények szerintetek lapos a Föld?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 14:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%

Giordano Brunot nem a heliocentrikus világkép miatt ítélték el (amiből csak annyi igaz, hogy nem a Föld a világ közepe; ugyanis a heliocentrikus világkép azt jelenti, hogy a Nap a világ közepe), hanem bizonyos máig még mindig nem bizonyított természettudományos (nyilván ilyenben nem volt joga az Egyháznak dönteni), ÉS a hit és erkölcs dolgát érintő kérdésekben (ebben van joga dönteni). A halálra ítélésre az egyházi hatalomnak szintén nincs joga. De mivel akkoriban a pápa egyben Közép-Itália fejedelme volt, tehát egyben egy állam fejedelme, ezért a halálbüntetést a Pápai Állam törvényei szabályozták. Az államnak halálbüntetésre azonban van joga (közjót képviselve).


"Bruno a könyveiben iszonyatosan értelmetlen elképzeléseiről ír: hogy számtalan világ létezik; hogy a lélek egyik testből a másikba vagy egy másik világba vándorol; hogy egyetlen lélek egyszerre két testben is formát ölthet; hogy a mágia hasznos és megbízható; hogy a Szentlélek nem más, mint a világszellem [...]; hogy a világ öröktől fogva létezik; hogy Mózes a csodákat mágia segítségével hajtotta végre és hogy jártasabb volt a mágiában, mint a többi egyiptomi; hogy törvényeit ő maga találta ki; hogy a Szentírás megtévesztés; hogy ördögök áldásos tetteket tudnak véghezvinni; hogy csak a zsidók származnak Ádámtól és Évától, a többi ember két lénytől, akik egy nappal előbb lettek teremtve. Hogy Krisztus nem Isten, hanem mesteri varázsló, aki az embereket az orruknál fogva vezette, és akit ezért joggal akasztottak fel [...] nem pedig keresztre feszítették; hogy a próféták és az apostolok istentelenek voltak, és hogy néhányukat varázslóként felakasztották. Nem is érnék a végére, ha minden agyszüleményét vissza akarnám idézni, amelyeket Bruno könyveiben és személyesen állított. Röviden szólva mindennek hajthatatlan védelmezője volt, amit pogány filozófusok, valamint régi és új eretnekek felhoztak." (Caspar Schoppe)

2012. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
86%

<Nem azt írja hogy gömbölyű...>


Miért, szerinted gömbölyű? Én úgy tudom, nem, mert GEOID.

Ezt a szót pedig nem olyan régen alkották meg, úgyhogy ne keresd a Bibliában.


A dinoszaurusz esete dettó. Pár évtizeddel ezelőtti szóalkotás, rettenetes gyíkot jelent.

2012. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, hány éves vagy? Hányszor kell még elmagyarázni, hogy a földkerekség kifejezés egy kifejezés és nem valamiféle világképre utal? Azon kívül a teremtés története egy szimbolikus történet, a hat nap hat időszak, stb stb? Egy Ady verset szó szerint veszel? Mert akkor megbuksz érettségin. A JELENTÉS a lényeg.
2012. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem is dinoként említi hanem leírja jellemét és azt is, hogy az első teremtménye mely lásd tényleg a dinok voltak azok. A Biblia igen is ír róluk csak nem tudja dinoszauruszoknak megnevezni, de ott van benne.
2012. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiszem, hogy a kérdező egy fanatikus, elvakult provokátor, aki nem bír napirendre térni. Azzal sem akarom meggyanusítani, hogy sík hülye.


Inkább arra gyanakszom, hogy azért lesz egyre több ilyen kérdés, mert ezt tanítják az iskolákban, a kereszténység lejáratása mellett.

Legalábbis eddigi ismereteim alapján reálisabb tények ezek, minthogy keresztények szerint lapos. Ha pedig a nagyi ezt mondta, vagy régen éltél és ezt tanították, akkor sem kellene egyből rányomni az összes keresztényre, hogy khm...


Másik tippem, hogy dinó imádó vagy és valaki azt mondta, hogy a keresztények szerint nem léteznek.


Elég sok dolog lehetséges.


Bruno bácsiról meg annyit, hogy még a végén kiderül, hogy nem is volt egy szent (azt azért nem mondom, hogy pedofil volt). Csúnya és kereszténységnek nem megfelelő tett volt minden gyilkosság és kínzás. De feltehetőleg ezek az emberek úgy gondolkodtak, hogy amit ők mondanak, az az objektív igazság, a többiek meg hülyék és joguk van ezt elmondani. Ha pedig megégünk, mert a keresztények nem öletik meg magukat, akkor ők a rohadé.kok.


További szép napot!

2012. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
miért kell az értelmes válaszokat lepontozni? Nem, nem lapos a föld szerintünk. Ez miért 0%? Mert nem felel meg a kereszténységről kialakult sztereotípiának?
2012. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%

^ Ön nyert. :)


Végignéztem, minden egyes választ lepontoztak, amiben nem azt írta a válaszoló, hogy "Igen, szerintem a Föld lapos, mert csak." --> Ilyen meg nem is volt... :D


De legyen "ellenkampány": ha minden válaszoló zöldíti a többit, akkor valamennyire helyreáll az egyensúly. Én már megtettem. :)

2012. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
87%
Kikérem, hogy hülye vagyok. A Föld igenis lapos, a repülőről láttam.
2012. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ honnan nézed.Ha rajta állsz igen ,de ha a távolról nézed akkor nem.

Ha nem vagy keresztény akkor is így van.

2012. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
16%
És a repülőgép vízszintesen haladt végig, ugye?:D
2012. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!