Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka a keresztények...

Mi az oka a keresztények szexualitás iránti szégyenlősségének, a téma "szégyenteljesnek" kezelése?

Figyelt kérdés
Miért tapasztalható az, hogy pl. a katolikus egyház esetében külön beszédtémát tartottak az óvszerről, hogy bizony csak ritkán szabad használni és betegség elkerülése okán, de nem a szex élvezése miatt stb... Meg alapból, miért "nem szabad" élvezni a szexet?
2012. máj. 24. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
A kat. egyház katekizmusa szerint a szerelem és a szexualitás az egyik legszebb emberi érzés. De! normálisan megélve azt. Tehát lehet élvezni a házastársaddal! Mert ez a normális. Nem fűvel fával csak úgy a vakvilágba...
2012. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Mi az oka annak, hogy általánosítasz? A kereszténység nem csak a katolikus egyházról szól, vagyis ha arra vagy kiváncsi, akkor a kereszténység helyett használd a katolikus egyház kifejezést.


A keresztények tudják a helyén kezelni a szexszet. Tudják hogy a szexnek a házasságban van a helye és a házastársaddal. Ezen kívül semmilyen más megkötés nincs, mindenkinek szive joga eldönteni milyen védekezést használ és mikor ill. hogyan. Nemcsak, hogy joga, de magánügye is. Ezért nem beszélünk róla fűnek fának és nem szégyenlőségből.


Üdv. Péter

2012. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Tökéletesen egyet értek Péterrel, nem is nagyon tudok mást hozzátenni.
2012. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Granulátum ***** válasza:
0%

A kereszténység megalkotásánál az volt a vezérelv, hogy mindenben a pogánykori felfogások ellentéteit kellett megalkotni.


'Szeretik a pogányok a kék rózsát? Akkor a kék rózsa imádata ezentúl tiltott bűnös dolog lesz!'

Nagyjából ennyi az értelme.

2012. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A középkorban még egyáltalán nem volt jellemző a keresztény Európára a szexuális tabu. A nászéjszaka alkalmával szokás volt az ablak alatt szurkolni a párnak. Sőt, elterjedt elképzelés volt, hogy a szerelem valamiféle lelki nyavalya, amire a szex jelenti a gyógyulást :)


"Meg alapból, miért nem szabad élvezni a szexet?"

Dehogynem szabad, a Biblia külön megerősíti:


"A férfi teljesítse házastársi kötelességét feleségével szemben, hasonlóképpen az asszony is férjével szemben. Az asszony testével nem maga rendelkezik, hanem a férje, éppígy a férfi testével sem ő rendelkezik, hanem a felesége. Ne tartózkodjatok egymástól, legföljebb közös megegyezéssel egy időre, hogy azt imádsággal töltsétek." 1Kor 7:3-5

2012. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szó sincs "szégyenteljes" kezelésről vagy szégyenlősségről, legfeljebb a jelenlegi korszellem láttatja így vagy bélyegzi ennek a normális hozzáállást. Szoktam mondani, hogy vannak dolgok (a természetes fizikai szükségletek), amik tényleg természetesek annyiban, hogy az ember "így működik"; ugyanakkor társaságban vagy a nyílt utcán nem teszünk nyíltan ilyesmit, és optimális esetben még csak nem is beszélünk ezekről, mert ott közönségesnek számítanak. (Részemről még azzal sem értek egyet, hogy kisgyerekeket engednek a szüleik a strandon meztelenkedni vagy a játszótéren vagy más nyílt helyen pisilni stb. De nem megyek bele, messzire vezetne.)

A lényeg, hogy a szexualitás, mint írták is már előttem, a házasságon belül "legális", és a két fél magánügye abban az értelemben, hogy nem jó dolog kívülállókkal megtárgyalni. Kicsit megbotránkozom, amikor keresztények a szexuális életükkel traktálnak másokat...

Világiak között sem mindenkinek természetes, hogy közzéteszi a magánéletét.


A katolikus egyháznak valóban vannak olyan tanításai, amik nem egyeznek meg a Bibliában leírtakkal, vagy a Biblia szellemiségével; ilyen ez a tiltás is az óvszerhasználatot és az egyéb védekezési módokat illetően. Egy régi viccben volt valami olyasmi, hogy a katolikusok a fogamzásgátlással kapcsolatban a biológiát bírják, de a fizikát és a kémiát nem. Amennyire én tudom, tényleg nagyjából ez a helyzet; pedig vannak olyan kémiai behatások, amiket nem kellene tiltani, mert azokkal a tablettákkal semmi gond nincs, amik nem a már megfogant életet pusztítják el. Viszont az sem igaz, hogy bármilyen védekezési forma megfelelő; pontosan azért, mert egyes tabletták ill. pl. a spirál nem megelőzik a fogamzást, hanem megszakítják az életet. A művi abortuszról már nem is beszélve...


Üdv. :)

2012. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A katolikusoknál nem tudom, mi a helyzet, a mi felekezetünkben egyáltalán nem kezeljük szégyenteljesnek a szexet. Meg szerintem máshol se.
2012. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szabad "élvezni" csak nem CSAK amiatt csinálni. Jól megaszondtam...

Tehát az a tilos, hogy akármiféle emberrel, élvezetből. A pároddal (férj/feleség) úgy csinálod ahhogy tetszik de azon kívül ne.

2012. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Súr! Te miféle homályban élsz??!!!
2012. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt én is tudni szeretném, az összes kereszténységgel kapcsolatos kérdést tele írja hülyeségekkel.
2012. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!