Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tudomány a mai napig se...

A tudomány a mai napig se bizonyítani se cáfolni nem tudta Isten létezését, ez a kapaszkodója a hívőknek és az ateisták nem tudnak megfelelő érveket mondani?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 18:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
22%
Elmondom neked, hogy zuhanó repülőben nincs ateista...
2012. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
98%

Vannak ennél fontosabb dolgok. Miben változna meg az élete annak, aki hisz és annak, aki nem hisz?

Ha valakit csak Isten léte korlátoz valamiben, az elég szomorú.

A tudománynak van jobb dolga, mint "Istennel" foglalkozni.

És tévedés azt hinni, hogy ez a 21. század és mindent tudunk.

2012. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 anonim ***** válasza:
70%
#1 itt vagyok pl. én
2012. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a kérdést a tudomány soha nem lesz képes eldönteni, mert ez nem egy olyan kérdés, ami tudományosan vizsgálható lenne.
2012. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 pelgrim ***** válasza:
43%

Igazán nem értem mire jó az a rengeteg vita a a tudománypártiak és a vallásos emberek közt. A vallás és a tudomány nem egymás ellenkezője. Egyre közeledik a nap, mikor a tudomány bizonyítani fogja Isten létezését, természetesen nem úgy úgy ahogy a vallás ma a híveinek tálalja.


A tudomány és a vallás egymás kiegészítői, nem ellenfelei.

2012. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
45%

Tyűűűűha vannak itt érdekes dolgok :D


#1: Talán voltál már zuhanó repülőn? Nem? Nahát, ez nem meglepő, csak akkor nem értem miért kell ilyen hülyeségeket beszélni ;)


pelgrim:


Persze, tudomány és vallás épp úgy megfér egymás mellett, mint náci a zsidó mellett... :) bocsi de kb. ilyen szintű hasonlattal lehet kifejezni azt amit Te mondtál.

2012. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
55%
Már miért ne férhetne meg? Nem kell mindenkinek evolúcióval foglalkozni, egy kémikus mondjuk miért ne lehetne hívő???
2012. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 anonim ***** válasza:
42%

Már miért kéne az evolúcióval foglalkozni ahhoz, hogy valaki ateista legyen? Filmrendezők, írók, csillagászok, nyelvészek is ateisták, és ők sem foglalkoznak az evolúcióval, legalább is abban az értelemben nem, ahogy Te gondoltál rá.


Egyébiránt meg amit leírtál az eléggé valószínűtlen :) Tudod te mi kell ahhoz hogy valaki kémikus legyen? Na de tudom ám, hogy vannak ettől függetlenül ilyen csodabogarak, de egy gondolatot hadd vázoljak fel.


Nézzük a vallást. Mit mond? Isten kinyilatkoztatta a szavát. Ez a világ lényege. Az alfa és omega Isten, tehát ennyivel is megelégedhetünk.

Nézzük a tudományt. Mit mond? Héj, tulajdonképpen alig ismerjük ezt a világot körülöttünk. Meg kéne vizsgálnunk, meg kéne figyelnünk a működését, hátha megtudhatunk egyet s mást!


Ez a két mentalitás hogy egyeztethető össze? Na most még mielőtt kiforgatod a szavaimat, leszögezem, ez nem általánosítás. Tudom, hogy vannak kivételek, mint minden esetben, de ez a tendencia a meghatározó.

2012. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/123 anonim ***** válasza:
83%
Én fizikus vagyok, és hívő ;)
2012. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
62%
Kémikus szobatársam meg nem az :) Juj.
2012. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!