Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha római katolikus neveltetést...

Ha római katolikus neveltetést kaptam de nem fogadom el Jézus Krisztus megváltónak, hanem csak egy példamutató életet élő férfinak tartom akkor inkább vagyok zsidó mint katolikus?

Figyelt kérdés
Jézus, római, katolikus, zsidó
2012. jún. 30. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Akkor nem vagy se katolikus, se zsidó, hanem ateista
2012. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem vagy zsidó, csak van egy közös pontod a zsidókkal. Kivéve ha zsidó vagy.
2012. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Ateista aki istentagadó, szóval te köszönő viszonyban se vagy vele. Személy szerint nem tudlak, de nem is akarlak sehova se besorolni. Egy hívő vagy, aki nem fogadja el a vallás összes tanítását, ami nem feltétlen baj.
2012. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem..nincs még csak közös találkozási pontod sem a zsidókkal: ők ugyanis Jézust abszolut negatív személyiségnek/jelenségnek tartják.
2012. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Jársz te zsidó templomba? Megtartod a hanuka ünnepét? Hogy gondoltad, hogy zsidó lehetsz egy gondolat által? Te római katolikus vagy.
2012. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondtam azt hogy zsidó vagyok, de azt se mondom hogy római katolikusnak tartom magam.


Itt most a kérdés arról szól hogy a vallás szemszögéből ez a felfogás közelebb van-e a zsidó valláshoz mintsem a római katolikushoz.


Hiszen ha ezt gimnáziumban benyögöm, kb. 2 lábbal dobnak ki az ajtón vagy bármely keresztény közösségben azt hirdetném hogy Jézus ne a megváltó, nem Isten fia, nem lennék a szemükben római katolikusnak, nemde?


Egyébként meg én úgy mondom max. papíron - mert megkereszteltek - római katolikus vagyok, egyébiránt saját istenhitem van...

2012. jún. 30. 22:21
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Egyik se vagy.


A zsidók törvény által igazulnak meg. Körülmetélted-e magad, Ábrahám magvából való vagy-e, megtartod a tavaszi ünnepkört, majd az őszi ünnepkört? Megtartod a sabbatot?


Keresztény sem vagy.

Elmagyarázom:

Van az ószövetségben egy történet a rézkígyóról. Isten ítéletet hajtott végre a népen, mérges kígyókat bocsátott Mózes népére. De adott menekülést is. Végtelenül egyszerűt, pusztán hit kellett hozzá. Mózessel csináltatott egy rézkígyót, miután már rengetegen haltak meg a kígyók marásától. Aki erre a felállított rézkígyóra ránézett, miután megmarta egy kígyó, nem lett semmi baja, megmenekült.


Krisztus ezt mondta: "És a miképpen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképpen kell az ember Fiának felemeltetnie."


Tehát, aki ránéz Krisztusra, megmenekült. Ez a kereszténység. Ettől igen messze tűnsz számomra.


Jak 2,19 "Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek."


Nem több a hited az elmondásod alapján, mint az ördögöknek. Ezt nevezheted "saját Istenhitnek" is akár, de a lényegen nem változtat.

2012. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "csodás" bibliai idézeteket.

a kérdés még mindig az hogy melyikhez húz ez így közelebb - nem ez vagy az, hanem hogy INKÁBB melyik...


mert akárhogyis szerintem a legnagyobb különbség itt adódik a két vallás között, hogy ki hogy tekint Jézus személyére...


"Nem több a hited az elmondásod alapján, mint az ördögöknek."

Ez azért elég csúnya kijelentés- nem tanítottak nálatok etikettet hittan mellett- és pontosan ezzel a kijelentéseddel rávilágítasz, hogy miért nem tartom magam római katolikusnak: egyenlőségről prédikáltok, de aki nem olyan mint ti megvetitek.


Annyi ellentmondás van ebben a vallásban hogy hihetetlen...

Nah meg jó sok példabeszéd amit a sok balga szó szerint értelmez...

2012. júl. 1. 00:01
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Bocsáss meg, de nem ellenem rugódtál most, hanem az írás ellen. Nem vagyok Római Katolikus. És nem vagyok egyik gyülekezet tagja sem. Az én uram Krisztus, és nem egy presbiter. Én csak egy szánalmas szolga vagyok, hogy tudd, hogy kivel vitatkozol. Csak egy ostoba szolgával.


"a kérdés még mindig az hogy melyikhez húz ez így közelebb - nem ez vagy az, hanem hogy INKÁBB melyik..."


Ezt a válaszomból ki lehetett volna szűrni. Ez olyan, mintha megkérdezném, hogy magyar lévén én inkább japán vagy kínai vagyok? EGYIK SEM. És te sem. Közöd nincs a kereszténységhez Krisztusban való hit nélkül, és közöd sincs a zsidósághoz csak azért, mert hiszel egy istent. Miért nem érted meg, nem értem!


""Nem több a hited az elmondásod alapján, mint az ördögöknek."

Ez azért elég csúnya kijelentés- nem tanítottak nálatok etikettet hittan mellett- és pontosan ezzel a kijelentéseddel rávilágítasz, hogy miért nem tartom magam római katolikusnak: egyenlőségről prédikáltok, de aki nem olyan mint ti megvetitek."


Megmagyarázom:

Az elmondásod alapján a te hited egyetlen alapja az egy istenbe vetett hit. Akinek ennyi van, Jakab levele alapján annyi a hite, mint az ördögöknek. Jól teszed, hogy hiszel az Istenbe, de ennyi.


Te egybemosod a Római Katolikus Egyházat a keresztény egyházzal? Az egyik egy (mára már elcsépelt) gyűjtőnév, a másik pusztán egy gyülekezet a sok közül.


Ki mondta, hogy megvetlek? Nem vagyok több nálad, csak azt állítottam, hogy nem vagy sem zsidó és sem keresztény az elmondásod alapján, és egyikhez sincs SEMMI közöd. Az eddigi állításod szerint nem több a te hited az ördögökénél, de nem azt mondtam, hogy te egyenlő lennél az ördögökkel. Kérlek ne felületesen olvass, és akkor elkerülhetnéd, hogy ilyen hosszú magyarázatokat kelljen írnom, és neked olvasnod. Köszönöm!

2012. júl. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 eric_one ***** válasza:
68%

Bibliai értelemben 3 csoportra osztható.


Vannak a zsidók, az Isten által választott nép, Ábrahámmal kötött egyessége alapján.


Vannak a keresztények, vagyis Krisztus követői, mert maga a szónak ez a jelentése, keresztényekre mondhatjuk hogy szellemi zsidók tulajdonképpen... ez kiderül az írásból.


S vannak a pogányok, amely szónak a jelentése "nemzetek" Tehát vagy hitetlenek, vagy idegen hamis istenek hívői.



Így a válasz a kérdésedre a Szentírás alapján az hogy pogány vagy. Mert hiába kereszteltek meg csecsemő korodban, amikor nem voltál tudatában a jónak vagy rossznak a döntésében. Igeileg sem lehet alátámasztani a csecsemőkori keresztséget. A vallás nem más mint a hit intézményesített formája, belekeveredve mindenféle emberi rendelkezésekkel. Ebben az a legrosszabb számodra hogy egy olyan Istenkép alakult ki benned a római katolikus egyház által, amely messze van, sőt köszönő viszonyban sincs az igazsággal. Ahogy írod sok képmutatást látsz és élsz meg abban a közösségben. Csak javasolni tudom hogy amint lehetőséged adódik hagyd ott azt az egyházat, de Istent keresd továbbra is az írásban amelyben kinyilatkoztatta magát. Persze ne a katolikus bibliát használd.

2012. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!