Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha római katolikus neveltetést...

Ha római katolikus neveltetést kaptam de nem fogadom el Jézus Krisztus megváltónak, hanem csak egy példamutató életet élő férfinak tartom akkor inkább vagyok zsidó mint katolikus?

Figyelt kérdés
Jézus, római, katolikus, zsidó
2012. jún. 30. 21:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát jólvan... azt hiszem nem fogom hangoztatni nézeteimet túl sűrűn - mint ahogy eddig se tettem.
2012. júl. 1. 10:57
 12/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nos, ki minek mond téged. A köznyelv vallástalannak, Jézus pedig olyan valakinek, aki magát ítéli kárhozatra, mivel Jézus azt mondta, hogy egyedül ő az út az Atyához. Ám nyitva az ajtó továbbra is, kérdés, hogy meddig, mert nem tudjuk, mikor halunk meg...
2012. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 mustafa33 ***** válasza:
Ha Mohamedet is elfogadod prófétának akkor moszlim vagy.
2012. júl. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján te az unitáriusokhoz állsz a legközelebb.
2012. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hu de sok itt a potenciaalis egyhaz allapito....


Foxtrot Uniform

2012. júl. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ennyibôl nem derül ki. Ha emellett azt is gondolod, hogy elég az un Ószövetség, akkor a hited a zsidóhoz van közel.

Ha inkább az un Újszövetség, akkor egyik sem.

Viszont az unitáriusok pont így tanítják. [link]

Az unitárius egyház is protestáns keresztény egyház.

( Azért írtam "un" -t, mert szerintünk csak egy szövetség van. )

2012. aug. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mustafa33 ***** válasza:

Zsidó biztos nem vagy, mert a zsidók nem tekintik példamutatónak Jézust, inkább a törvényeik meggyalázójaként (mert megszüntette őket) bűnösnek.

A moszlimok elismerik prófétának (nem istennek!).

2012. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!