Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények Istenét miért...

A keresztények Istenét miért mindig férfiként, öregemberként képzelik el?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 12:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%

Azért férfinak, mert a saját képére teremtette Ádámot, és csak később Évát, akit Ádámból hozott létre.


Az öreget nem tudom, valószínűleg azért, hogy bölcsnek tűnjön.

2012. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
először is, nem csak a keresztények, hanem mindenki, az egész világ egyetlen valódi Istene. másodszor.. szerintem az öregséggel azt próbálják jelképezni, hogy Ő mindig is létezett.... - és mindig fog.
2012. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem minden Isten öreg. Krisna például egy sportos kék fickó.
2012. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

"először is, nem csak a keresztények, hanem mindenki, az egész világ egyetlen valódi Istene"

ezt mond egy hindunak vagy buddhistának. miért nem lehet elfogadni más vallást is ??


amúgy valószínűleg azért mert amikor először próbálták elképzelni akkor a nők nem voltak egyenrangúak a férfiakkal tehát meg sem fordulhatott. az öregség meg bölcsességet tükröz(het)

2012. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%
*tehát meg sem fordulhatott a fejükben hogy ne férfi legyen (lemaradt a mondat vége) :)
2012. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Nos, mivel ő teremtette a világot, így minimum pár ezer-pár millió éves, nem várhatod, hogy hamvas tini legyen szegény :) Az meg hogy férfi egyértelmű, hiszen full hímsoviniszta ő is, meg az egész vallás is.
2012. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"az egész világ egyetlen valódi Istene"


Ezt inkább most hagyjuk. Nem mindenki vallásos, nem mindenki keresztény. Csak szerinted van így.

Nem véletlenül írtam én se a kérdésben úgy.


Igen, ez valóban így lehetett. Mármint, hogy nem is tudták volna másképpen elképzelni.

2012. júl. 6. 13:43
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy női istenkép szerethetőbb lenne. Az ember jobban tudna azonosulni a belőle áradó szeretettel. Meg jobban el lehetne neki hinni, hogy teremt, létrehoz, termékeny...
2012. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajon a férfi istenekkel sem, hisz a férfi is kell a teremtéshez. Mindenki belead valamit.

Szerintem egy tökéletes isten inkább nemtelen, vagy inkább hímnős. Valami ami mind2.


De az is igaz, amit az előző írt. Rengeteg női teremtő isten is van. Pl. a vénusz szobrocskák, vagy a görög mitológiában Gaia. Szóval van pár.

Egyébként úgy olvastam, hogy béke időkben a női istenek, míg a háborús időszakokban a férfi istenek kerültek a középpontba.

2012. júl. 6. 14:56
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem képzelik mindig idős öreg férfinak. A south parkban például egy szőrös békanyelvű törpe vízilónak ábrázolják.
2012. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!