Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi abban a...

Keresztények, mi abban a logika, hogy Isten mindent megenged nekünk, de ha valami nem tetszik neki amit csinálunk, akkor megharagszik, meg büntet?

Figyelt kérdés
Szerintem ez értelmetlen,mert ha tudja,hogy bosszankodni fog az ember némely cselekedetei miatt,akkor eleve nem adott volna neki szabad akaratot sem.Miért csinálna saját magának problémákat?
2012. júl. 6. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Isten nem robotokat teremtett pedig megtehette volna azt is,de o azt akarta hogy az ember szabad akaratabol szolgaljon neki es ne ugy mint egy robot amit beprogramoznak,Isten az ember ele adta az jot es a gonoszt is,es felhatalmazott bennunket a valasztasi jogara,eldonthetjuk hogy mit valasztunk,persze az ember bunben szuletett tehat sajat magatol keptelen Istennek tetszo eletet elni,es ezert jott Jezus aki elvegezte a megvaltast,es ezaltal kepesek vagyunk arra,hogy Isten akarat tegyuk,mi dontjuk el hogy elfogadjuk vagy nem.Isten szereti az embert es nem buntetni akarja,sajat fiaban mutatta meg mennyire szereti az embert,de ahogy az szulo neha megfenyiti a gyermeket azert mert szereti es nem akarja hogy a rossz utra terjen,ugyanazt teszi neha Isten is velunk,bar abban a pillanatban ezt nem igy erezzuk,de kesobb rajovunk,hogy Isten szeretetbol tette azt amit tett es a javunkra.
2012. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Isten az embert szabadnak teremtette. Adott nekünk lelket, tudatot. Választhatunk jó és rossz között. Teremthetett volna minket állatiassá is (tudat nélkülivé), de nem akarta.


2. Isten nem büntet. Amit te büntetésnek gondolsz, az a bűn következménye, de nem Isten küldi ránk.

(én valahogy így képzelem. Persze Istenről 100%-os kijelenteni valamit nem igazán lehet.)

2012. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
Keresztény istent nem egy ember, hanem több száz találta ki, formálta, alakította. Ezért fordulnak elő ellentmondások.
2012. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

"keresztények"

"logika"

Válassz, a kettő együtt nem működik.

2012. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Első,a Bibliában kemény büntetésekről,haragvó Istenről esik szó,tehát ne mondd,hogy csak puszta fenyítésből,szeretetből teszi,mert ez nem igaz.(egyébként nem igazán a kérdésre válaszoltál)De eleve,ha csak az lenne a célja,mint egy szerető szülőnek,hogy ne térjünk rá a rossz útra,akkor nem is rakta volna elénk a rosszat.Mi az értelme annak,ha elénk rakja,de utána megbüntet,ha azt választjuk?

2012. júl. 6. 19:30
 6/17 A kérdező kommentje:

2.

Értem,amit mondasz,mondjuk én Bibliai értelemben kérdezem,mert ott sok helyen arról van szó,hogy személyesen Isten büntet.Bár azt is írják,hogy az embert a saját tettei juttatják csapdába,ez meg azért lehet,amit a harmadik válaszoló írt.

2012. júl. 6. 19:35
 7/17 A kérdező kommentje:

4.

Hát nem egyszerű,az biztos:)

2012. júl. 6. 19:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Isten nem akarja rákényszeríteni a hatalmát az emberre, hanem azt akarja, hogy szabadon válasszon.
2012. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Második válaszolóval értek egyet. Amikor a bibliai Istent akarod megismerni, ne az ószövetséget olvasd, hanem Jézust figyeld. "Én és az Atya egyek vagyunk", "Aki látott engem, látta az Atyát" stb.

Ez ellentmondásos az ószövetséggel? nem az ha figyelembe vesszük a szabad akaratot. A Biblia Isten és ember közös munkája. Isteni ihletésű, de emberek írták le. Jézus azért jött el hogy korrigáljon egy-két dolgot.


Az hogy Isten "megbüntet" inkább kifejezésmód és az ókori héberek magyarázata a dolgokra.

2012. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ahogy az utolsó válaszoló is írta: az ószövetségi istenkép voltaképpen emberektől származik. Nem épp a legmegfelelőbb. A keresztényeknek Jézus mutatja meg az Atyát igaz mivoltában.


Jézus azért jött el közénk, hogy beteljesítse az ószövetségi törvényt.

Olvasd az evangéliumokat, és talán jobban fogod látni.

2012. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!