Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi tetszik/mi nem...

Kinek mi tetszik/mi nem tetszik Jézusban?

Figyelt kérdés

Onnan jött a kérdés-ötlet, hogy a http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8.. kérdésben egy nagyon elmés hozzászóló ezt írta: "Most is ugyanannyi, mint amikor meghalt a kereszten.

Egy teljesen átlagos őrült volt az akkori őrült társadalomban, és fanatikus hívei vitték el a testét a barlangból, nem pedig feltámadt.

Az emberek mindent elhisznek csak azért, hogy ne kelljen szembenézniük azzal, hogy a tudatuk a halálukkal ugyanúgy elenyészik, mint a testük."


Engem pl. abszolút nem érdekel a halál utáni élet, mérnökember lévén ez megy le a legnehezebben a torkomon a keresztény dogmákból. (Mármint a valamennyire is értelmes dogmákból.) Esetleg úgy tudom elképzelni, hogy a lélek valami embertesttől független, de az emberi idegrendszeren mint hardveren futó dolog, ami más hardveren is képes futni.

Az igazán lényegesnek azonban Jézus azon tanítását tartom, amit az egymással való viselkedésről mondott, és azt, hogy - amennyiben Istent elfogadjuk létezőnek - nagyon nagy dolog egy mindenható, teremtő Istentől, hogy embertestben, a születéstől a (kín)halálig Isten lelke végigjár egy emberi életutat. Bár a kínzás során a Lélek nem pusztul el, de pokoli kínokat áll ki, ezért mondható, hogy az Isten önmagát adja áldozatul azokért, akik hajlandóak felfogni ennek a tettnek a jelentőségét.


2010. máj. 18. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Mi muszlimok, nem hisszük, hogy Jézus Isten volt, vagy az Isten fia! Hisz az Isten az tökéletes, és nem térbeli, így nem azonosul a teremtményeivel! Viszont hiszünk benne mint az egyik leghatalmasabb prófétában, aki soha nem halt meg a kereszten, és NEM mondta magáról, hogy Isten vagyok.

Téhát minden tetszik benne!!!

2010. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Messze áll tőlem a kereszténység, de elismerem hogy sok jó dolgot is tartalmaz.

Jézusban tetszik az, hogy a szeretetet és megbocsátást hirdeti a gyűlölettel szemben, amik elég nagy emberi értékek. Ha valóban megpróbálnánk így élni, sokat változhatna a világ.

Ugyanakkor Jézus azt vallja, hogy aki nem keresztény, automatikusan a pokolra jut, akármennyire is él ezzel a szeretettel és megbocsátással. Ez így számomra elfogadhatatlan.

A hit nem megy hasra ütéses alapon, nem mondhatom, hogy hiszek a Bibliában, ha egyszer nem.

A szeretetben és megbocsátásban hiszek, de abban is, hogy ezt más vallásokkal is el lehet érni. Azt az elképzelést sem támogatom, hogy Jézus a halálával bárkit is megváltott volna. Az én bűnöm az enyém, nekem kell megbánnom, más halálával nem foszlanak semmivé a vétkeim.


Arról, hogy volt-e valójában értelme az "önfeláldozásának", egy idézetet írnék ide:


"Tartsd észben, hogy sok ember hal meg a hitéért; tulajdonképpen elég mindennapos jelenség. A valódi bátorság az, ha életben maradsz, és szenvedsz azért, amiben hiszel." /Christopher Paolini/

2010. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Hogy mi tetszik benne: Ő Isten, Ő a Megváltóm, aki szenvedett és meghalt helyettem/helyettünk, és nem csak meghalt, hanem fel is támadt. Akkora áldozatot vállalt értünk, hogy azt elképzelni is nehéz. Utat mutatott, megbocsátott, megmentett, megváltott. Ő már akkor is szeretett amikor én még csak nevettem rajta.

És lehetne még itt sorolni a dolgokat :)

http://www.youtube.com/watch?v=2z15FlTONVo


<><

2010. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Jézus becsületes volt,segítőkész,és jóra tanított!
2010. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Semmi bajom Jézussal, csak nem vagyok keresztény. Agresszív vallás.
2010. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Szeretem Jézust,nagyon sok igazságot mondott a szeretetről,és egymáshoz való hozzáásról,hogy mi lenne a helyes!A vallásokkal viszont nem tudok azonosulni..szerintem kiforgatták,vagy hozzátettek Jézus szavaihoz,én ezt érzem!Szóval nagyon szeretem jézust,ha ember volt,ha Isten,ha földönkívüli,elég jó volt ahhoz,hogy szeressem!
2010. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem hiszek istenben meg ilyenek, de ha jézus létezzett akkor tuti hogy egy frankó ember lehetett, aki mindig a helyeset mondja, és cselekszi. Engem nem zavar hogy a pokollal "fenyeget" mert csak az emberek vették elő a színesceruzákat ezügyben, aztán beledöfködték másokba hogy: Valld be hogy eretnek vagy! Te szemét! jah, és van egy gazdag csávó aki nem bírja a fejed! De eretnek vagy!!!


Szerintem kábé ennyiről szól a kereszténység, de Jézusról nem tudok rosszat mondani, kivéve talán, hogy hitt és ezzel olyan példát mutat, amit sok ember nem ért meg. Nagy az isten állatkertje. Talán a világra ráférne egy szoftverfrissítés: Mondjuk egy Jézus 2.0

Persze világvége mentes garanciával!

2010. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért pontoztatok le? azért, mert nem vagyok keresztény? Én legalább nem állítom, hogy Jézus sosem élt, mert ilyenek is vannak. Persze itt is vallásháború folyik, pont ebben nyilvánul meg az agresszió. Ha valaki nem úgy gondolkozik, mint ti, annak pusztulnia kell. Na én ezzel nem értek egyet. Jézus bölcs ember volt, tanító, s fájna a szíve, ha tudná, hogy érte pusztítják egymást az emberek.
2010. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én felpontoztalak, pont azért, mert keresztény vagyok.

És mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még. :)

2010. máj. 20. 13:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok keresztény.Nem tartom hitelesnek a keresztény vallást.Jézusban tetszik,hogy felvállalta önmagát és megvalósította az Istent önmagában,legyőzve a félelmeit a haláltól.sztem példaértékű amit csinált.
2010. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!