Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ebben mi a logika?

Keresztények, ebben mi a logika?

Figyelt kérdés

a keresztény vallás szerint Jézus el fog jönni másodszor a földre "ítélni élőket,és holtakat"

kérdésem,ha Jézusban akkora szeretet volt annak idején,hogy hagyta,hogy keresztre feszítsék,és megbocsájtott a saját gyilkosainak is,és még Isten is"úgy szerette a világot,hogy egyszülött fiát adta érte"akkor miért van szükség egy másodszor eljövő ítélkező Jézusra?

időközben megváltoztatta az életfelfogását,a személyiségét,és úgy döntött,hogy mégis inkább egy haragtartó,ítélkező lény akar lenni? kérnék szépen erre egy értelmes magyarázatot.


2011. máj. 4. 22:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
az ítélni szó tudod, mit jelent? megítél...nem feltétlenül rossz! az meg,ha nem Istennek tetszően élsz, a te gondod! Megvannak a törvények. 10 parancsolat stb, ha ezeket betartod, akk nem kell félned!
2011. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
A hit nem logika kérdése. Sok érthetetlen, homályos pont van a vallásban. Te döntöd el, hiszed-e vagy sem különösebb érvelések, magyarázatok nélkül.
2011. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
első:akkor tedd fel őket,én is kíváncsi vagyok,miket írnának:-)
2011. máj. 4. 22:38
 4/36 anonim ***** válasza:
25%

Ha benne lenne a tízparancsolatban, hogy mittudomén.. a feketétek megkell ölni vagy valami hasonló baromság akkor is megcisnálnád, csak mert Isten azt mondja? Arra nem gondol soha senki, hogy még ha igaz is a Biblia meg stb, Isten egy hülye f*sz? Még ha 100% bizonyított lenne, hogy a keersztény vallás igaz, akkor sem követném mert egy szégyen az emberiségre nézve. És még véletlenül sem a 'szeretet, testvériség' a szlogenje mint ahogyan szeretik hirdetni.. pont az ellenkezője.


Nem hogy mindenki megtanulna GONDOLKODNI, nem egy könyvből kell élni az életedet. Én nem lopok, csalok, hazudok. Tisztességes ember vagyok és nincs szükségem egy könyvre ahhoz, hogy tudjam mi a helyes és mi nem. Akinek meg szüksége van rá az elég sajnálatos ember lehet.

2011. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
19%
Ja és ha ez miatt a pokolba jutok mert lesz*rom Istent akkor állok elébe. Persze az olyanok akik egész életükben gyilkoltak és loptak azok a mennybe mennek ha haláluk előtt három másodperccel megbánnak mindent, de mondjuk egy tisztességes ember aki tett is valamit azért, hogy a világ jobb legyen, az nem jut a mennybe?? :DD tudom ezt nem minden keresztény vallja, hogy csak a keresztények mennek a mennybe, de azért valljuk be ez sokak közülük felhozzák.. :D
2011. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ám ennyire felháborodni! Igyál egy bögre meleg, mézes tejet és feküdj le aludni, hátha reggel szebbnek látod a világot.
2011. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

második:ítélet,megítélés...ebben az értelemben ugyanazt jelenti:ítélkezni vki fölött.

de ha nem rossz az ítélet,akkor miért nem ítélte el akkor az embereket,a házasságtötő asszonytól kezdve pilátusig,meg a gyilkosaiig? a házasságtörő asszony se tartotta be a "ne paráználkodj" parancsot.most meg Jézus lenne az első,ha lejönne a földre aki követ dobna az ilyen emberekre?

holnap folytatjuk,megyek szunyálni.jó éjt mindenkinek!:)

2011. máj. 4. 22:47
 8/36 anonim ***** válasza:
75%

Jézus nevének jelentése szabadító. Ő az, ki megszabadítja népét. Eljött, hogy betöltse a törvényt. Eljött, hogy aki őt követi, örök élete legyen. Nem ítélni jött, hanem, hogy megmentsen. Ahogy feltámadása után mondta, hogy ne illessék őt (azaz ne imádják), mert még nem ment fel az Atyához. De mikor megjelent a tanítványoknak és mikor Tamás azt mondta neki: én uram, én istenem, már nem ellenkezett, mert megkapta a hatalmat. Mint ahogy a jelenések könyvében is írva van, hogy csak ő egyedűl méltó, hogy elvegye Isten kezéből a könyvet, sem a földön, sem az égben nincs méltó erre rajta kívűl.


Ő nem változik, nem egy megbocsájtó ember volt, majd ítélkező bíró lesz, mivel már első eljövetelénél megítélte az embereket a szavával. Az ő szava, példázatai, intései ítéletek voltak annak a nemzetnek, és ennek a nemzetnek is.

Akkor is voltak emberek akik ezt mondták: kemény szavak ezek, ki hallgathatja ezt? Ott is elmentek Krisztustól, akik (nagyon sokan) nem bírták hallgatni az "ítéletét".

Aki nem hisz benne, nem hisz neki, és ezáltal nem cselekszi az Atya akaratát, nem lesz örök élete.

2011. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó ítélet nem valami rossz dolog, hanem annak eldöntése csupán, hogy a dicsőség milyen fokozatára vagyunk méltók, alkalmasak. Tehát, hogy a telesztiális, terresztriális, vagy celesztiális királyságba (dicsőség állapotába) kerülünk.


Ahogyan Pál fogalmazott:


1 Kor. 15,41

Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.

2011. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Miket tegyek fel? Nem értem mit válaszoltál...első vagyok
2011. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!