Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kaptuk azt a büntetést,...

Miért kaptuk azt a büntetést, hogy embernek születtünk?

Figyelt kérdés

Már nem akarom elhinni, hogy emberek azért utálják, irtják egymást, mert vallásos mesekönyvekben le van írva, hogy így kell lennie.

Valakik éhen halnak 8 évesen, mások meg a mekikben 2200 kg-ra zabálják magukat, miközben emberi nullák, mindenféle empátia nélkül.

Ha történik egy baleset, háború tör ki, rögtön arra koncentrálnak mi mennyibe kerül, az emberi életeket/halálokat lesz*rják, elsumákolják. És mindenki egyet is ért vele, meg se merik kérdőjelezni a döntéseket. Mármin a háborúkhoz katonák is kellenek, csak azért, mert pár politikusnak viszket a valaga a sok birka miért hal meg értük mind2 oldalon?

Én nem tudom megérteni az emberi gondolkozást.



2012. júl. 9. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Na hát jól felhoztad a különböző témákat (politika,háború,vallás,pénz) amikről egyenként órákat lehetne vitázni. Mivel erre nincs mód, most csak érd be ezzel. Ha nem tudod megérteni az emberi gondolkodást, akkor mélyedj el az etológiában. Az emberi viselkedésre nagyon jó,logikus magyarázatokat ad. Nem csak siránkozni kell. Az ember ösztönösen lenézi,alsóbb rendűnek tartja a más csoportok tagjait,legyen az vallás,focicsapat szurkolói,politikai párt stb..ez még abból az időből való, mikor az ember kisebb csoportokban élt (esetleg szövetségesként összefogott pár másikkal) és a másik csoport számára ellenség volt. Hiába minden emberben ez benne van, akik antifasiszták meg jogvédők azokban is benne van, hiszen ők a velük nem szimpatizálókat (nácik,rasszistákstb) ugyanúgy lenézik,tehát ők is utálnak más csoportokat. Ez valahol kulturáltabb formát ölt, valahol meg erőszakos és ez a válaszom az első kérdésedre (a vallásról).
2012. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező

Nos nagyon jól látod a helyzetet, de ebből nem lehet kihagyni a teremtő létezését, és a Jogos uralkodásának megkérdőjelezését, mert az egész ezen alapszik.

Már vagy kis milliószor lett írva arról, hogy miért vannak a jelenlegi helyzetek.

No persze senki nem veszi figyelembe, ezért aztán mindenki tovább keresi a választ. De nem fognak más választ kapni, mert nincs.


Addig pedig mig az emberek nem látják be, hogy nem tudják irányítani az életüket, addig ne is várj változást. Minden ember továbbra is a maga "igazát fogja hajtogatni"


Bocsi de egy verset le kell írnom:

Jeremiás10:23

"jól tudom....hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja.Még csak a lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember


Tehát jelenleg kivontuk magunkat a teremtő irányítása alól.

Mint a ventilátor, amit kihúznak az áramforrásból.

Ha fáj is nem úgy lettünk megteremtve, hogy Tőle függetlenül tudjunk élni. Az ember döntött szabadon így, hogy nem akar Isten irányítása alatt élni, inkább emberi uralom alatt egymás felett uralkodnak

Erre meg azt mondta egy király, bölcs Salamon:Prédikátor 8:9

....ember uralkodik az emberen a maga kárára.

Hát ne panaszkodjunk.

2012. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Utóirat

Nem büntetés a földi emberi élet. Magunk választottuk az istentől független életet.

Az angyalok sem élnének nélküle, de az ember, ....az nagyon okos.... Azt mondja tud élni nélküle....

Miért vádolom Isten azzal amit Én követtem el?

Örököltük Ádám és Éva génjeiből.

Mind a ketten szabadon döntöttek még is egymást hibáztatták.

Ádám: -Nem Én voltam Éva mondta.


Éva: - Nem Én voltam a kígyó mondta.

Még jó, hogy a kígyó nem fogta rá senkire.

2012. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Azt az ajándékot kaptuk, hogy élhetünk, Isten nem tehet róla hogy rosszul használjuk!

Üdv: Imre

2012. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Srapnel ***** válasza:

Ha ez ajándék, akkor egy gonosz ajándék.


Ez a világegyetem nem az emberre, hanem a vákuumra és a fekete lyukakra van optimalizálva/teremtve. Miért? Mert nagy valószínűséggel minden előbb-utóbb egy fekete lyukban végzi és a világegyetem idejének nagy részét a fekete lyukak létezése teszi (majd) ki (na meg a sötét anyag és energia).


Továbbmenve: ha a Világegyetemet térben nézzük, akkor az ember számára elviselhető része egyelőre egy pár km vékony gömbhéj vékonyka sávja, egy rendkívül törékeny egyensúlyban lévő térrész. Az eddig megismert Univerzum maradék része halálos az ember számára. Időben is jelentéktelen tartományban létezik az, amit az ember elvisel, pár száz millió év, nem több.


Még tovább menve: Az emberi test saját lehetséges belső állapotainak viszonylag szűk tartományaiban egészséges és szenvedés nélküli. Magyarul: számtalanszor többféleképpen lehetünk betegek, mint egészségesek. Az emberi test betegségre van kárhoztatva, pusztán a konstrukciója miatt.


Tehát nem csoda, hogy Isten soha nem jelenik meg előttünk: én is szégyellném a helyében, hogy így kiszúrok érző lények milliárdjaival. Tulajdonképpen az a szerencséje, hogy az egészhez ő nem kellett.

2012. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem embernek lenni egy lehetőség. De ha nem használod ki ezt a lehetőséget, akkor már feleslegesen keseregsz, mert a következő életedben lehetsz valami olyan, ami csak eszik, hogy éljen, és szaporodik, hogy fenntartsa a faját. Vagy még azt se, ha például egy dolgozó hangya vagy méh leszel, és teljesen mindegy akkor már, milyen is voltál emberként, mert nincsenek emlékeid arról az időről.

Igenis ajándék, mert lehetőséged van alkotni és lehetőséged van teremteni. Vagy akármiben hinni, olyanban, amit mások teremtettek vagy olyanban, amit magad.

2012. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az emberi faj isteni lénynek teremtetett és nem büntetésként. Még ha belevetett is ebbe a fantasztikus életbe!


Sajnos az intelligenciáját nem arra használja, hogy mindenki boldog lehessen, hanem csak önző módon önmagának harácsol mindent hatalmat vagyont és a jellemtelensége még az élet ellen is fordította.


Ha nem szembesültem volna valami csodálatossal régebben akkor azt mondanám hogy Isten elfordult az embertől de nem igy van CSAK nem avatkozott sose és nem avatkozik be ez után se az élet folyásába.


Aki életében becsületes marad isteni lény, az halhatatlanná lesz a halál után, aki pedig nem az összes élet boldogulásáért élt, csak önmagáért, az elpusztul, megsemmisül a Fényhez vezető utolsó-úton.

2012. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2/ beíró-szép hogy olyan szorgalmasan idézel-tiszteletre méltó még akkor is ha semmi igazságot nem tartalma az idézetet én tőlem lehetett akár a kerti törpe is az írója!

Ime az idézet amit betettél;


"Jeremiás10:23

"jól tudom....hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja.Még csak a lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember

Tehát jelenleg kivontuk magunkat a teremtő irányítása alól.

Mint a ventilátor, amit kihúznak az áramforrásból.

Ha fáj is nem úgy lettünk megteremtve, hogy Tőle függetlenül tudjunk élni. Az ember döntött szabadon így, hogy nem akar Isten irányítása alatt élni, inkább emberi uralom alatt egymás felett uralkodnak

Erre meg azt mondta egy király, bölcs Salamon:Prédikátor 8:9

....ember uralkodik az emberen a maga kárára.

Hát ne panaszkodjunk."


Isten soha nem kívánta az embert irányítani, amit tudnia szükséges minden életnek lelkére lett "rágondolva" s él aszerint a hangya az elefánt stb és minden virág, és növény. Csak az embereknek tulajdonsága az, hogy nem hallgatnak a szeretettel átitatott lelküknek halk hangjára, figyelmeztetésére ami a lelkiismeretük.


De az élet ma se független az isteni erőktől mert annak ölelő, éltető sugárzásában élhet.


A probléma ott van, hogy az emberi faj egy nagy rétege hazug, csalóvá, gyilkossá hataloméhes gazemberré vált és elnyomja a becsületes isteni lélekként élő emberek nagyobb csoportját a hatalom eszközeivel.


az embernek igen is meg kell tanulnia Istentől függetlenül élni, akarni és dönteni saját sorsa felett amit vagy kiharcol letörölve a mocskot a földről vagy ha gyenge akkor megérdemli a sorsát, és a normális élet helyett a számtalan vallási kapaszkodót ami nem több mint illúzió.


Az előző korszak illúzió szabadság volt-- a mostani demokrácia szintén illúzió szabadság, csak még keservesebb még hazugabb, pedig már szabadok lehettünk volna, hisz kitakarodott a ruszki, de mi és a vezetőink nem a függetlenséget választottuk, mivel az esztelen gondolkodásunkban benyaltak a vezetőink de a népünk is az EU nak.-- a mocskos aljas Tőkés kapitalista államoknak és USA nak-- ezt szenvedi a népünk ma.

2012. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!