Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "IMA" mire jó azon kívül...

Az "IMA" mire jó azon kívül hogy magukat nyugtatják vele az emberek?

Figyelt kérdés

A nyugtatást úgy értem, hogy "hú, mondtam egy imát valakiért, én már rossz ember nem lehetek..."


De mire jó azon kívül?

Ad pénzt a szegényeknek? Ad enni az éhezőknek? Ment meg bárkit is a haláltól? Ad egészséget a betegnek?



Nem értem mire jó az egész dolog...


2012. júl. 12. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia !



Az ima kommunikációt is jelent az Istennel, ezért nagyon sokra jó viszont az imához először hit kell valamint az imameghallgatásnak vannak különböző feltételei, hogy azt Isten megválaszolja ez csak úgy üresbe nem működik elmondom a kérésem és jön rá a válasz automatikusan a mennyből.

Az ima többet jelent mint ahogy te értékeld betöltődnek az emberek szükségei, áldást, életet, segítséget, gyógyulást, békességet hoz azáltal, hogy a hittel elmondott imákat Isten meghallgatja és megválaszolja néha nekünk is tanulnunk kell nem minden esetben a kéréseinknek megfelelően válaszol Isten meg kell tanulnunk akaratába lenni és a Szent Szellem vezetésében járni.

Az imádkozás hasznáról, fontosságáról a Bibliában nagyon sok utalás van Jézus is szól róla nagyon fontos és hasznos dolog.



Shalom.

2012. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozván az előttem szólóhoz.

Ha Jézusnak is szüksége volt arra, hogy az Atyjával beszélgessen, és kérje a vezetését, akkor mennyivel inkább nekünk.

Nem úgy lettünk megteremtve hogy az Ő vezetése nélkül, jól tudjuk saját magunkat irányítani, mint ahogy ha körbe nézünk nagyon jól láthatjuk...


(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.

2012. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha Jézustól várod a segítséget az Ő tanításai szerint kell élned.A hit pedig megtart hogy teljesüljön.Rajtunk múlik minden.Aki kér annak adj -!így szól a törvény.Ez a világ megtehetné ,de a kapzsiság által nem teszik.

Ahol vetnek, ott aratnak...Az Imádságot amely szívből fakad Isten meghallgatja és megadja szíved kérését...


Én még nem csalódtam benne...

2012. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

nekem már kiskoromban meséltek a Bibliából mondatni félig azon nőttem fel, már ameddig nőttem (13 éves fiú vagyok) és elég hasznos nálunk a családban leginkább anya és én vagyunk

vallásosak és igen elég hasznos az ima és hát minél többet imádkozol annál gyakrabban történik meg amit kérsz ezt tapasztalatból mondom. és nem tudom mennyit de biztos valamennyit számít ha imádkozol másért de szerintem csak akkor ér valamit ha őszintén teszed és nem érdekből. elvileg az van a Bibliába írva, hogy vannak olyan emberek akik csak érdekből mennek templomba pl.: hogy jajj milyen rendes vallásos család vagyunk mi pedig csak magunk miatt nem a a vallás és Isten miatt járnak templomba és nem tudom hogy így van e de szerintem templomba se muszáj járni mert ha igazán hiszel Isten azt tudja és ha igazán szívből akarsz jót a másiknak azt is tudja.és néha nehéz de én is próbálgatok meggyőzni haverokat hogy imádkozzanak

kockáztatva azt hogy kinevetnek és mindenkinek elárulják de nem érdekel mert tudom hogy ezt Isten tudja és megoldja

mert szerintem nem akar azzal kiszúrni aki segíteni akar neki tehát nagy valószínűsége van annak hogy meghallgatnak és talán rétérnek az imádkozásra. ezek egy 13 éve fiú gondolatai voltak. Köszönöm hogy elolvastad :)

2012. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az ima beszélgetés Istennel és mivel Isten mindenható kérhetjük tőle azokat amiket írtál, pénz, ennivaló, egészség, stb...ez mind ima, ha Istentől kérjük és az ima ad lelki erőt. Szükséges az embernek imádkozni Istenhez és Jézus Krisztushoz!
2013. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!