Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok akik kinevetik és ócsárol...

Azok akik kinevetik és ócsárolják mások vallását, hitbéli meggyőződését, vajon nem szégyellik magukat egy kicsit legalább?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy vajon miért verjük annyira a mellünket a XXI. században a vallás-szabadság idejében, amikor ezen az oldalon olyan nyílvánvalóan arcba nevethetnek és kigúnyolhatnak egymást emberek a másik hite vagy meggyőződése miatt.... Ez lenne a modern ember?

Csak én érzem úgy, hogy még mindig gyerekcipőben járunk, és úgy viselkedünk egymással mint dedósok a homokozóban, pedig állítólag modern felnőttek vagyunk,


2010. okt. 16. 12:12
1 2
 1/16 anonim válasza:
70%
a vallásszabadság lényege, hogy abban hiszel, amiben akarsz. jogod van hülyeségben hinni. de van egy ilyen is, hogy szabad véleménynyilvánítás.
2010. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem szégyellem magam. Na.
2010. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
En rohadtul szegyenlem, hogy anyamek rasszistak, es utaljak a baratomat, csupan a vallasa es a szarmazasa miatt. A baratom tudja, es ennek ellenere se mond rajuk semmi rosszat, mert ok a csaladom, ezert oket is szereti. csak faj neki. Bezzeg anyamek elmondjak mindennek.
2010. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Ja, amúgy én is gondolkodtam már ezen, hogy ha valaki hisz valamiben (hülyeség vagy nem hülyeség - ez nézőpont kérdése), akkor aki nem hisz abban, miért érzi szükségességét annak, hogy megtérítse, vagy közölje, ilyen marhaságban ő nem hisz. Gondolom ez egyfajta megerősítésként működik náluk, egyfajta sikerélmény, hogy ő mégis csak okosabb, mint az akármiben hívő.


Hát igen. Van hova fejlődni.


(" - Az értelmes embereknek ugyanaz a vallásuk.

- És könyörgöm, mi az?

- Az értelmes emberek erre a kérdésre sohasem válaszolnak." - Benjamin Disraeli)

2010. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Az elvakult ezotériahívők ócsárolása? Nem, nem szégyellem magam, kicsit SE.
2010. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

"még mindig gyerekcipőben járunk" - ilyen téren nem fejlődtünk sosem, és nem is fogunk. Genetikailag kódolva vagyunk, hiába voltak nagy filozófusaink, hiába élt meg az emberiség 10 féle társadalmi formát, nem lett bölcsebb, az alaptermészetén nem tud változtatni.


Mindig lesznek emberek, akik saját hitüket jóval többre fogják tartani mások hiténél. Akik vakon fognak követni valakit, közben megvetve, sértegetve azokat, akik mást követnek vakon.

2010. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Minden egyes ezotériával kapcsolatos kérdés a racionalitás megkérdőjelezése. Nem szégyelled magad, hogy ócsárolod az én "vallásomat"?
2010. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocsi de rossz a kategória a kultúra közösség vallásba való ez.
2010. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

előző: szerintem nem szoktak odamenni az ezósok a tudományok témába, amikor mondjuk felteszel egy kérdést a sav-bázis reakcióról, hogy "ezt csakis kizárólag a gondolat teremtó erejével lehet létrehozni".

Ellenben a "rancionális" emberek meg mindig bejönnek az ezotériás témákban fikázni, hogy aki hisz a szellemekben az olyan ostoba, mint a föld, satöbbi. Ezt nem nagyon értem.


Másrészt meg irigyellek, hogy nem voltál eddig rákényszerülve, hogy megkérdőjelezd az általad racionalitásnak nevezett dolgot.

2010. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez biztos nekekem szólt?
2010. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!