Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok, miért forgatják...

Mit gondoltok, miért forgatják ki a szavakat egyes vallások? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem tartozom semmilyen valláshoz, úgy gondolom mindenki döntse el maga, kinek a nézeteivel tud azonosulni, ám néha dühít, hogyan forgatnak ki dolgokat különböző vallás hívei, például a Jehova Tanúi, vagy Krisztus Követői, Hit Gyülekezete. Jehova Tanúi szerint ne járjunk egyetemre, mert úgyis mindannyian a végső elszámolásnál egyek vagyunk. Nem számít tudás, a könyvek mit sem érnek számukra. Megértem, ha valaki számára a legfontosabb könyv a Szentírás, ugyanakkor más könyveknek sem kellene, hogy a perifériára szoruljanak. Minden könyv egy utazás, személyiségfejlődés, elfogyasztjuk a szerző által kimondott szavakat, és emberileg többek leszünk. Nagyon sok könyvet tudnék említeni, ami nekem megváltoztatta az életemet, illetve új horizontokat nyitott meg előttem. Szerintetek igazam van abban, hogy a Biblián kívül rengeteg olyan könyv van, ami által újjászületünk? Miért forgatják ki a szektások más könyvek szavait, és miért nem nyílnak meg a könyvek iránt? Amikor beszélgettem erről valakivel ő azt felelte az világi dolog, kitaláció, még a Biblia nem. Attól, hogy valami fiktív még adhat nekem sokat. Az egyház is sokat támadta József Attilát Istenkáromló versei miatt, holott ennek is sok oldala van. Nem egyértelműen volt ő Istentagadó, Istennel való kapcsolata ambivalens volt, mint nekem is. Sok írót támadtak a nyíltsága miatt, én viszont azon a véleményen vagyok, hogy a nyíltság egyfajta szabadságérzést is ad. Ezt persze az említett szekták tagjainak nem tudod elmagyarázni, a végén mindig ők kerekednek felül. Szerintetek miért van az, hogy bezárkóznak a saját világukba, és nem nyitottak például a kultúra, vagy más dolgok iránt? Ne gondoljátok, hogy túláltalánosítás, csak valóban ezt veszem észre, akikkel találkoztam. Várom válaszaitokat.
2012. júl. 14. 15:50
1 2
 11/12 eric_one ***** válasza:
80%

10-esnek!


Nyilván butaság volt amit neked mondott, hiszen Észak-Amerikában ma a wikipedia adatai szerint 170 millió protestáns hívő él. Ez hatalmas felvásárló réteg, és ma már rájöttek a film, zene és könyv ipar is hogy érdemes kiszolgálni ezt a réteget. Ha megnézel egy régebbi keresztény filmet, akkor azon látszik az alacsony költségvetése stb. Ma már nem így van, éppen most néztem egy tavalyi filmet Courageous a címe, és nagyon jó film volt, tudom ajánlani bárkinek.


Megtérésem után felhagytam a világi előadók zenéjének hallgatásával, mert már érdekelt hogy mi, vagy ki ad szellemi töltetet annak a zenének. Kiderült hogy bizonyos rockzenék amelyet kedveltem szinte a sátán evangéliumát hirdették dalszövegeiben stb. Nem volt elfogadható az sem hogy bizonyos popzenész akit addig elhallgattam, homoszexuális a magánéletében, melyek a dalokban klippekben olvadnak bele üzenetként. Tehát felhagytam ezek hallgatásával, de el kell mondanom hogy számtalan kiváló keresztény előadó van, akinek a dalai mondanivalójával már azonosulni is tudok. Sőt, ráleltem sokkal jobb zenészekre mint akik a világban vannak, és lettek kedvencek ezen a területen. A keresztényeknek nem kivonulni kell a világból.

2012. júl. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mostanában megfigyeltem, hogy a negatív dolgok szájhagyomány útján gyorsan terjednek, s mint olyan mindig egyre pontatlanabb. A helyzet az, hogy Jehova Tanúi nem ítélik el a felsőoktatást, nem is lenne értelme, hiszen a szervezet megfelelő működéséhez nekünk is szükségünk van szakemberekre (pl. ügyvéd, jogász, könyvelő stb.), nem is kevésre. Sőt Bibliai alapja sem lenne. Az, hogy ha van lehetőségünk ne válasszuk a felsőoktatást, az nem parancs csak tanács. Mivel tudjuk, hogy az utolsó napok befejező szakaszában élünk, így inkább szeretnénk még most a Királyság jó hírének hirdetésére fektetni a hangsúlyt, s biztosan egyet értesz, hogy ez a felsőfokú tanulmányok mellett eléggé nehéz. Viszont a lényeg, hogy ez mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, és nem számít tanításnak, mindenki maga dönti el. Remélem sikerült segítenem.


Üdv: Imre

2012. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!