Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a kereszté...

Mit gondoltok erről a keresztényellenes oldalról?

Figyelt kérdés

[link]

Nos mi a véleményetek?



2012. márc. 22. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem halál fejekkel díszítenék meg ilyen hangnembe írták volna le lehet,hogy kisebb sikert értek volna el. De szerintem így,hogy kb. úgy kezdi,hogy "hülye vagy ha keresztény vagy" nem sok jót tud elérni. Mert pont azzá válnak amit utálnak. Így csak azok fogják elolvasni akiknek egyezik a véleménye,vagy a mindenképpen kötözködni akaró hívő
2012. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát nemtudom, én igazából ugyanolyannak vélem, mint maga a kereszténység, és ujjal mutogatnak egymásra, de lehet találni benne némi igazságot is!Pl hogy a templomokban mennyi arany van, meg a vatikánban, a világ másik felén meg éheznek az emberek!
2012. márc. 22. 11:37
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a nem katolikusok vesszőparipája az arany a templomokban. Hadd mondjak el valamit. Az arany a templomokban a hívek adományaiból gyűlt össze, nem összelopkodott pénz. Az egyház az aki a legtöbbet támogatja az éhezőket világszerte, nem azok az újgazdag maffiozók, akinek szintén tele van arannyal a házuk, ám róluk hajlamosak elfelejtkezni az emberek. Valamint az éhezést segélyekkel képtelenség megoldani, akár mennyi aranyat adsz is el, az afrikai diktátorok akik lenyúlják a segélyeket nem fognak félre állni. Igen, valóban fontos a szépség a katolikusoknak, a templomaik nem csupaszok mint a protestánsokéi. Javaslom ha tőled nem loptak el pénzt, hogy abból gyertyatartókat vegyenek, ne kritizáld az aranyat, főleg hogy nagyságrendekkel kevesebbel támogatod a szegénységet, mint az katolikus egyház, ha egyáltalán támogatod. Nem tudom mi közük van az embereknek ahhoz, hogy más ember a pénzét kinek adja, és az mit vesz belőle.
2012. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"Pl hogy a templomokban mennyi arany van"


Régi igazság, nem mind arany, ami fénylik.


Beleolvastam. Bár ne tettem volna. Csak azt tudnám, hogy a tobozmirigy és a kereszténység, főleg Jézus születése hogyan függnek össze? (valahol azt írja, hogy a keresztények a taoizmusból lopták, hogy Jézus barlangban született, mert a taoizmus szerint a tobozmirigy egy "barlangban" van az agyban.)

2012. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.... Bocsánat, de egy kis bevezetés:

Kb. egy hónappal ezelőtt volt egy hasonló honlappal kapcsolatos kérdés, amihez írt választ egy szerencsétlen fickó is; bemásolta ugyanezt a linket, ami a jelenlegi kérdésben is szerepel. Ez okból néztem bele és formáltam véleményt az oldalról, mivel néhány ott leírt dolognak utánanéztem.

Az ott leírtakat ismételném meg most itt is, egy pici kiegészítéssel:


Nem elég elolvasni egy szöveget, ami saját magáról bizonygatja, hogy hű-de-mennyire-igaza-van, és hű-de-mennyire-hiteles. Célszerű és hasznos utánanézni a hivatkozásoknak és a forrásoknak, amikre alapoznak. Jelen esetben konkrétan több problémát tudok megnevezni:


1. A főoldalon egyáltalán nincsenek hivatkozások, forrásmegjelölések az állítások alátámasztására.


2. Az ótestamentummal foglalkozó oldalon levő hivatkozások nevetségesek (író, cím, esetleg év- v. oldalszám); ennél egy sima szakdolgozat forrásjegyzékének is szigorúbb előírásai vannak.


3. 1 A hivatkozott Talmud-példányról már rég kiderült, hogy hamisítvány.


3. 2 Az állítás, miszerint a Biblia egy zsidó konspiráció eredménye... hát enyhén szólva is butaság.


4. Még egy "hivatkozás", vagyis az egyik állítólagos bizonyíték arra, hogy a Bibliában levő egyes szövegeket "lopták"; idézem:


< Amen-em-opet, Ka-nakht fia, Egyiptomban tanított I.e. 1200 és 1000 között. Ez a szöveg a British Múzeumban található 10474-es papiruszon olvasható, valamint egy részlete egy torinói (Olaszország) írótáblán. Állítólag a papirusz Thébából származik, és az I.e. 10-6. században készült.>


4. 1 Az Amen-em-opet név ebben a formában egyetlen más weboldalon sincsen. A hasonló Amenhotep formára több találatot is adott a Google, viszont egyiknél sem stimmel az évszám, ill. az apa neve. A hivatkozott név és állítások így nem fogadhatók el valósnak.


4. 2 Elég furcsa, hogy amíg az általam megvizsgált esetekben évtizedre vagy évre pontosan adták meg az adatokat, ebben az esetben KÉT ÉSZÁZAD a limit...


4. 3 A British Múzeum honlapján létezik egy igen hasznos kereső funkció, amellyel az ott őrzött tárgyakat, műkincseket stb. meg lehet keresni; találat esetén fotókat megtekinteni, és a leírást és az egyéb adatokat elolvasni. Most sem a név, sem a szám alapján EGYETLEN találatot SEM kaptam.

Lehet, hogy más kulcsszóval kellene próbálkozni... de mivel?


4. 4 És vajon azt az állítólagos torinói írótáblát hol őrizhetik?... Gondolom, nem a szabad ég alatt van valahol...


4. 5 Ismét nagyon tágasra sikeredett a limit: egy papirusztekercs keletkezési idejét azért NEM 400 éves időintervallumban szokták meghatározni, tudomásom szerint max. egy-két évtizedben.


4. 6 Még nagyobb az időintervallum, ha a maximális eltérést vesszük: i. e. 1200 és i. e. 600 között 600 év telt el. Ez pedig az iratok hitelességét erősen aláássa.


5. DE: ha mindezeket sikerülne is tisztázni, akkor sem bizonyítanának SEMMIT sem... Ugyanis a Biblia egyes ószövetségi könyveinek legrégebbi példányai ezeknél régebbiek, tehát NEM lehetséges, hogy a hivatkozott forrásokból koppintották volna az írásokat.


Összefoglalva: véleményem szerint a honlap abszolút megbízhatatlan és hiteltelen; egyetlen komoly tudós - vagy komolyan kutató laikus - sem foglalkozna ilyen állításokkal. Sajnálom azokat a valami másban csalódott vagy gyenge vagy akármi miatt is becsapott embereket, akik bedőlnek ennek a sok zöldségnek, sőt, erősebben fogalmazva: tudatos hazugságnak.


Megjegyzem, hogy a felvetéseimre érdemi cáfolat vagy ellenérv a mai napig nem jött, az illető egyetlen hivatkozása az volt, hogy a forrás a JoS nevű sátánista honlap, ill. a sátán főpapjai és főpapnői. Azt az oldalt nem böngésztem át, mert feleslegesnek tartom: ha lennének források és hivatkozások, azokat a magyar nyelvű oldalon is feltüntették volna; ill. a fentiekből látható, hogy mennyire lehetnek hitelesek...


Üdv. :)

2012. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Az a gond, hogy az egyházat úgy akarják sokan néhányak bűne miatt megsemmisíteni, hogy még nagyobb f..szágokat mondanak.
2012. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Vannak benne helytálló dolgok,én vallásos voltam,és ugyanazért ábrándultam ki a kereszténységből amit itt is írnak.
2012. márc. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, főként a részletes kifejtést!!mindenkivel egyet értek :)
2012. márc. 23. 12:26
 9/23 A kérdező kommentje:

azaz egyvalakivel nem teljesen:


"Igen, a nem katolikusok vesszőparipája az arany a templomokban. Hadd mondjak el valamit. Az arany a templomokban a hívek adományaiból gyűlt össze, nem összelopkodott pénz."


De azért adakoznak, hogy arany legyen a templomba?nem lenne ésszerűbb a mai borzalmas időkben egy aranyozott fémmel helyettesíteni?


"Az egyház az aki a legtöbbet támogatja az éhezőket világszerte, nem azok az újgazdag maffiozók, akinek szintén tele van arannyal a házuk, ám róluk hajlamosak elfelejtkezni az emberek."


Nem , pont hogy nem feletkezünk meg róluk, hisz azokat juttatja az eszünkbe sajnos..


"Valamint az éhezést segélyekkel képtelenség megoldani, akár mennyi aranyat adsz is el, az afrikai diktátorok akik lenyúlják a segélyeket nem fognak félre állni. Igen, valóban fontos a szépség a katolikusoknak, a templomaik nem csupaszok mint a protestánsokéi. Javaslom ha tőled nem loptak el pénzt, hogy abból gyertyatartókat vegyenek, ne kritizáld az aranyat, főleg hogy nagyságrendekkel kevesebbel támogatod a szegénységet, mint az katolikus egyház, ha egyáltalán támogatod."

??? ezt honnan veszed? én is szegény vagyok, épp ezért mégnagyobb szó, ha segíthetek valakin is!És képzeld, inkább odaadom a pénzemet, aztán valahogy lesz, ha valakinek segítségre van szüksége!!Le tudok mondani dolgokról,viszont azt, hogy temetésen tarhálnak, azt pofátlanságnak veszem!Főleg, hogy megsértődik a pap, ha nem adsz, mondják a rokonok, és adnak nekem aprót, hogy adjak :S azóta is sajnálom azt a tíz forintot, de ennyivel tartoztam az "ördögnek",mert hogy abból senki nem vesz zsemlét a szegénynek, az tuti..Nem tudom, hogy miért, de úgy érzem, Jézus ha itt lenne, azt mondaná, adjátok el a sok felhalmozott haszontalan aranyat, és helyettesítsétek, mert ha nincs annyi értékünk, mi nem halunk bele, viszont más a nélkülözésbe belehalhat!Nagyon szép az a sok arany, de eljött az az idő, hogy segítségre szorulókra fordítsák azt a pénzt! Példa: Van két kiló kenyered, van 4 ember, aki éhes, de te is éhes vagy.3 embernek adsz 1 kiló kenyeret, a negyedik éhes marad, mert te úgyhiszed olyan éhes vagy, hogy felfalod egyedül a kilót.Miután úgy érzed, eléggé sokat adakoztál, és ennyi elég is mára, megeszed a kenyeredet.A felénél abahagyod, mert nem bírod, és elteszed inkább holnapra.(persze te holnap is tudnál kenyeret venni).Másnapra éhenhal a negyedik ember, s te meg elfeletkezel a kenyérről, újat veszel, majd napok múlva megtalálod megpenészedve, és kidobod a kukába.Kb az egyház is ilyen elven adakozik.Mert nem hiszem el, hogy nem tudnák nélkülözni az aranyat!Jézus azt mondaná, amíg éhes száj van, addig nincs jogunk ennyi luxushoz!Nekünk is ezt kéne követni, csak az egyház nem mutat példát.Mi magunknak kell rájönni, hogy ha valaki a környezetünkben megszorul, annak igenis segírenünk kell, mégha az arany gyűrű megy is a zálogba, de nem hagyjuk a sz@rba!Lehet rossz a felfogásom, és van sok irigy ember is, de nem érdekelnek!


"Nem tudom mi közük van az embereknek ahhoz, hogy más ember a pénzét kinek adja, és az mit vesz belőle."


Hát pontosan ez az!Nem nekünk van közünk, hanem az istennek, ha létezik a ti istenetek!Ha az látja, szerinted megdícséri az egyházat!!Vagy azt mondja majd, "Jó, látom sok arany maradt azért neked Pápa uraság, és embereknek is adakoztál azért látom.A kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt, jólvan!"

Vagy inkább azt, hogy "Pápa uraság!A világon az aranyod 30%-ával megmentettél 2 millió embert!De ha a 80%-át is rájuk fordítottad volna, majdnem a háromszorosát életben tartthattad volna, és maradt volna neked is bőőőven!HÁT MI TARTOTT VISSZA?"( a számok és százalékok hasraütés szerűen jöttek) én az utóbbi választ lehetségesebbnek tartom, bevallom.Vagy egy jó isten mit mondana?Inkább arany cuccok legyenek a tiszteletére, minthogy lássa, hogy az emberek törődnek a másikkal?Ez tényleg olyan fontos?Mert akkor az isten jóságában kételkedhetnek az emberek..

2012. márc. 23. 13:00
 10/23 A kérdező kommentje:
Még valami!Az afrikai diktátorokat is ki lehet kerülni!Odamegy az ember, és a kezébe adja a kenyeret!nem hiszem, hogy az egész vatikánban nincs senki, aki odamenne, és szétosztaná a kenyeret!Pénzük meg rakat van, még azt se mondhatják, hogy nincs pénzük az útra, jajj...kifogások..
2012. márc. 23. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!