Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan keresztény, akit ez...

Van olyan keresztény, akit ez a videó képes meggyőzni, hogy mesében hisznek vagy tudják hogy mese és ettől függetlenül hiszenk?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ETy6KHfNaIk

10-40 perc közötti rész a lényeg!



2012. júl. 22. 18:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
34%

Sem így sem úgy nem hiszek ennek a filmnek.

Ami ellentétes a biblia leírásával az felőlem mehet a kukába.

2012. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 rémuralom ***** válasza:
82%
Nincs. Ahogy téged, ateistát sem fog semmilyen keresztény propagandavideó meggyőzni arról, hogy Isten márpedig létezik, úgy te sem fogsz tudni meggyőzni egyetlen igaz keresztényt sem, még ha tízmillió videót mutatsz is. Csatlakozz hozzám és próbáld meg eltűrni, hogy vannak, akik nem ugyanúgy gondolkodnak, ahogy te. Eleinte kicsit furcsa lesz, de meglásd, idővel megszokod, és még élvezni is fogod, hogy nem értesz egyet mindenkivel.
2012. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%
Hazug állítások sokasága. Ha akarod leellenőrzöd, ha nem akarod tudni az igazat erről, akkor meg csak lepontozol. Kellemes lepontozást!
2012. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, az iszlám, zsidó vagy buddhista vallást miért nem piszkálod? Egyáltalán miért zavar téged, hogy valaki hisz valamiben?

Én nem vagyok hívő, de szerintem a Bibliában sok okosság található, amelyek összességében egy komplex értékrendet jelenítenek meg, amely 2000 évig sikeresen fenn tudott maradni, tehát társadalmilag releváns volt. Ez a gondolkodásmód a nyugati civilizáció alapja, enélkül talán nem lett volna ipari forradalom se, és sátorban laknánk és kecskéket legeltetnénk. Ha így olvasod, és nem szó szerint veszed, akkor nem mese.

2012. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
0%

Egyiptomi vallásból ered a zsidó-keresztény vallás?


A zsidók néhány száz éven keresztül voltak rabszolgák Egyiptomban. Fordítva. A zsidó keresztény vallásból ered az Egyiptomi vallás, legfeljebb.

2012. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Nos érdekes dolgok ezek. És csak egyet értek az előttem szólóival.

Nos ha elolvasnád a bibliát, és össze vetnéd a történelmi feljegyzésekkel, ásatásokkal, rájönnél, hogy nem is valótlan.


A bibliában pontos dátumok, földrajzi nevek, királyok nevei, élete, felemelkedése, és bukása olvasható.

Ezeket alátámasztották a tudósok, nem tudod megcáfolni.


Sőt, egy jó pár évvel ezelőtt, kiszámolták a tudosok, hogy hiányzik egy nap a történelemből.

Mit gondolsz hol találták meg a magyarázatát ennek a jelenségnek?

:) A bibliában!! :D

(Józsué 10:12-14) . . .„Ne mozdulj, nap, Gibeon felett, És te, hold, Ajjalon völgye felett!” 13 És a nap nem mozdult, és a hold is állt, míg a nemzet bosszút nem állt ellenségein. Vajon nincs ez megírva a Jásár könyvében? A nap pedig az ég közepén állt mozdulatlanul, és nem sietett lenyugodni majdnem egy teljes napig. 14 Nem volt még egy olyan nap, mint az, sem azelőtt, sem azután, hogy Jehova hallgatott volna ember szavára, mert maga Jehova harcolt Izraelért.

2012. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%

Szia !



Belenéztem ebbe turmixba )

Arra hogyan tudnál tudományos magyarázatot adni találkoztam az Úr Jézussal szívemben van egy erős bizonyosság a következőkről :


-Meghalt értem

-Feltámadt a halálból

-Amikor befogadtam életembe örök életet kaptam


Erre mondhatod csak képzelődöm, csak az én gondolataimban él, de akkor mi van a természetfelettiekkel amelyek Jézus által tapasztaltam az életemben?



Shalom.

2012. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Nem zavar, ha valaki hisz akár Istenben, akár másban. 12 évet jártam katolikus iskolába, katolikus hittanból érettségiztem, családom egy része fanatikus hívő. Sok dologban elismerem a keresztény tanítások igazságát, de azt nem értem, hogy miért kell az általános emberi igazságokat ilyen misztikus köntösbe burkolni.

3. válaszolónak! jogos, utána fogok olvasni!

2012. júl. 22. 19:14
 9/37 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!

a tudományos magyarázat erre az evolúció:

"Érdekes összefüggéseket mutatnak ki a tudósok, köztük Robin Dunbar brit professzor, a hit előnyeiről az evolúciós fejlődésben. Szerintük a hit nagyon fontos előremozdító tényező az evolúciós fitnesz (alkalmasság) tekintetében. Először is magyarázatot ad a világmindenségre, és ez lehetőséget teremt az embernek, hogy befolyásolja azt, esetleg úgy is, hogy elnyeri a szellemi erők közbenjárását. Másodszor jobbá, elviselhetőbbé teszi az életet, harmadszor pedig, azzal, hogy erkölcsi törvényeket állít föl (olykor igencsak kegyetleneket, mint az előző két idézetből is kitűnik), rendezett társadalmat hoz létre. Végül lényeges tényező, hogy erősíti a legtöbb ember számára nagyon fontos érzést: egy adott közösséghez, csoporthoz tartozást."

2012. júl. 22. 19:19
 10/37 Ozmium42 ***** válasza:
78%

Két dolog!


Ha valami meggyőzhetne, az biztos, hogy nem ez a videó lenne. Eleve egy elfogult dolog, és tele van nyilvánvaló hazugságokkal. Nem állja meg a helyét, mint objektív valláskritika.


Másik:


"de azt nem értem, hogy miért kell az általános emberi igazságokat ilyen misztikus köntösbe burkolni. "


Azét mert nincsenek általános emberi igazságok, azaz, ahogyan a népszólás fogalmaz, "mindig van lejjebb". Ha létezne általános emberi igazság, akkor ilyen szólások nem lennének.

2012. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!