Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Utálok és lenézek minden...

Utálok és lenézek minden hívőt pedig nem vagyok ateista. Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés
Einsteini módon hiszek Istenben, mint egy magasabb lényben, de megvetek minden felekezetet, egyházat, vallást és a tagjait.
2012. júl. 22. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Egy buta kérdés, melyiket miért?
2012. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Pl. a keresztényeket azért mert régen üldözték a nem keresztényeket. Isten nevében öltek.

Manapság se hajlandóak másokat elfogadni. A világ szerintük 6000 éves és menekülnek az élet élvezésétől.

2012. júl. 22. 21:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, akkor már az összes embert lenézhetnéd valami miatt.

Milyen élvezni az életet?:)

Te mikor élvezed és miben gátolnak téged?

Szerintem azért ne nézzél le valakit, mert hívő. Előbb ismered meg jobban magát a személyt. Ez olyan mintha azért utálnád, mert más a kedvenc színe. Vagy olyan mintha a németeket utálnád Hitler miatt.

2012. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem üldöztem soha senkit, sőt, azokat nem is tartom kereszténynek akik bárkit is üldöztek. Jézus megmondta hogy kevesen járnak a keskeny úton. Ez igaz. Ne egy elvilágiasodott korrupt klérusról ítéld meg azokat akik hisznek.


Tovább viszem a személyes példámat: én elfogadok másokat. A legtöbb barátom ateista, de van két buddhista,néhány hindu és zsidó is. Az egyik példaképem Jézus, a másik Gandhi. Akkor most mi van?


A világ nem 6000 éves, a Biblia sehol sem állítja ezt és nem menekülök az élet élvezetétől, csak számomra lehet más az élvezet mint számodra.


Az pedig,ha utálsz és lenézel más embereket a világnézetük miatt, elég gáz. Én nem utálok senkit mert más a világnézete. Nem lehet, hogy neked kéne változtatnod valamin?


Freya

2012. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 rémuralom ***** válasza:
100%
Az utálat elől csak megértéssel, türelemmel menekülhetsz. Attól, hogy nem vagy pl. katolikus, még tisztelheted a katolikusokat. Vagy ha nem is tiszteled, eltűrheted azt a megváltoztathatatlan tényt, hogy ők katolikusok, és hisznek, amiben hisznek. Viszont benned megértés sincs, te lenézed, aki hisz valamiben. Na innen nincs kiút, csak ha alaposan átgondolod, hogy mi okod is van lenézni és utálni egy katolikust, egy evangélikust, egy szunnita mohamedánt, egy buddhistát vagy akármilyen más felekezethez tartozót.
2012. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység nagyon is sok mindent elfogad (ökumenizmus)

Üldöztek és öltek? Igen. Na de kik? Nem Isten, hanem a hülye emberek, akiket beetettek azzal, hogy így majd a mennyországba fognak jutni (akkoriban babonás módon hittek)

Ma is üldöznek embereket, ma is ölnek Isten nevében. Pl a terroristák.

Azt azért ne felejtsd el, hogy a kereszténységet is üldözték évszázadokon keresztül, és sok helyen még ma is üldözik és ölik a hívőket. (pl India)


Egyébiránt mást nem tudok tanácsolni, csak azt, hogy tojj rá. :)

2012. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Tök jó... Ezek szerint a Föld lakosságának nagy többségét lenézed és utálod... Arra még nem gondoltál, hogy benned lehet a hiba? :Oo
2012. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Róluk beszélsz, hogy nem hajlandók másokat elfogadni, mikor te is éppen ezt teszed. Egy szemernyivel sem vagy jobb bármelyik csőlátású, elfogult, korlátolt, bigott módon vallásos embernél, ezért semmi jogod nincs lenézni őket.
2012. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez kicsit rám is igaz ez az ellenszenv főleg a keresztények felé. (ezt most tényleg nem provokációként írom) tudom, hogy el kéne fogadni minden világnézetet, d néha nem megy mert egyszerűen nekem extrém logikátlan mind a kereszténység, mind úgy általában az összes többi vallás. Érdekes, aki mondjuk a jetiben létezésében hisz, azt rengetegen kinevetik (én mondjuk abban sem hiszek) Nekem valahogy szánalmasnak tűnik nem létező (oké, nem bizonyítottan létező) dolgok utasításait követni, és nem létező dolgoktól félni. Talán azért a kereszténység felé van a legnagyobb ellenszenvem, mert ez a legnépszerűbb vallás errefelé. Meg azért, mert sok álszent is van a keresztények között. de ez nem utálat a részemről, csak szimplán furának tartom és ellenszenvet vált ki belőlem. Szóval például ha mondjuk egy barátomról kiderülne hogy keresztény, akkor azért nem utálnám meg.
2012. júl. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Az egyházak és híveik olyanok mint a rendőrök.

Azt hiszik a jót szolgálják és és az embereket segíti mikor közelebbről megnézzük egy szó se esik erről csak hogy a feletteseinek parancsát követi. Nos Kb ilyesmi szerintem is az egyház.

Amúgy nem volt hülye Einstein bácsi.

2012. júl. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!