Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lát mindenki ilyen vakon?

Miért lát mindenki ilyen vakon?

Figyelt kérdés

Miért hiszük, hogy a Kereszténység jó célt szolgál? Nem gondoljátok hogy kissé vak ez a rálátás?


Én véleményem szerint a Vatikán az egyik legkorruptabb társaság a világon. Mondják ezt mondják azt. Közben alaptalanul hajtanak a haszonra (nem feltétlen anyagiakra).


Ezért is vagyok pogány! Pedig istenben hiszek, de ő se ilyen vatikánt akart volna...



2012. júl. 21. 12:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
A puszta keresztény hit és a katolicizmus két különböző dolog! A katolikusok szeretik félreértelmezni, átkreálni a keresztény alapértékeket, ezért történtek a "kereszt nevében" véres vallási háborúk és az inkvizíció is
2012. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
A sok hülyét avval lehet beetetni, amivel csak akarod...
2012. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység Krisztus tanításaira, legfőképp a szeretetre épül. Ez már magában kizárja a korrupciót.


Ha Vatikánt korruptnak tartod, akkor Vatikánt ítéld el, de a kereszténységet, ne Isten igéjét!


Válaszd szét a vallást az egyháztól, az egyházat elítélheted, de magát a vallást nem, hacsak nincsenek teológiai ellenérveid.

2012. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%

Én pont azon gondolkoztam, hogy mostanra a katolikus egyház lett a legnormálisabb a keresztények közül.

A neoprotestáns szektákkal és gyülikkel szemben, mostanra egy sokkal kiegyensúlyozottabb intézmény lett. Fenntart rengeteg műemléket, templomot, jó a kapcsolata az állam hatalommal. Nem mászik a hívek életébe, nem szakít szét családokat. Nem térítenek az utcán. Nincs az a hihetetlen nagy adománygyűjtési kényszer.

Ettől függetlenül azt gondolom, hogy az egyház idomult az emberek emberibb gondolkodásmódjához és nem az egyház javított az embereken. Nem azért nincs most véres inkvizíció, mert az egyház "megjavította" volna az emberek gondolkodását, hanem fejlődött az európai kultúra.

2012. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

"Nincs az a hihetetlen nagy adománygyűjtési kényszer."


Te tudod, hogy az adód hány százaléka megy "történelmi" egyházakhoz? Hány milliárd bevétele van különböző forrásokból? Persze, hogy nem koldulnak... Ettől függetlenül egészségükre, én nem sajnálom tőlük, ha kell még szívesen adok, csak azzal ne gyertek, hogy nem koldulnak. Persze, hogy nem.


Kérdező! Katolikus nem egyenlő keresztény, ahogy bármelyik egyház sem egyenlő a kereszténységgel. A keresztény Krisztus követő, az egyházak meg emberi gyülekezetek. Lehetnek attól még keresztény emberek bennük, de ez olyan, mintha a fának a gyökerét tennéd egyenlővé a bútorral. Lehet kapcsolat, de nem egyenlőek.


Pogány nem egyenlő az ateizmussal, vagy mindazokkal, kik nem katolikusok. A pogány szó jelentése népek. A Biblia azokat nevezi pogánynak, akik nem zsidók, nem Ábrahám nemzetsége. Ez nem jó vagy rossz dolog, egyszerűen csak egy csoportnév, semmi egyéb.

2012. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Ugy tudtam pogánynak azt nevezik, aki semmilyen vallást nem képvisel, ugyanis nincs megkeresztelve és egyebek.


Mert hála isten, én nem vagyok se keresztény se semmi...

2012. júl. 21. 12:37
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Csak egy példa kérdező!


Jel 21,24 És a pogányok, a kik megtartatnak, annak világosságában járnak; és a föld királyai az ő dicsőségöket és tisztességöket abba viszik.


Itt is a pogány szó eθνος (ethnosz)

1) nép, törzs, nemzet

2) idegen (nem-zsidó) nemzet, pogány nép


mint az újszövetségben 152 helyen.

2012. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
Mert sok olyan ember van aki ennyire hiszékeny, rengetegen elhiszik isten létezését, meg a csodáit, aki nagy vallási fanatikus már fejből vágja a bibliát. Oké hogy ez alapműveltséghez tartozik hogy a biblia egyes részeit tudni kell, de minek? Nem isten teremtette meg a világot, még is sokan elhiszik pedig semmi tudományos magyarázata, itt ezzel ez a baj mindenkiből hülyét csinálnak ők meg röhögnek rajtuk. Én ezért vagy ateista, semmilyen vallásban nem hiszek, mindegyik egyformán hülyeség.
2012. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
8-as. Oké, ez a te véleményed. De azért úgy látom, nagyon biztos vagy a saját nagy eszedben, ha mindenki mást lehülyézel...
2012. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"A kereszténység Krisztus tanításaira, legfőképp a szeretetre épül. Ez már magában kizárja a korrupciót."


Igen, és ezt kellene megértenie a kereszténységet támadóknak, hogy akik a kereszténység nevében korruptak vagy követnek el bármilyen bűnt, azok nem keresztények! Csak amögé bújnak. De ilyenkor őket kell "elítélni" (idézőjelben), nem magát a keresztény szellemiséget!

2012. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!