Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez hogy fér össze a keresztény...

Ez hogy fér össze a keresztény Istennel?

Figyelt kérdés

Jézus születése előtt valószínűleg nem sokan ismerték Jézust és tanításait, valamint hogy hogyan kell Istennek tetsző életet élni.Ez szerintem egyértelmű.Na de mi van mondjuk azzal az emberrel aki Jézus születése előtt mondjuk 500 évvel meghalt?Ő a pokolra került?Hát de nem is ismerte még csak Jézus nevét se, hát akkor hogyan engedhette volna be a szívébe?

Ha a pokolra került , akkor a keresztény Isten nem túl fer mert nem adott esélyt annak az embernek!



2012. aug. 5. 23:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ebben a versben nem szó szerinti halottak.

Hanem isten előtti állásuk halott, mert még nem jött el Krisztus hogy megváltsa őket.

Ezt úgy kell érteni hogy élnek, de isten szemében olyanok mint ha meghaltak volna, mert nem méltók az életre.

Egyedül Jézus áldozatának bűneltörlésének értéke az ami megelevenít.

2012. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

(Lehet, hogy tévedek, de) meggyőződésem, hogy a kereszténység ugyanolyan kitaláció, mint az összes többi. Gondolom már sokan írták, hogy a Biblia eleje a zsidóké, az Ószövetséget ők írták és ezen vallás megújításaként született a keresztény vallás, majd az több felé ágazott (reformáció), mikor a papok világi hatalom elérésére és pénz keresésére használták földi befolyásukat és mikor beleszólt a pápa a Német-római birodalom ügyeibe.


Jézus szerintem amúgy egy egyszerű asztalos volt, aki előbb ismerte az ópiumot, mint a többiek.


Gondolom azt is sokan írták már, hogy kereszténység nem is létezett Jézus előtt.


Nézz Family Guy-t, abban állat vallásos poénok vannak, szerintem még jobb is, mint a South Park, az igazából csak fikázza őket.

2012. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nincsen pokol, de részedre most nem ez a lényeg inkább a következő vers


Cselekedetek 17:30


Pont olyanokról szol akik úgy cselekedtek rosszat, hogy nem voltak tisztába vele.

2012. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségben égő áldozatot mutattak be Istennek engesztelésül.De megköttetett az Újszövetség Jézus eljövetelével,mert a "bárány "vére elmossa vétkeinket.



Lukács 4,17.Odanyújtották neki Ézsaiás próféta könyvét, ő pedig kinyitotta a könyvet, és megkereste azt a helyet, ahol ez van megírva: 18"Az ÚR Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek; azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását; hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat, 19és hirdessem az Úr kedves esztendejét."


János 8,58.Jézus így válaszolt: "Bizony, bizony, mondom nektek: Mielõtt Ábrahám lett, én vagyok."

2012. aug. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 eric_one ***** válasza:

22-esnek!


Nem tudom melyik kategóriából tévedtél ide, mert ahol a téma a south park, és a family guy ott bizonyára nagy arc lehetsz, de itt ha nem szóltál volna egy szót se, akkor bölcs maradtál volna. Ennyi zöldséget egy kommentben ritkán olvas az ember! :-)))


idézlek:

"Jézus szerintem amúgy egy egyszerű asztalos volt, aki előbb ismerte az ópiumot, mint a többiek. "


wikipédia:

"Az ópiumot kábítószerként először a 14. században használták, a 20. században rohamosan teret hódított a heroin, kodein és más, rendkívül erős függőséget okozó alkaloidja."


Tehát Jézus nem kábíthatta magát ópiummal, hogy biztosan megértsed elmondanám hogy az európai kultúrkörhöz tartozó keresztény világ névleg Jézus születésétől számítja az időt. Előtte időszámításunk előttről beszélünk ugyebár.


idézlek:

"Gondolom azt is sokan írták már, hogy kereszténység nem is létezett Jézus előtt. "


A kereszténység lényegi jelentése: Jézus Krisztus követése. Előtte hogyan is létezhetett volna? Lehet-e követni valakit aki még meg sem született?


Amúgy a south parkban jó volt amikor Jézus k.o.-val kiütötte a sátánt :-DDDDD

2012. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én inkább arra helyezném a hangsúlyt, hogy Ábrahám, Izsák Istene vagyis a mi Istenünk nekik megmutatta magát. Ami esetünkben nagyon nem látszik, nekünk az egyedüli a hitünkben van, Jézus által. Na már most én elég rosszül érzem néha magam, hogy a hitemmel kell bírkóznom és pl. József, kit eladtak testvérei, egész életében úgymond Istennel élt együtt.


A másik, hogy a Bibliából az derül ki, hogy az Istenünk egy családnak az Istene, Ábrahám és Izsák Istene. És miért pont ők, miért nem más, ezt a Mindenható tudja. És a fáraó miért mondta, hogy a te Istened József? És erről nincs történelmi feljegyzés a Fáraók korából? Tehát igen sok kérdés van.


Az állatok csak vannak, az ősemberek is csak voltak. Lehet Isten országa egy magasabb szintre történő felemelkedés, akinek sikerül annak jó, akinek nem, az bukta.


Nézd meg a főiskolai felvételit, van aki bejut és van aki nem, ezt igazságosnak tartjuk, de aki nem kerül be azzak rossz.

2012. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!