Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg úgy...

HudsonHawk kérdése:

Az ateisták tényleg úgy gondolják, hogy a katolikusokból és a Pápából áll a kereszténység, vagy hallottak/hallottatok már más felekezetekről is?

Figyelt kérdés
Fura, hogy legtöbb helyen a pénzimádó, kizsákmányoló, agymosó, dogmatikus keresztény magaviseletről olvasok. Én jó pár éve mozgok keresztény körökben és egyikkel sem találkoztam még!!!

2012. aug. 2. 16:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2012. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván hallottak az ateisták Krisnáról, Buddháról, Allahról is. Én például hallottam, így nyilván más is hallott. A Jézus-hívők között is elég sokféle van, van, aki olyan helyre jár, ahol fekete malaclopóban beszél a pásztor a szószéken és buzogány van a templom tornyán, és olyan is van, ahol csipkébe-bársonyba öltözött szoknyás bácsik fejhangon énekelnek és közben elítélik a homoszexuálisokat. :o)) Szóval, elég színes az egyházi paletta! )))
2012. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Ezt ki mondja? Mielőtt wicca lettem, ateista voltam, és tudtam reformátusokról, evangélikusokról, ortodoxokról, puritánokról, metodistákról, baptistákról, jehova tanúiról.
2012. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Ateista vagyok, tudom hogy nem csak pápából meg katolikusokból áll a kereszténység. Miből gondolod, hogy nem tudjuk? Én csak nem foglalkozom velük, főleg ha nem zavarjuk egymást. Ott borul a bili, amikor a pápa vagy az egyház mondja meg nekem, hogy hogyan kellene élnem, beleszólnak olyanba, amihez közük nincs, pl. regisztrált élettársi kapcsolat.
2012. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jártam egy ateista blogon és egy csomó Pápával kapcsolatos karikatúrát láttam. Arra lennék kíváncsi mi van a szegény felekezetben járó, nem agy mosott keresztényekkel, akikre nincs rákényszerítve semmi, mert ilyen is van
2012. aug. 2. 16:33
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

A katolikusok tényleg úgy gondolják, hogy a kereszténységből áll csak a vallás?

Aki nem katolikus az ateista?


Kérdezhetném én is.

2012. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Jártam egy ateista blogon és egy csomó Pápával kapcsolatos karikatúrát láttam. Arra lennék kíváncsi mi van a szegény felekezetben járó, nem agy mosott keresztényekkel, akikre nincs rákényszerítve semmi, mert ilyen is van"


Mi lenne? Élik világukat. Miért kellene bántani őket karikatúrával, ha ők sem másznak bele más életébe.

A pápa azért más, mert ő viszont minősít, bírál, beleavatkozik mások életébe (nem a hívekébe), miközben söpörhetne a saját portáján... bocs, söpör ott is, csak a szőnyeg alá.

2012. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem,de a pápa aranyba öltözve prédikálja a szerénységet, ezért gyakori célpont.
2012. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%
Igazad van Kérdező, az ateisták nagy része sajnos, ha vallásról van szó, a gonosz, kizsákmányoló, erkölcstelen stb. katolikusokat hozza fel. Ez nem az ateisták hibája, hanem az elmúlt évizedek agymosása. A média híradásai (pedofil ügye felfújása) és a történelemhamisítás ("sötét középkor", melyben az egyház a szegény népet kizsákmányolja stb.), ezek a dolgok vertek gyükeret a vallásban járatlan emberek fejében, nem az ő hibájuk....
2012. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Azért arról se feledkezzünk meg, hogy a vallás mennyire hátráltatta a tudomány fejlődését. Gondoljunk csak pl. Galilei-re.
2012. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!