Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor jönnek már rá az emberek...

Mikor jönnek már rá az emberek, hogy a Hit Gyülekezete egy agresszív, kizsákmányoló, tagjai elvakult hitére építő hamis szekta, és a vezetőit csak a pénzéhség hajtja?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
67%
Akik benne vannak, azok csak nagyon hosszú idő után vagy soha. Akik pedig nem, azoknak nem mindegy? Csináljanak amit akarnak, csak engem hagyjanak békén.
2009. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen, ráadásul ha ki akarnak szállni vagy fellebbenteni a fátylat a mocskos ügyekről, megfélemlítik vagy akár súlyosan bántalmazzák is a szerencsétleneket.
2009. júl. 19. 20:04
 3/65 anonim ***** válasza:
68%

Van rá konkrét bizonyítékod?

Személyesen ismersz valakit, akit erőszakkal tartanak maguk közt és elszedik a pénzét?...


Engem még soha nem akartak "megtéríteni" sem erőszakkal, sem kéréssel, nem is találkoztam még Hit Gyülekezetessel, csak a TV-ben láttam 1-2 alkalommal a szertartásukat.


Amúgy, amiket leírtál, azt a katolikus egyházról is el lehet mondani. :[

2009. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
89%

Én ott voltam két évig, úgyhogy a tapasztalatom: soha senki nem szedte el a pénzemet, az adakozáskor nem adtam sokat, nem nézték. Eljöttem, senki se bántalmazott. Azóta, ha nagy néha összefutok onnan valakivel, annyi a reakció, hogy "de jó újra látni." Ennyi.


A férjem még mindig oda jár, elfogadta a döntésemet, nem vitatéma közöttünk. Mindketten rendszeresen látogatjuk a szüleinket, most meg épp a volt gimis osztálytársaival sörözik (mielőtt azzal jönne bárki, hogy a gyülekezet szétrombolja a családi-baráti kapcsolatokat).


Azt hiszem, le lehetne szállni erről a témáról végre, meg a Jehova Tanúiról is. Valóban pár dolguk "érdekes", nem véletlenül hagytam ott őket, de nem ártanak senkinek, hagyjuk már végre békén őket. Nem lehetünk egyformák.

2009. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem ártanának senkinek,még mindig ott lennél,ha javadra válna nem jöttél volna el,nem gondolod? nevezhetjük "érdekes" dolgoknak is,igen
2009. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
84%

Kettővel ezelőtti vagyok:


Azért jöttem el, mert nem bírtam elviselni a vezetési stílust, meg két év után sem tudtam azonosulni a légkörrel. De nem ártott. Egészséges emberként mentem oda, és úgy is jöttem el. Olyan nehéz ezt megérteni?


Egyedül az zavar, amikor az egészről semmi tapasztalattal nem rendelkező, innen-onnan információkat összeszedő emberek híresztelnek mindenfélét. De nem csak a hitgyülivel kapcsolatban, hanem bármi mással is. Szerintem a civilizált viselkedés alapja, hogy nem gúnyolom ki más világnézetét akkor sem, ha az szöges ellentétben áll az enyémmel.

2009. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim válasza:
23%

hit gyüli :D


azok az agymosott zombik akik ottvannak :D szerintem már önálló gondolkodásra sem képesek...

2009. júl. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
88%
Erről beszéltem, de feladom... Élőszóban eddig mindenki megértette.
2009. júl. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Nem a hitgyülisek világképét és beállítottságát gúnyoltam, mindenki azt csinál, amit akar. Az viszont hergel, hogy a vezetőik gennyesre keresik magukat az egyszerű hívőkön. És mi a helyzet azzal, hogy kötelezően le kell adni a fizetésed valamennyi százalékát? Városi legenda? És hogy bántalmazták azokat, akik leleplező cikket akartak írni? Ez is? Az elsőről még talán elhiszem, de a másodikat nagyon is elképzelhetőnek tartom.
2009. júl. 20. 07:16
 10/65 A kérdező kommentje:
És igen, a katolikusokról ugyanezt el lehet mondani. Alapelvem, hogy a vallás jó, az egyház nem. Ha van Isten, akkor az benned kell hogy lakjon.
2009. júl. 20. 07:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!