Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én nem vagyok vallásban...

Én nem vagyok vallásban jártas ember, de akkor ez hogy van?

Figyelt kérdés
Ugye azt mondják, hogy az isten mindenható, de akkor mi van a sátánnal? A mindenható azt jelentené, hogy a ,,rosszat" és a ,,jót" is ő csinálja. De nem, a rosszat a sátán teszi. Akkor a sátán is egy isten.

2012. aug. 6. 23:16
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Lucifer lázadásával felborult az egyensúly.Ő nem Isten csak angyal egy bukott angyal.
2012. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
82%
Nem.A Biblia alapján a Sátán egy bukott angyal aki ellenszegült Istennek és ezért a pokolba számüzetett.De eleinte ő is csak egy angyal volt a sok közül, csak a fejébe szállt az önimádat.A Sátánnak csupán a hatalma nagy , de nem isten.Legalábbis így tudom a hívőktől.
2012. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
De hát hogyha olyan hatalma van hogy az isten ellen tud cselekedni, akkor mégis mi? És hogyha az isten mindenható, akkor miért nem öli meg a sátánt? Nem hiszek sem istenben sem a sátánban, de ez nagyon ellentmondásos.
2012. aug. 6. 23:27
 4/44 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó kérdés! Valláskutatók a mai napig vitatkoznak a biblia szövegének értelmezéséről.

Egy ami biztos: ami a keresztényéségben a Sátán, az a hinduizmusban ill. buddhizmusban a fekete/sötétség/éjszaka.

Mert mind a hinduizmusban mind a kereszténységben megjelenik a kettősség (dualitás: jó-rossz, fény-sötétség, nő-férfi stb...) csak a hinduizmus ennek a kettősségnek az elválasztatatlanságát hangsúlyozza (tehát azt, hogy nincs jó rossz nélkül és fordítva, nincs sötétség fény nélkül és fordítva, stb.stb..) keresztsénység pedig nem az egységet hangsúlyozza, hanem a kontrasztot. Tehát a rossz legyőzését. (szerintem épp ezért van, hogy a nyugati európai társadalom elég nagy hányada nehezen vagy egyátalán nem tudja kezelni, illetve nem tud mit kezdeni az az ambivalens érzéseivel... Magyarul és nagyon primitív példával élve: Nem tud mit kezdeni azzal az érzéssel, hogy akit útál egyik pillanatban, miért imádja a másikban és fordítva...vagy hasonlók... uhh. nem tudom elmondani. pedig jó kérdés!!! Várom az ellenérveket, érveket! Lepontozókat, pontozókat! :) és peace!!! :)

2012. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Köszi. Jó logikus gondolatmenet. :)
2012. aug. 6. 23:33
 6/44 anonim ***** válasza:

Dante szerint a poklot(tehát akkor a sátánt is) Isten teremtette.én sem vagyok keresztény,de szerintem (ha létezik Isten)nem azt akarja h a sátán ellen küzdjünk hanem a gonoszság ellen,amit a sátán mutat be nekünk a megkisértéseivel.viszont a biblia szerint a kígyónak büntetésből vették el a lábait.de ha Isten akarta h próbára tegye az embereket,akkor miért büntette meg?huh,nagyon jó kérdés mert a saját mondandómba belebonyolódok... :)

nagyon érdekes Jan Sborei válasza is.

2012. aug. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A kérdésed olyan témát feszeget, amiről nagyon keveset tudunk. Miért? Mert minden amit tudunk, azt a Bibliából tudjuk. És amiről a Biblia nem beszél, azt nem tudhatjuk. Példa: a Biblia a teremtéssel kezdődik. Az ateisták folyton nekünk szegezik a kérdést: mi volt a teremtés előtt? Honnan tudnánk? A Biblia erről semmit nem mond. A sátán lázadásáról sem mond túl sokat, és a szellemvilág törvényszerűségeiről sem. Ezért nem értjük sokszor, mi mért történik úgy ahogy történik. Mikor először láttam baseball meg amerikai futball mérkőzést, semmit nem értettem belőle, mert nem ismertem a szabályokat, nem tudtam mi a lényeg, mi a cél, mi a jó, és mi a rossz. Hát valahogy így vagyunk mi itt ebben a földi életben. Fogalmunk sincs, mik a szabályok, mi a játék célja, miért jár pont, és miért büntetés. Nem tudjuk mi számít győzelemnek és mikor vesztettünk. Példa: Jézus Krisztus meghalt a golgotai kereszten, és ezzel győzött, a sátán meg vesztett. De miért? Az emberi logika azt mondaná, Jézus vesztett és a sátán győzött. Tehát, ha az Isten dolgait kezded el vizsgálni, boncolgatni, jó azzal kezdeni, hogy a saját elképzeléseidet, mércéidet, elvárásaidat kidobod a szemétbe. Mert Isten nem fog a te szabályaid szerint játszani, neked kell az Övé szerint.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

A

2012. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Egyetlen Isten van. A mennyből ledobták Lucifert a pokolba. Jézus kereszten való halálával legyőzte a pokol minden bugyrát. Szóval aSátánnak esélye sincs a győzelemre. Le van győzve, DE jelenleg szabadon van eresztve. Ezért gonoszkodhat a Földön.

Jegyezd meg az hogy Istenben NINCSEN rossz és a Sátánban NINCSEN semmi jó!! Az egy hülyeség hogy minden jóban van valami rossz!! A jó dolgokat Isten teszi, a rosszakat a Sátán. Nincs keveredés!!!

2012. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Azt az egyet tisztázni kell, hogy a Lucifer szót a biblia nem Sátán neveként említi ezen egy alkalommal.


A Lucifer név egyszer fordul elő a Szentírásban, és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: „Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?”

Az a héber szó, amelyet „Lucifernek” fordítottak, azt jelenti: ’fényesség’. A Septuaginta egy olyan görög szót használ, melynek a jelentése ’hajnalhozó’. Ezért van olyan fordítás, amelyben az eredeti héber szót „hajnalcsillagnak” vagy „fényes csillagnak” fordították. De a Jeromos által készített latin nyelvű Vulgata a „Lucifer” (’fényhordozó’) kifejezést használja, és ez magyarázatot ad rá, hogy miért jelenik meg ez a szó némelyik bibliafordításban.

Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).

2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Mint sokan előttem elmondták, Sátán egy igen szép angyal, a mai napig is, csak gonosz.

Elhatározta, hogy megszerzi az Istennek járó imádatot, és ezért kezdett akcióba.:)


Azt állítja, hogy isten nem méltó arra hogy "uralkodjon" az embereken Ő sokkal jobb uralkodó, mert Ő mindent meg fog az embereknek engedni Istennel ellentétben aki mindentől megfoszt minket.


Az emberek sem igazságosak, mert csak azért imádják az istent és csak akkor fogadnak szót neki ha Isten lefizeti Őket.

Nos jelenleg ezért engedi meg nemi a teremtő, hogy bizonyítsa be az állítását.


Úgy néz ki vesztésre áll, és hamarosan véget ér ez a gyalázatos tárgyalás, hogy kinek van igaza.

2012. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!