Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem káros lelkileg az ábrahámi...

Granulátum kérdése:

Nem káros lelkileg az ábrahámi vallások ember-felfogása?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy régen a pogány korban büszke viking/magyar/mongol/stb harcosok voltak, a papok-sámánok azt mondták meg lehet ismerni az istenek tudását. Tehát volt valami méltóságuk és büszkeségük az embereknek és lehetőségük hogy felérjenek az istenekhez. Akárcsak a mai "légy a magad istene" -időkben.


Aztán jött a monoteizmus, amiben az ember csak az Isten háziállatát jelenti, bármit csinálhat bármilyen alázatosan, csak egy bűnös semmirekellő marad, esetleg majd bekerül a mennyei állatkertbe és kap simogatást.



2012. júl. 20. 10:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak hogy válaszoljak a saját kérdésemre: szerintem elnyomorodik az ember lelkileg a fenti esetben, úgyhogy inkább maradok egy büszke hitetlen :)
2012. júl. 20. 10:29
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Aki ebből gazdagszik meg, annak nem káros. A többi van csak lesz*rva.
2012. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Ami mindenkor káros, az a (vallásos) hazugság! Márpedig az eddigi vizsgálódásaim alapján az hazugság, hogy vannak "istenek" - szerintem csak egy van. Az is hazugság, hogy megismerhetjük az "istenek (Isten) tudását", ez önteltté és nagyképűvé tesz. Ne keverjük magunkat össze a Teremtővel.

Ennek az eredménye nem egészséges méltóság és büszkeség, hanem gőg és barbárság!

2012. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Szia !


Nem káros sőt ez a legegészségesebb felfogás !

Nézeted egy téves elgondolás én kb. 20 évvel ezelőtt ismertem meg az Úr Jézust és már eddig többet kaptam tőle mint puszta simogatás és több vagyok számára háziállatánál )


János evangéliuma 1, 1-5:9-12:16-18



1. Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél,

és Isten vala az Ige.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett,

a mi lett.

4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az

emberek világossága;

5. És a világosság a sötétségben fénylik, de a

sötétség nem fogadta be azt


9. Az igazi világosság eljött volt már a világba, a mely

megvilágosít minden embert.

10. A világban volt és a világ általa lett, de a világ

nem ismerte meg őt.

11. Az övéi közé jöve, és az övéi nem fogadták be őt.

12. Valakik pedig befogadták őt, hatalmat adott azoknak,

hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében

hisznek;



16. És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet

is kegyelemért.

17. Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig

és az igazság Jézus Krisztus által lett.

18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú,

a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.



A jövőm meg ennél még jobb és szebb lesz amit nem tudok neked részeltessen ide leírni és elmondani sem.


1 Péter levél : 1,2-9 :


2. A kik ki vannak választva az Atya Isten eleve rendelése szerint, a Lélek megszentelésében, engedelmességre és Jézus Krisztus vérével való meghintésre: kegyelem és békesség adassék néktek bőségesen.

3. Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szült minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,

4. Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra,

5. A kiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

6. A melyben örvendeztek, noha most kissé, ha meg kell lenni, szomorkodtok különféle kísértések között,

7. Hogy a ti kipróbált hitetek, a mi sokkal becsesebb

a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dicséretre,

tisztességre és dicsőségre méltónak találják a Jézus

Krisztus megjelenésekor;

8. A kit, noha nem láttatok, szerettek; a kiben,

noha most nem látjátok, de hisztek benne

kibeszélhetetlen és dicsőült örömmel örvendeztek:

9. Elérvén hitetek célját, a lélek üdvösségét.



Jobban járnál ha egy csapatban lennél velem, a döntés a tiéd !

Lehet ez a nehezebb út te a könnyebet akarod választani én hosszabb távon gondolkodok és a célom az Isten országa.



Shalom.

2012. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ozmium42 ***** válasza:
44%

Üdv!


Az az igazság, hogy a mai "légy a magad istene" felfogás követőinél elkorcsosultabb életvitelű és felfogású embert elég nehéz találni. Ha ezzel szembe állítom egy olyan kor emberét, aki keresztény időkben élt, például megnézzük a lovagi eszményt, hát... én pont az ellenkezőjét érzem annak, amit sugallsz.

2012. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Szia, nem káros. Azokban az időkben az emberek a szeszélyes istenek játékszerei voltak, olvass csak görög vagy germán mitológiát.

Ábrahám Istene SZÖVETSÉGRE LÉPETT az emberrel, és ez nagy szó. Ráadásul Jézus annyira szeretett bennünket, hogy meghalt értünk. Nem sok ilyen istenke futkosott az Olimpuszon annak idején.

2012. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az nem tetszik pl. hogy:

- alapból bűnös emberként kezel... (ha nincs reinkarnáció, akkor honnan a bűn? Ja, a paradicsomi? Na ne már én szívjak a felmenők tettei miatt...Mi közöm van nekem, egy egészen más személynek, hogy egy állítólagos Paradicsomban, egy állítólagos emberpár mit tett...?)

- Szabad akaratom van, de ha nem azt akarom, amit a keresztény/muszlimok, stb Istene, akkor mehetek a pokolba...de ha embereket gyilkolok, majd őszintén megbánom, a mennyekbe juthatok.


Szerintem az emberképük célja az, hogy ne bízzon az ember önmagában...és így irányíthatóbb mások "Isten által föléjük rendelt vezetők" számára.


Ellentétben azzal, ha abban hiszek, hogy amit teszek, az visszahat rám, életeken át, így amit teszek, azért kapok jutalmat-büntetést, és nem más (Ádám, Éva) bűnét öröklöm.

2012. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KMJ ***** válasza:
11%
Ott van elkúrva az összes vallás, hogy maguknak előnyt próbálnak belőle kovácsolni az emberek, és nem szeretetet.
2012. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A bűntudat,és a félelemkeltés miatt káros.
2012. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!