Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában benne van, hogy a...

A Bibliában benne van, hogy a Föld milyen formájú, hogy a világegyetem központja-e, vagy a naprendszerünk központja-e, ha igen melyik rész az?

Figyelt kérdés
Valami csillagászati-,tudományos-féle rész van-e benne? Elsősorban persze azoktól kérdezném és várnám a helyes választ, akik nem hívők, mert ők még tudnak racionálisan, nem elfogultan vizsgálódni, gondolkodni a Bibliáról.

2012. aug. 7. 05:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Mózes könyve szerint a Föld nem lehet a legelső égitest. A héber eredeti szerint kezdetben teremtette Isten az egeket és a földet. Az egeket, tehát naprendszereket. A föld pedig a rossz fordítás értelmében kietlen és puszta volt, de a héber szerint formátlan massza volt. Azaz még meg sem szilárdult.
2012. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%

a Föld bolygó nagy valószínűséggel a világegyetem központja,

de ha nem, akkor csak a segglyuka lehet :-)


bocsánatot kérek mindenkitól, de ezt a Vonneguti lépést meg kellett lépnem


(Isten talán ezért nem látja, hogy mi folyik itt)

2012. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Súr " Így megy ez" :D
2012. aug. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 21-es válaszadó, lehet, hogy így kell érteni, de ha kezdetben teremtette a világegyetemet ahogy írod, akkor mire utalnak a 3-nap eseményei? Mire utal, az ott teremtett csillagokkal, ha azok már előtte is léteztek?
2012. aug. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Arra utal, hogy a földön kitisztult a légkör és akkor váltak láthatóvá az égitestek. Ez egyébként a 4. nap volt. Természetesen ezelőtt is volt sötétség és világosság, már az első naptól.

Kellett is, hogy legyen világosság, hiszen a harmadik "naptól" már növényzet borította a földet.


A légkör valószínűleg még nem volt annyira tiszta, hogy láthatóak legyenek az égitestek. A negyedik napra vagy időszakra, ami akár lehetett több milliárd év is, ez megoldódott.


Bár ekkor még nem élt ember a Földön, érdekes, hogy a Biblia sztorit úgy írja le, mintha a földről nézve szemlélnénk a történéseket. Így az infót könnyebben be tudták fogadni az ókorban élt emberek is.

2012. aug. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Salx Narval ***** válasza:
Köszi.
2012. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 HudsonHawk ***** válasza:

Nem a teremtés vs. evolúció témaköre miatt, hanem az előadásokban elhangzó tudományos megközelítés miatt linkelem.


[link]


Én borzalmasan élveztem!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!