Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csoportos átkozódást folytat...

Pietrosol kérdése:

Csoportos átkozódást folytat a Hit Gyülekezete, hogy a kilépő tagok szenvedjenek?

Figyelt kérdés

Imakommandó,maffiamódszerek?


http://www.youtube.com/watch? V=Oruf83x2oj4&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch? V=RCYibeY88EE&feature=relmfu


Van valakinek hasonló tapasztalata?


2012. aug. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6
 1/57 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
A linkek nem működnek.
2012. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
38%

A Hitgyüli és a többi, neoprotestáns szekta iszonyatisan kártékony. Legrosszabb, hogy a hívek ezt nem látják.

Kötelező olvasvány: Bartus László - Fesz van

Kiugró hitgyülisként rengeteg érdekességet írt. Ki is utálták, tönkretették utána, USA-ba költözött.

2012. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 yuda ***** válasza:
76%

Ezek kamu videók és semmiféle átkozódások nincsenek.

Aki persze ezekben akar hinni, az úgyis megtalálja a módját és próbál valami logikát találni, pedig a rágalom az csak rágalom..

Bartus fesz van könyvéről annyit: szintén az első gondolatomhoz csatlakozva, ha valaki fogékony egy felbőszült ember sértődöttségéből, dühőből írt irományát elfogadni hiteles forrásnak, az meg is érdemli.

Gondolj abba bele, ha te sértődött vagy és iszonyúan dühös valakire, miket gondolsz, esetleg miket vagdosol annak az embernek a fejéhez.

Ha erre őszintén válaszoltok, akkor hiteltelen lesz azonnal a könyv, de ismétlem, aki nyitott a minde3n alapot nélkülöző gyűlölködésre és arra hogy dühös indulatok forrását hitelesnek veszi, az elhisz minden ilyesmit, bár szerintem ez nem túl bölcs dolog. :D

Egyébiránt úgy tudom, Bartus, mikor elszállt róla a düh felhője, bocsánatot kért a lejárató kampány miatt, de a könyv már megjelent és visszacsinálni nem lehet.Erről persze gondolom nem hallottatok :D

Hiába: aki szennyből él, az a szennyre van kihegyezve, és szelektálva hall, amit akar :D

2012. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Megnéztem a videókat. Az első után elgondolkodtam. A gyülekezet belső pü. dolgai nem érdekelnek, de a megátkozásos részén (ha ez tényleg így van), keresztényként erősen felháborodtam. A második rész viszont nekem nem kerek. Hogy egy rendőrségi pszichológus a központi idegrendszerre ható gyógyszert ad a vizsgálni kívánt személynek, ami napokig hat, más orvos a tünetek alapján sem ismeri fel, de az orvosnak van "ellenszere", ami azt rögtön semlegesíti, ez azért eléggé sántít. Szerintem az interjút adónak vannak pszichés problémái.
2012. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
31%

Személy szerint ismerek olyan lányt aki hiába fenyegették, eljött onnan.


Persze ezt a fenyegetés nem ilyesmiben nyilvánult meg


Abban hogy ha nem fizeti a tizedet, meg elhagyja a gyülekezetet a pokolban fog gyötrődni örökké.


Egy alkalommal állítólag azért imádkoztak, hogy jöjjön össze annyi pénz, hogy a vezetőjük el tudjon menni Görög országba nyaralni.

Ha ez igaz, akkor nagy baj lehet itt.

2012. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon jó ötletem ezzel kapcsolatba.

Kellene írni egy könyvet ezekről a gyülekezetekről, szektákról, egyházakról.

Az lenne a módszer, hogy szereznénk egy normális értékrendű embert és beépítenénk. Mindenhol eltöltene pár hónapot és információt gyűjtene, közben sok emberrel beszélne, óvatosan tájékozódna.

Nem lenne semmi rossz szándék a dologban csak tényszerűség, jó rossz, minden benne lenne. Végül is akinek nincs takargatnivalója, annak mindegy. Lehetne azért egy kicsit persze feszegetni a dolgokat, hogy bizonyos szituációkhoz mi lenne a hozzáállás az adott felekezetnek. Szerintem nagy példányszámú, sikeres könyv lenne.

2012. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
75%
nyilván a Sátán nem fogja szó nélkül hagyni hogy ürül a pokol
2012. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 kzs ***** válasza:
69%

Na hadd írjak én is pár szót.

Lévén, hogy idestova több mint 12 éve járok a Hit Gyülekezetébe. Ezért úgy gondolom, van egy kis tapasztalatom az ott lévő dolgokról.


Emlékszek amikor először mentem oda: az egyik legjobb helyet kaptam. Pedig teljesen hétköznapi, átlagos ember vagyok - mint bárki más. Mégis mindig kedvesek voltak velem, és az évek eltelte után sem kaptam soha egy flegma pökhendi szót, se elutasítást, se semmi ilyet.

Időközben sok barátra tettem szert: mind jóravaló, becsületes, tisztességes ember.


A Hit Gyülekezete nagyon is komolyan veszi az elhívását. Vagyis azt, hogy a SzentÍrás és Isten kijelentései segítségével Krisztus testét képviselje. Dicséretek, Igehallgatás, BibliaIskola van - pontosan, aminek lennie kell, hogy az emberek hitben fejlődhessenek.


És soha - ismétlem: SOHA - nem folytatott semmilyen áskálódást senki ellen. Járok imaösszejövetelekre: betegekért és más szükségben lévőkért imádkozunk, de soha nem áskálódunk, nem átkozódunk senki ellen! Világos???


És az olyan szemét mocskolódások, mint "Megszólal a Hit Gyülekezetének egyik áldozata", meg ez a Bartus-féle szennykönyv - na ezek mind undorító, szemét hazugságok, amikből egy szó sem igaz!


Mert a Hit Gyülekezete egy korrekt, jóravaló, tisztességes, becsületes Egyház. Innen még soha senki rosszat nem tanult. Épp ellenkezőleg: az emberek érzik, hogy más lett az életük: gyógyulásokat éltek át, függőségtől szabadultak meg, kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak lettek - mindezet kellemesen élik meg, és bizonyosságuk van az Istennel való személyes kapcsolatukról.

-----------------

Visszatérve még egyszer a kérdésre:

Teljesen igaza van a #4/8-as válaszadónak. A csoportos imák sohasem emberek ellen szólnak, hanem mindig, minden esetben épító jellegűek: a "célzott" személy érdekében szólnak: gyógyulás, alkohol és egyéb problémákból való szabadulás, stb.

-----------------------------

@ Andizsuzsi


köszi az őszinte hozzászólást. Egyébként én is felháborodnék ha átkozódások mennének (imakommandó, meg ilyen baromságok). De mint már írtam: szemenszedett, aljas hazugságsorozat az egész, amiből egy szó nem igaz.

Rendőrségi pszichológus a gyógyszerével: egész egyszerűen röhej. Szóval elképesztő baromság!

Még egyszer mondom, immár 12 év tapasztalatából: a Hit Gyülekezete teljesen jóravaló, tisztességes, becsületes Egyház. És aki mást mond, arra kérem, hogy ne hallomásból ítéljen! Menjen el oda csak úgy, kíváncsiságból. És biztos hogy semmi visszásságot, semmi erkölcstelenséget nem fog tapasztalni!

2012. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 kzs ***** válasza:
94%

@ '#6/8'-as válaszoló:


Szerintem vizsgáltasd meg azt a lányt, jót fog neki tenni.

Mert amit NEM szoktak, az a fenyegetőzés.

Pláne nem azzal, hogy ha nem fizeti a tizedet, vagy ha elhagyja a gyülekezetet, akkor a Pokolba fog kerülni.


1. A tizedfizetés kizárólag a Biblia kinyilatkoztatása (főleg Malakiás) alapján történik. Teljesen igei és önkéntes módon: ha az illető elég hitet érez magában ahhoz, hogy tizedet fizessen, akkor megteszi. Ha nem, akkor nem.


De valamit jegyezz meg! Én tapasztalatból tudom, hogy sohasem ért senkit semmiféle inzultus azért, mert nem fizetett tizedet. Már csak azért sem, mert az adakozás - beleértve a tizedfizetést is - anonim módon (tehát név nélkül) történik.


2. "elhagyja a gyülekezetet, és a pokolba kerül"

Nézd, a hit hallásból van. A hallás pedig Isten Igéje által. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni - ezeket tanultad te is Pál apostoltól, ugye?

Az Igehallgatás biztos módja a hit fejlődésének, és a Hit Gyülekezetében rendszeresen van ilyen (nézd meg a "Vidám Vasárnap" c. műsorba! (vasárnaponként, 11.00 - ATV). Nem ez megy szerinted?? - Hát de!


Ugyanakkor maga a Hit GYülekezete álláspontja az, hogy az Egyház nem üdvözít. Semmiféle egyház nem üdvözíthet, mert az üdvösség kizárólag kegyelem alapján, a Krisztusi áldozat révén van - lásd Apcsel 2. rész.


Úgyhogy, amennyiben ez a bizonyos lányismerősöd úgy gondolja, hogy máshol kívánja hallgatni az Igét - ám legyen! De akkor ne kreáljon már olyan ökörségeket, hogy őt fenyegették (pláne ne ezzel), jó?

2012. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 eric_one ***** válasza:
76%

Ó Pietrosol! Hát ki más? :-D Csak nem hiszel az átkokban? Nem is tudtam... Mitől félsz? A Hit Gyülekezetétől? Ugyan!

Sajnálni való lelkivilágod lehet hogy csak ilyen provokatív kérdéseket tudsz ki írni... Javaslom menj el bátran a gyülekezetbe és győződj meg magad hogy mi folyik ott! :D

2012. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!