Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülisek! Megismerkedtem...

Hit gyülisek! Megismerkedtem egy hgy-s lánnyal, aki hagyta, hogy belezúgjak, majd utána mondta el, hogy hova tartozik. Helyes-e a lent látott magatartás?

Figyelt kérdés

Mivel világi vagyok, szüleinek egy szót nem szólt rólam...! És olykor-olykor pedig nekem hazudozott saját magával kapcsolatban. Lényeg az, hogy bár szeretett, de soha nem mert úgy igazán közel kerülni hozzám. Nem testi dolgokra gondolok, hanem érzelmiekre. Mindig volt benne valami "félsz", és sosem mert igazán. Egyszer mondta is, hogy bele sem gondolt, hogy mekkora bonyodalmai lennének otthon ebből.

Hol szeretett, hol távolodott. Végül addig került, míg kiszeretett belőlem.

De ha tudta, hogy alapból nem támogatnák a szülei -akik nem is ismernek, esélyem sem volt meggyőzni őket, hogy érdemes vagyok a lányukra-, hogy egy világival legyen együtt, akkor miért kellett hagynia, hogy beleszeressek, majd összetörjön???!!! (és nem is 1-2 hetes eset ez, hanem 8 hónapos!)



2012. máj. 22. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem sok köze van ahhoz,hogy a lány HGY-s vagy nem. Szimplán túlzottan másnak akar megfelelni (aki nem te vagy) és nem saját magának.
2012. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
A válasz egyszerű. Nyilván amikor megismert gyengébb szellemi állapotban volt, de működésbe lépett a lelkiismerete és megbánta amit tett, és elhagyott. A HGyeknél csak gyülekezeten belül van házasság. A csokolózás, együtt járás, fiú-lány barátság megengedhetetlen! De valószínű már megbánta amit tett és el fog téged kerülni. És ahogy te mondtad szerintem nem nagyon volt köztetetek semmi. Max lehet h kedvelte a társasád. De ez már a múlté. El búcsuzhatsz tőle... Vagy térjél meg te is! Figyelem csak 18 éves ha elmúltál kezhetsz barátkozni lánnyal (1dbal) és ak. is csak...
2012. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi. De a lánynak honnan kellett volna tudni a te érzelmeidről?
2012. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én egy olyan HIT gyülis srácot ismerek aki mindig kérdezte tőlem mikor találkoztunk,hogy megházasodtam-e?Mondtam nem élettársam van.Erre ő kiakadt,hogy az bűn meg ilyenek.Nemrég egy hölgy ismerősöm mondta,hogy ebbe a srácba szerelmes és egy hétig udvarolt neki majd miután lefeküdt vele az igaz hitű Casanovánk felszívodott.Az már csak hab a tortán,hogy ez a fiatal höly elvált 4 gyerekes anya akinek ez az egy hét maga volt a boldogság,hogy végre valaki komolyan veszi 4 gyerekkel is.Ennyit erről.A te esetedben meg akar felelni a szüleinek meg a gyüliben ugyanakkor a vágyainak nehezen áll ellent ami teljesen természetes.Bort iszik vizet prédikál.
2012. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
A hitgyülsieken én sem tudok eligazodni, nem érdemes azon agyalni, hogy viselkedett a lány. Annyit elmondhatok, hogy félreértelmezik a Bibliát,a mikor azt mondják nem lehet világival kapcsolatot kialakítani, vegyes házasságokra a Bibliában is van példa. De a leghajmeresztőbb, az, amikor kifejtették itt a gyik-on, hogy ők isteni sugallatra házasodnak, a szerelem meg később alakul ki. Ez a tanítás is , hogy fér össze a Bibliával nem tudom, de semmin sem lepődök meg.
2012. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Hit gyülis lány vagyok.

Amit leírtál, az szerintem sem volt egy tisztességes magatartás. Azért számomra kérdéses, hogy hogyan kommunikáltad az érzelmeidet a lány felé (meg természetesen a lány feléd). Lehet, hogy ez a "hagyta, hogy belezúgjak" igazából annyi volt, hogy nem értette az érzelmeidet/szándékaidat, és tényleg csak jól érezte magát a társaságodban, és mikor elmondtad, hogy szereted, akkor mondta, el hogy gyülis, mert megijedt. És lehet, hogy tényleg csak játszik veled.


Egyébként vannak gyülis-világi házasságok, egy részük jól működik, a másik nem. Általában azért nem szeretik (de természetesen ebbe igazán beleszólása nincs másnak, vagy nem kellene lennie), mert többször előfordult, hogy az egyik fél mindent megígért, hogy a másik eljárhat istentiszteletre, gyakorolhatja a hitét, meg minden; de végül mégsem tette lehetővé, pl. direkt szervezett az istentisztelet időpontjára programot, vagy szimplán nem engedte el. De ahogy írtam, volt ennek az ellenkezője is. Igazából sokan úgy gondolják, hogy amire másnak azt mondják, hogy nem lenne jó ötlet (mindkét fél ismeretében), az neki is "tilos", pedig minden emberi élethelyzet más.

2012. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és még valami 5-nek: ezt biztos, hogy az illető valahogy magától állította össze. Nem egyszer, és nem kétszer volt arról tanítás, hogy mi kell a házassághoz (előre): szeretet, szerelem, tisztelet, stb. Ilyet, hogy a szerelem utólag jön, még nem hallottam. az mondjuk igaz, hogy az embernek követnie kell Isten vezetését, de itt valakinek sikerült valamit jól összekavarnia.
2012. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodikkal értek egyet. Én is voltam gyengébb szellemi állapotban, még az volt a szerencsém, hogy nem kezdtem el járni valakivel! Bocsáss meg neki! Nem hiszem, hogy direkt törte össze a szíved! :)
2012. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát, hogy "hagyta, hogy belezúgj", vagy bátorított ebben, a között különbség van. Előbbi ugyanis a te dolgod, második már az ő felelőssége is.


Természetesen nem volt szép így, de biztosan szimpatikus voltál neki. Én ismerek egy olyan házaspárt, ahol a lány előre megmondta, hogy HGY-s, a srác meg elment vele gyülekezetbe, megtért és feleségül vette.

2012. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es nek!


Ebben a kérdésben fejti ki egy válazsoló, hogy isteni sugallatra kell házasodni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Annak csak örülök, hogy a szerelem is számít:)

2012. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!