Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovisták miért csak...

A jehovisták miért csak egyszer köszönnek?

Figyelt kérdés
Érdekes módon csak a beszélgetés elején köszönnek, aztán amikor kiderül, hogy nem vagyok vevő az ideológiájukra, akkor elköszönni már nem tudnak.

2012. aug. 13. 08:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Mert bunkók. Ezt akartad olvasni?
2012. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

igen, köszi


de ha részletesebben is el tudnád magyarázni, hogy miért ér véget a nyájas stílus, ha ellenvéleménybe ütközik, az jó lenne a kérdés szempontjából.

2012. aug. 13. 08:44
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

Ez is , meg a te stílusos is inteligencia kérdése.


Nem vagyok Jehovista, hanem Jehova tanúja, vagyok, ha nehezedre is esik!

Más részt már ezt is egyszer emberi hangnemben megbeszéltük egy ilyen kérdésben, hogy nem általánosítunk mert szerintem a "te" vallásodban sem mindenki keresztény magatartású.


Harmadsorban, nem vagyok bunkó!

Ilyenkor azt szokták mondani, hogy mindenki magából indul ki.

Jézus tanítását már is semmibe vetted kedves válaszoló, mert Ő nem ezt tanította.


Viszont ha valamely testvér ilyet tesz az az egyén szegénységi bizonyítványa.

Ugyan is ha valaki nem akar erről a témáról beszélgetni, szuverén joga van hozzá.

Sehol nem tanítják azt az iskolában azt hogy ezzel a stílussal vágjuk el a közlési csatornát, hanem példamutatással, maradjunk emberiek, mindenkihez szelídséggel, és mélységes megbecsüléssel.


Magam részéről pedig mind a két alkalommal szoktam köszönni, sőt további jó egészséget is kívánok azoknak akikkel beszélgetek, ha meghallgatott, ha nem.


Ugyan is nem engem utasított, el, hanem a teremtő üzenetét amit elmondtam, Magam és a testvéreim csak eszközök vagyunk.

2012. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igazad van, túlságosan is általánosítottam.

Akkor mondjuk úgy, hogy nem egy olyan van, aki csak egyszer köszön.

2012. aug. 13. 09:41
 5/20 A kérdező kommentje:

Ha már itt vagy, elmondhatnád, hogy a közösséged miért akarja rátukmálni az ideológiáját másokra?

Olyan módon is gyarapodhatnátok, hogy az emberek maguk keresnek fel titeket, ha úgy érzik.

2012. aug. 13. 09:45
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező.:)

Senkire nem akarjuk rátukmálni, de az írások szerint ezt a munkát Jézus parancsba adta, és az Isten királyságának Jó hírének hirdetése, is egy prófécia amiknek meg kell történnie.Egyetlen kijelentés sem fog beteljesületlen maradni.

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


A biblia versek jól rávilágítanak, hogy az utolsó napokban ez az egyik eszköz amit Jézus felhasználtat, hogy a halló fülűek jöjjenek, és ez megmentést eredményez a munkában résztvevőnek és annak aki hallgat erre az üzenetre, amit mint mondtam nem kötelező elfogadni, saját maga dönti el az egyén hogy szeretne Isten királyságának az "alattvalója" lenni vagy nem.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Ezt a munkát Ő irányítja és felügyeli.


Ezen felül a megkeresni, kikutatni az arra méltókat az nem egy helyben toporgást és várakozást jelent.

Ha te a szobádban keresel valamit azt nem egy helyben körbenézve keresed, hanem megmozgatsz minden tárgyat, hogy megtaláld az elveszettet.

(Máté 10:11-14) 11 Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó abban, és maradjatok ott, míg tovább nem mentek. 12 Amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet; 13 és ha méltó a ház, szálljon rá a béke, amelyet kívántok neki, de ha nem méltó, térjen vissza rátok a tőletek való béke. 14 Ahol nem fogad be valaki titeket, és nem figyel szavatokra, ott kimenve abból a házból vagy abból a városból, rázzátok le a port lábatokról.


Jézust nem érdekli az emberek véleménye ezzel kapcsolatban.

Ezt megparancsolta, jól lehet nagyon jól tudta, hogy ez ellenszenvet fog kiváltani azokból akik nem halló fülűek.


(2Timóteusz 4:4, 5) . . .. 5 Te azonban maradj meggondolt mindenben, szenvedd el a rosszat, végezd az evangéliumhirdető munkáját, teljesen lásd el szolgálatodat.

(2Timóteusz 4:2) 2 prédikáld a szót, a sürgősség érzetével légy ezen a kedvező időszakban is, a bajokkal terhes időszakban is, feddj, dorgálj, buzdíts, teljes hosszútűréssel és a tanítás művészetével.


Egyébként ezzel a kérdéssel kapcsolatban, már rengeteg válasz van hasonló régi a gyiken feltettek között, meg is tudod keresni. :)


Erre pedig azért van szükség, hogy azon a napon senki ne mondja, nem hallott Isten királyságáról, a választási lehetőség fenn áll.:)


Jézus a földön kiválasztott egy "rabszolga osztályt"

azokat akik hajlandóak ezt a munkát elvégezni.

Akiket eredetileg szeretett volna erre felhasználni azok meg nem akarják tenni.

Most akkor mit csináljunk, szót fogadjunk?

vagy ne fogadjunk szót?

2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok jehovista, de szerintem azért, mert kiakadnak a stílusodon. Ami persze nem szép tőlük, de neked is van még mit finomítanod.
2012. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

Az Én stílusomon?

Nem is ismernek.

Viszont az biztos, hogy mindannyiunknak van mit javítani, mert igen tökéletlenek vagyunk-. Persze ezt nem lehet érvként mindenre felhasználni.


Érdekes, már elég régóta levelezek itt a gyiken emberekkel akik a tanúk ellen emeltek szót, és akikkel kapcsolatban vagyok, azt írták, hogy "Én más " vagyok.

Mint írtam nem vagyunk egyformák.

De az sem helyes, hogy embereket össze raknak másokkal, mert némelyek nem tudnak viselkedni.


Nagyon haragszom ha egy testvérről ilyet olvasok, legszívesebben felkeresném, és megkérdezném, hogyan képzelte?:(

2012. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
A "jehovisták" Isten királyságának eljövetelét vajon még meddig akarják kitolni? Tényleg most mi a legújabb világvége időpont?
2012. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és kedves Tanú!


Kérdezőnek: a vádaid szerintem alaptalanok, mert lehet fáradt volt, hogy nem köszönt el, vagy bármi. Nekem mindig köszöntek.

Tanúnak: ne akarj utána járni, felesleges.

2012. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!