Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért köszönnek olyanok...

Miért köszönnek olyanok jónapotot, akiket gyerek korom óta ismerek, és korábban sziát köszöntek?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, két éve egy bácsi miután csókolomot köszöntem neki (mivel gyerek korom óta ismertem, és hát akkoriban még így köszönnek a gyerekek), és mondta hogy ezentúl vagy "szevasz" vagy "jónapot", de nem bunkón, tehát mondtam hogy rendben. Aztán azóta már a többi (gyerekkorom óta ismert) felnőtt férfinak is jónapottal köszönök, akiknek megszokásból csókolomot köszöntem mindig is. Erre egyszer mikor köszöntem egy ilyen bácsinak, jónapotot köszönt vissza, pedig mindig is sziát köszönt. Ma meg egy másik bácsi is ugyanezt csinálta, ami meglepett, ráadásul a legjobb gyerekkori barátom papája, tehát eléggé jól ismert, és nem tudom mire vélni.
2012. jún. 17. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A felnőtteknek is nehéz ügy, ha egy gyerek felnő.

Biztosan nem akarják a csendőrpertut, tehát ne gondold, hogy haragszanak rád, ellenkzőleg, felnőttnek tekintenek.

2012. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a tiszteletet akarják megadni.

De ha olyan jól ismersz valakit, annak sziát is köszönhetsz. Szerintem.

2012. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ezzel ők is elismerik, hogy már felnőtt vagy, egyenrangúnak tekintenek, azért köszönnek így.

De ezzel a jónapottal vigyázz, vannak idősek, akik tiszteletlenségnek tekintik. Itt, az oldalon is írta egyszer egy idősebb hölgy, hogy ő márpedig nem hajlandó olyannak jónapot kívánokkal köszönni, akinek valaha a fenekét törölte, amikor náluk volt játszani. Ezzel speciel nem értek egyet, hiszen attól még, hogy egyszer gyerek volt, mostanra felnőtt, plusz szerintem a fiatal felnőttek nem is azt várják, hogy hasra essenek előttük, csak ők maguk sem tudják, hogy most kinek hogy köszönjenek, mert mindenki mást vár tőlük. Na de csak azért mondom, mert tényleg van, aki megsértődik.

Viszont egy húsz éves - tulajdonképpen - férfitől már tényleg nagyon fura a csókolom. Főleg, ha férfinak mondja.

Szerintem ha nálad sokkal idősebb férfiról van szó, akkor három lehetőség van: vagy felajánlja, hogy tegezd, vagy magázódtok (tehát kölcsönösen), vagy esetleg ő tegez, te magázod, de ezt tényleg csak akkor tartom elfogadhatónak, ha nagyon nagy a korkülönbség, egy 70 éves bácsitól én sem várnám, hogy magázzon, főleg, ha gyerekkorom óta ismerem. De ilyenkor is furán venné ki magát egy felnőtt férfitól a csókolom. Akkor már inkább a "Jó napot kívánok Pista bácsi", szerintem ebben benne van, hogy te sem vagy már gyerek, tehát nem köszönsz úgy, mint egy gyerek, de ha bácsinak szólítod, akkor az is benne van, hogy tisztában vagy vele, hogy ő az idősebb, és nem várod el, hogy magázzon.

2012. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!