Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a keresztény...

Miért van az hogy a kereszténységnek nem szólnak be a szkeptikusok mikor a spirituális témába beleszólnak?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a kereszténységnek nem szólnak be a szkeptikusok mikor a spirituális témába beleszólnak?

Am ez az új kérdés az ezoban látható lehetne ? Mert mind kettőhöz kapcsolodik a valláshoz és az ezohoz is :)


Mert a kereszténység sincs bízonyitva így eljátható ugyanaz.

Szkeptikusok kedvenc szövegei:

Hiszem a ha láttom.

Akkár akkár a réz ... bagolyban is hihetek.


ARgh meg amiket müveltek a tőrténelem során...

Álszent egy vallás---



2012. aug. 21. 17:18
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A kereszténységnek a valláskritikánál szólnak be a szkeptikusok. Remélem megnyugodtál.
2012. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Talán mert a kereszténység egy egész világtörténelmet körbefogó vallás, amíg az ezotéria csak a jelenre vonatkozik. Azon kívül a kereszténység régebbi, ezért megszokottabb, míg a spiriualitás csak rendszerváltás után jött be ezért furcsa az embereknek.
2012. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Én például elég szkeptikus keresztény vagyok, de nyitott bármi barosmságfelé elméleti szinten.

Isten léte vagy nem léte nem bizonyítható. Az viszont igen, hogy a mágia nem létezik. Mert akik állítják, hogy igen, azok nem képes bebizonyítni, pedig elméletileg tapasztalató változást tudnak vele létrehozni vagy előre megjósolni xy eseményt.

A gyógyítás témához elég pozitívan állok hozzá (bár még nem hallottam ilyenről és rengeteg korház van), de démonoban, ezotériában stb.. nem tudok hinni.

Ha van is telepátia stb... biztos nem démonok és szavak mormolása kell hozzá.

2012. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
68%
Megkapják ők is, ne aggódj.:D Amúgy mi a gond azzal, hogy hiszem, ha látom? Ha tényleg létező dologról beszéltek, miért baj, hogy tudni, látni, megtapasztalni és nem elhinni akarjuk? Ja, hogy nem működik, ha mi is ott vagyunk, ez bizony gáz.:D Hát srácok, vagy jobban kell csinálni, vagy nem kell csodálkozni, ha kiröhögnek. Én bármikor meggyőzhető vagyok, csak rajtatok múlik a dolog, mutassátok mit tudtok, és én simán elfogadom, valamint azonnal visszavonom az állításaimat.
2012. aug. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Beszólnak a keresztényeknek is, méghozzá elég sokszor.

Nem csak a Valláskritikában, ahol érdemi vita helyett tesznek így, hanem a Vallásban is, amihez pedig nem sok közük van. Úgy értem, egy vallási témájú kérdésnél semmit sem érnek az ilyen beszólogatós (sőt, gyakran lebarmolós) jellegű válaszok, mégis alig van olyan kérdés, amiben ne lenne legalább egy-két ilyesfajta benyögés. Aztán ha valaki ezt szóvá teszi, többnyire még nekik áll feljebb. :(

2012. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szkeptikus hívő-nek:

Azért nem halasz róla mert nem verik nagy dobra a médiában.

És általában akik pénzért csinálják vagy nagy médiás celeb vagay szereplő az csaló.

2012. aug. 23. 19:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Mert akik tudnak is valamit igazából a témában csendben maradnak.
2012. aug. 23. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

A keresztények még egymásnak is beszólnak, ha nem értenek egyet bizonyos vallási témában.


Régóta fent vagyok a gyiken, nem egyszer kipellengéreztek itt mindenféle keresztény vallást, mikor melyikhez volt valakinek kedve.

2012. aug. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es


A hit nem látásból van.

Ha valamit látok azt már nem kell hinnem.

A hitnek a meghatározásáról a biblia a következőket írja:


(Zsidók 11:1, 2) A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. 2 Mert ezáltal nyertek tanúságot a régi idők emberei.

Tisztelettel.

2012. aug. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, én nem az Istennel kapcsolatban írtam, hogy hiszem ha látom, hanem a spirituális dolgokról, ezeket állítólag bizonyítani tudják, nos akkor látni szeretném, és nem elhinni.
2012. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!