Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a "drága" Pápánk Hitlert szolgálta a II. világháborúban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 12:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

A kereszténység és a Pápák főleg sosem voltak szentek. Több bűnt és rosszat hoznak a világba, mint bárki és bármi más.

Hitler megsegítése nekik jól jött. Pénzt kaptak, támogatókat, a cigányok, zsidők, és homokosok, akiket ők utáltak akkor a gázkamrák felé tartottak.

Jól jött nekik a világháború, és a büntetlen gyilkolás.

2009. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Hogy a francba lehet az ilyen Pápa????
2009. júl. 25. 12:34
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Idézet a Wikipédiából, tehát nem ellenőriztem egyéb forrásból. Íme:

"1941-ben belépett a Hitlerjugendbe, mivel a tagság minden 14 éven felüli német fiúnak kötelező volt 1939. decembere után, így kelletlenül ő is eleget tett ennek, de a gyűléseken való részvételeket megtagadta. 1943-ban besorozták katonának, és Magyarországra küldték, ahol tankcsapdákat kellett felállítania, majd dezertált. 1945-ben az ellenség fogságába esett. Amikor kiengedték, bátyjával együtt belépett a katolikus szemináriumba."

2009. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
45%

XVI.Benedek pápa 1941-ben belépett a Hitlerjugendbe, mivel a tagság minden 14 éven felüli német fiúnak kötelező volt 1939. decembere után,[3][4] így kelletlenül ő is eleget tett ennek, de a gyűléseken való részvételeket megtagadta.[5] 1943-ban besorozták katonának, és Magyarországra küldték, ahol tankcsapdákat kellett felállítania, majd dezertált. 1945-ben az ellenség fogságába esett. Amikor kiengedték, bátyjával együtt belépett a katolikus szemináriumba.


A keresztény/kerestyén egyházak megtagadták az együttmüködést Hilerrel, és minden más emberellenes totalitárius rendszerrel.


Van egy álkeresztény szekta - jehova tanúi - akik a nácik mellé álltak. Nem meglepő.

Bizonyiték;


A [link] található a Társulat által is hitelesített német szöveg és annak hitelesített angol fordítása,


[link]


Nem vélemény bizonyiték!

2009. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, ha akarta ha nem az volt... Így, én nem engedélyezném, hogy Pápa legyen.. Isten megbocsátotta neki a gyilkolást??hülyeség.Ennyi erővel senkit ne zárjanak börtönbe, mert megbánta amit tett...
2009. júl. 25. 12:39
 6/33 anonim ***** válasza:
66%

Bár ateista vagyok, bár megvetem hitlert, meg az ideológiáját, bár rühellem a katolikus egyházat és úgy gondolom, hogy a pápa megtévesztésig hasonlít a Császárra, Darth Vader mesterére:


[link]

[link]


Azért úgy gondolom, hogy az, hogy náci kötelékben szolgált 14 évesen - mert kötelezték rá, nem jelenti azt, hogy egyet is értett velük és hogy nem lehet jó ember. Nos, ennek ellenére nem hiszek abban, hogy olyan jó ember lenne, csak megjegyeztem a korrektség miatt.

2009. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
80%
Nagyon helyesen tette!!! Ugyanis nem volt más választása. Nem nagyon hiszem viszont , hogy ő a háborúban gyilkolászott volna. A mostani munkáját pedig jól végzi. Ez a fontos.
2009. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ki volt az a bátor, aki lepontozta az elsőt? Én kérdeztem, ha nem tetszik, majd én pontozok!!!Utálom ezt...
2009. júl. 25. 12:53
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!


Felhívnám a figyelmedet a egy "apró" részletre:


"Following his 14th birthday in 1941, Ratzinger was conscripted in the Hitler Youth, as membership was required for all 14-year old German boys after December 1939, but was an UNenthusiastic member and refused to attend meetings. His father was a bitter enemy of Nazism, believing it conflicted with the Catholic faith... "


Tehát nem szabad akaratából lépett be, hanem kötelező volt.


Továbbá:


1. az akkori ember számára nem volt olyan nyilvánvaló, hogy Hitler milyen ember volt, mint a mostaniaknak. Akkor nem is támogatták volna annyian. Nem tudták a németek, hogy ebből mi lesz és úgy néztek rá sokan, mint megváltóra, míg mások már akkor anti-Krisztusnak tartották, de nem tudtak vele mit kezdeni a hatalma miatt.


2. a pápa még gyerek volt a 2. vh alatt. A gyerekek mind befolyásolhatók és én nem vonnám felelősségre ezért. A hitlerjugend az kb. a cserkészetnek felelt meg abban a politikai helyzetben Németországban. Nem tudom, hogy miért kellene őt elítélni. Szerintem senkit sem ér hátrányos megkülönböztetés a mai Magyarországon azért sem, ha KISZ tag volt, mert tudjuk, hogy ez sokszor nem a lelkesedés miatt volt. Az ideológia kihat az új generációk gondolkodására, könnyen manipulálhatóvá téve a fiatalokat. Mindig azt teszi az ember, ami az adott politikai és gazdasági helyzetben az érdeke. Ezt kár tagadni!


3. a pápa akkor még nem volt pápa és csak egy "mezei" német állampolgár volt. A katonák a saját hazájukat próbálják védeni. Abban a helyzetben a németek veszélyeztetve érezték magukat, nem csoda, hogy az is beállt katonának, aki nem volt náci. Csak a hazájukat, szeretteiket védték.

2009. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Javaslom a kérdésfeltevőnek, hogy a fórum müködtetőit jelentse fel mint bűnsegédi bűnrészest. Ők a kiagyalói ennek a sátáni lepontozosdinak. Ők az ötletgazdák.

Bűnhödjenek!!!

Én as karóba hüzást javaslom(de még az is kevés az ilyeneknek!!!

Felháborító!!!

2009. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!