Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűnt követett-e el isten,...

Bűnt követett-e el isten, amikor megteremtette a világot? Talán jobb lett volna mindannyiónknak, ha nyugton marad?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről?

2012. aug. 25. 00:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Mivel ő teremtett, ő tudná eldönteni, hogy bűn-e vagy sem, hiszen azelőtt nem létezett ez a fogalom.
2012. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat gondolkodtam ezen a problémán és arra az eredményre jutottam, hogy

az első, az abszolút létező a kizárólagosan felelős mindazért, amit teremtett.


Ő hibáztatható az összes (félresikerült) okozatért, az elgörbült utakért (minden lény elgörbült útjáért).

Ha valóban Isten az "eredendő oka" mindennek, ha valóban Ő az "első mozgató",

akkor csak és kizárólag Ő lehet a felelős minden hibáért, ami az általa alkotott és létrehozott rendszerben bekövetkezett.


A szemem előtt látom az első pillanat (a fiat) bőszültségét, a dühödten kitörő és felszabaduló energiákat (ennek fizikai képe az ősrobbanás),

ez volt az "áldozat", ami miatt a papok később is áldoztak (életet életért - az okozatilag létrejött élőket a halott istenért).

Hiába.


Isten döntött és ugrott - senki vissza nem tarthatta, hiszen Ő volt az egyetlen létező,

senki nem befolyásolhatta, hiszen Ő volt az egyetlen létező.


Isten azóta talán egy lárva; mint Mordor ura, úgy várja feltámadását (tudjuk, az istenek halhatatlanok).


Itt maradt az isteni lárva és itt maradt az árnyéka: a vasból való (=megváltoztathatatlan) törvény.


Ő tette, az Ő döntése volt.


Persze, ha a Teremtő nem egy mindenható, nem egy abszolút isten,

akkor egészen más a helyzet.


Akkor demiurgosz: másodlagos lény, okozat.


Egy vers erről:


Isten - vers



minden volt

napja jött

semmivé lett

magába rogyott

és felrobbant

így jelent meg

az élet


létté lett

és űrré lett

semmivé lett

kifordult magából

így jelent meg

az élet



nincsen

és mégis van

önmagát

önmaga által

gyilkolva

fogságban



szép

komor

szomorú

arccal

nem bír már

az önmaga ellen

folytatott

harccal



isten volt

minden volt

semmivé lett

meghasonlott

hasadtában

önmagába

mint szakadékba

omlott

így jelent meg az élet



kezdetben vala

az ősi bukás

az isteni

(ön)meghasonulás

2012. aug. 25. 00:38
 3/28 A kérdező kommentje:

1/2


szavakat kaptunk

pedig nem szavak voltunk

(akik) szavakban hisznek

vágóhídra visznek

2012. aug. 25. 00:42
 4/28 anonim ***** válasza:
Észrevettem, hogy valamilyen szinten "beavatott" vagy. A válaszaidból legalábbis ez jön le. Igen, Marduk, Ra, Yahveh, Isten, a többi 500 nevével együtt is "bűnös", csak magában a létezése miatt is. És válaszolni fog. A kozmikusság nem menő.
2012. aug. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
"Demiurge crime"-nak is nevezik az eseményt.
2012. aug. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

(Beavatottság) Ez is csupán emberi körökben forgó fogalom,vagyis annak a mutatója hogy egy bizonyos emberi ésszel felfogható tudást megosztanak egymással a "tagok",minden tökéletlenségével együtt,mivel semmi bizonyíték hogy a beavatott a végső igazsághoz jut hozzá.


Akik ennyire beleássák magukat bizonyos földtől elrugaszkodott látásmódokba,azok vajon megvizsgálnak és esélyt adnak e más lehetőségeknek?Én tudom magamról hogy még az átlag feletti intelligenciámmal sem vagyok képes megtudni hogy végülis igazából mi folyik a világban.


A bűn is emberi fogalom amit a múltban alakítottak és formáltak az emberek,de ha egyenként vizsgálunk bizonyos bűnöket akkor úgy is elfogadhatjuk őket hogy a világhoz szervesen hozzátartozó részek amik változásra sarkalják a világot.


-Ha megöl valaki egy másik embert vagy élőlényt az ugye bűn,méghozzá azért mert mindenki élni akar,és ha egy kívülálló 3. fél látja hogy egy élőlény (minél közelebb áll hozzá annál intenzívebben érzi át) elpusztul akkor átérzi hogy valami elkerülendő dolog történt amit halálnak nevezünk.Ekkor ráaggatja a gyilkosra a bűn-ös jelzőt ami egy jel hogy "vigyázat kerülendő".Ekkor elkülönítik a bűnöst hogy ne tegyen ilyet máskor.


Ha ezt nézem akkor neked kérdező nagy gondod lehet a világgal amiért mást okolsz(istent) azért hogy megoldódjon bizonyos rossz dolog számodra.Minden ilyen ember aki fejtegeti a világot az végülis nem bír elfogadni valamit benne.


Az én látásmódom nyitott,vagyis nem vagyok szuper intelligens ahhoz hogy megértsem a mélyebb igazságokat.De beláttam hogy előnyösebb elfogadni a dolgokat mint értelmetlenül cincálni magam gondolatokkal és érzelmekkel.


Kicsoda isten valójában?Nem tudni.

Miért nem lehet tudni?Mert a tudatos részünk nem érzékeli.

Ugyanez a helyzet a világ létrehozásával.


Minden eddig szerzett tudásunk a természetfelettivel kapcsolatban csupán olyan magyarázatok összessége ami az emberek között emberi mivoltunkból kifolyólag értelmezni tudunk.


Az olyan elképzelés miszerint az anyag önmagában született,nem elképzelhető mivel emberi viszonylatban nincs születés létrehozó nélkül(szülők).Vagy hogy az anyag

önmagától rendeződött el és látszólag logikus egészt alkot szintén elképzelhetetlen emberi viszonylatban mert minden anyag amivel az embernek dolga volt csakis intelligens "megmunkálás" által változott rendezettebbé.


Mi lett volna ha nyugton marad(nem alakul ki a világ)?

Üresség volna ahol semmi "rossz" de ezzel együtt semmi "jó" nem történik.Ha természetfeletti lényekkel nézzük:Az ő szemszögükből valószínű mást jelentene ez mint a mi tudatos hozzáállásunk,mert a létezés más formáját ismerik,máshogy látják a dolgokat,talán számukra fontos hogy ez a világ létezzen valami okból.Ha természetfeletti nélkül nézzük:Semmi nem lett volna.


Egy valamin azonban még nem gondolkoztam ami mellett most nem tudok elmenni,hogy a semmiben is léteztek törvények,attól hogy csupán a létezés lépteti hatályba őket attól még a SEMMI idején is léteznek amik a jelenből(aktivizálódás) indulva szablyák meg a jövőt.

2012. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Isten nem követhet el bűnt, hiszen a bűn Isten akarata ellen való tett, vagyis logikai képtelenség, amit feltételezel. (perszen mintha Isten ne volna képes a logika szabályait is áthágni)
2012. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult,kérdés!Hetekig ellehetne rajta vitázni pro és kontra!A véleményem az,hogy nem bűnös! Isten maga a világ része mindenkiben és mindehol ott van,mindenhez köze van!Na,már most neki vannak törvényei(fizika,kémia,ok-okozat,stb.:)ezek jól felismerhetők és az ember fel is ismerte őket!Honnan ered a bűn?Nem Istentől!A tudatlanságból ered,onnan,hogy nincs tisztába a vétkes azzal,hogy vét a törvények ellen és hátráltat mást a nagy közös célba,hogy mindenki boldog legyen!Mondhatjuk,persze Isten a bűnös!De ez nem igaz! Ki az aki cselekedett?Az ember! A nem-tudásból származó önző cselekvés vezetett,oda hogy bűnt követett el!Ő is csak boldog akart lenni Isten szándéka szerint,de közben buta módon nem figyelt a többiekre! Ez a véleményem ! Csak értelmes,nem Troll kritikákra reagálok!
2012. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Valaki fölöttem már leírta: logikailag képtelenség lenne.

Mert ami bűnös, az Istentől elfordult, tehát a bűn az Isten-nélküliséget jelenti. Isten nem tud rosszat alkotni, mivel Ő maga minden értéknek (szép, jó, igaz, szent) a foglalata. Ha pl. te egyedül csinálsz egy széket, az nem tud olyan lenni, amit te ne akarnál.

2012. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
És mi van ha Isten csupán a természet ereje és törvénye?Ha csupán a fizika, kémia, biológia együttes hatása, ami az ősrobbanást és ezzel az evolúciót és minden mást létrehozó tényező, nem pedig egy gondolkodó érző entitás?
2012. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!