Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
 51/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


(K.Gy)!


Nem értem hogy mire akarsz utalni! Nem hagytam ki a lényeget. Mert nem is értem hogy szerinted mi a lényeg. Meg miért kérdezel Jézus testéről? Szerintem egy hívő kereszténynek feltennie ilyen kérdést abszurd és felesleges.


Róma 8:11 Ha pedig annak Lelke lakik bennetek, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, akkor az, aki feltámasztotta a Krisztus Jézust a halottak közül, életre kelti halandó testeteket is a bennetek lakó Lelke által.


"így tanulmányozzátok a Bibliát is?"


Kérdőre vonsz a Bibliatanulmányozást illetően. Miért is? Egyébként a többes szám nem helyes esetemben ,mert én tanulmányozom a Bibliát de ez az esetek 98% egymagam teszem.


"A Biblia pedig egy "Szent vallás" Istenről."


Nekem ezt írja a Magyar Bibliatársulat Új fordítású Bibliája a 2Timóteus 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;


Kiemelem mire gondolok. "Istentől ihletett"


A másik dolog a hit. Így ír erről az ihletett ige. Zsidók 11:1.


Abban teljesen egyet értek veled hogy Istenről és az ő fiáról nem csak ismeretet kell szerezni hanem meg is kell ismerni őket. Így lesz teljes az ember ahogyan írod is.


Béke legyen veled is!


U.i.:Ha idézel tedd meg hogy idéző jelet használsz. Előre is köszönöm.

2012. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vidiripi!


Ha nem értetted a válaszom nincs is miért tovább írnom neked.Sajnos csak arra válaszolsz ami neked helyes és nem arra amit írtam.Nem mindig az az Igaz akié az utolsó szó...


Kedves kérdező!


Nos hát így kell kedves Jehova tanúval békében befejezni ...

(K.Gy)

2012. szept. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


(K.GY.)!


Mire nem válaszoltam?


A tisztánlátás végett te valahol nagyon félre érthettél engemet.

Kijelentem hogy SEMMILYEN formában nem tartozom az Őrtorony társulathoz!

Nyugtass meg hogy nem az alábbira építetted a feltevésedet! (45. komment)


" mami válasza:


Vidiripi Te jehovás vagy, mert annyi butaságot írtál össze!


Isten senkit nem támaszt fel."

2012. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Sok válasz érkezett a kérdésedre. Felhasználtad valamelyiket?


Vidiripi

2012. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
78%
Ja, az utolsó 2 oldal baromi hasznos volt számára. Szét offoljátok, aztán még képes vagy ezt megkérdezni?
2012. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


Nézd nekem is offoltak már szét kérdésemet még sem kezdtem el nyavalyogni. Egyébként meg biztos vagyok benne hogy ha a kérdezőt ez annyira zavarta volna akkor szól ugyan is volt már rá példa hogy szóltak hogy nem kellene offolnom.

Megértettem abba hagytam. De olyan is volt hogy maga a kérdés kiírója kérte azt hogy folytassuk a beszélgetést mert nagyon érdekes volt számára a téma.

2012. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, volt ami hasznos volt, majd igyekezem megbeszélni velük, vagy ha nem megy akkor kiírom, hogy köszi, de már van vallásom.

2012. szept. 6. 18:07
 58/103 anonim ***** válasza:
0%

Most vettem észre, hogy le maradtam, a nekem szánt mondatokról de úgy látom Vidripi, megválaszolt.


Sajnálom kedves kérdező,nem szócsatát akartam nyitni, de a válaszomat, vagy egy testvér válaszát, minden alkalommal, megalázzák.


Rendőrt, meg hiába hívnak, mert Alkotmányos joga van a szabad vallás gyakorlására a tanúknak, ez érvényes a házról házra, ajtóról ajtóra is.


Persze amennyire lehet kerüljük a konfliktusokat, mert nem a vita célunk.Hanem az hogy az emberek halljanak Isten Királyságáról, melynek Jézus a kinevezett királya.


Valamelyik nap hívtak rendőrt Rám és az egyik testvéremre.

Volt, hogy ki sem jönnek, mert máshol éppen lehet, hogy megölnek valakit, és nem a bibliával a kezükben járkálnak hanem késsel, fegyverekkel, oda fontosabb kimenni.


Ilyesmire a rendőrség nem minden esetben ugrik, mert ismerik az eseményeket.Sőt egy alkalommal hallottam azt mondta a rend fenntartó, hogy

"addig örüljön amíg a tanúk járkálnak itt nem más.!!!!!"

2012. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
94%

58

Ennek némi gúnyos felhangja is van... talán jobb ha nem ezzel példálózol


Te azt mondod vallás szabadság, én azt hogy passzív agresszió... sajnos a zaklatás fogalmába nehéz besoroltatni.


Isten királysága mi? Biztosan úgy van.

Egy keresztény nem feltéltenül jó ember, és a nem keresztény sem feltéltenül rossz ember. Ergó az ember erkölcsösségét nem a vallása határozza meg. Innentől kezdve mi értelme a térítésnek? Bármelyik vallásban?


Én meglátásom szerint Jézus a bűnösökhöz szólt. Azokat akarta vissza terelni a gyülekezetbe, és hogy elfogadják a megbánt bűnösöket a gyüólekezetben. Hiszen Jézus zsidónak vallotta magát. A vallás alapítás ha jóltudom inkább szent péterhez tartozik.

Az hogy mindneki bűnös az hülyeség. Nem lehet úgy leélni egy életet hogy furdalásod van mert elvétettél egy sort a miatyánkból. "Bűnös gondolatok" ezt sem lehet komolyan venni.

Bár nem tudok erről semmit, és nem is fogok vitatkozni. Ez csak az én véleményem.

2012. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


"A vallás alapítás ha jóltudom inkább szent péterhez tartozik."


Ezen igerész szerint Jézus mondta Péternek hogy az egyházat reá foglya építeni.


"Az hogy mindneki bűnös az hülyeség. Nem lehet úgy leélni egy életet hogy furdalásod van mert elvétettél egy sort a miatyánkból. "Bűnös gondolatok" ezt sem lehet komolyan venni."


A bűnt örököltük. De az öröklött bűnt Jézus eltörölte a kiontott vérével. Tökéletlenek vagyunk ezért rengeteg helytelenséget követünk el. De ennek ellenére küzdenünk kell azért hogy minél kevesebb ilyet kövessünk el s ha nem is tökéletesen de igen is nagyon sok helytelenséget eltudunk kerülni. Ha meg is botlunk s kérjük a mennyei Atyát őszintén és tiszta szívből hogy bocsássa meg a vétkünket akkor ő megfog bocsájtani.


Máté 16:17 Jézus így válaszolt neki: "Boldog vagy, Simon, Jóna fia, mert nem test és vér fedte fel ezt előtted, hanem az én mennyei Atyám. 18 Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta.

2012. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!