Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A fanatikus ateisták és a...

A fanatikus ateisták és a fanatikus vallásos emberek mit élreznek akkor, amikor provokatív kérdést tesznek fel?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy feltesznek egy adott kérdést, amire nem is érdekli őket a válasz, csak veszekedni akarnak. Ez mind a bizonyos vallásos mind az ateista oldalról megnyilvánul. Miért teszik ezt?
2012. szept. 6. 10:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, túl gyorsan írtam.
2012. szept. 6. 10:33
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Élvezik, ennyi. Saját maguknak bizonygatják vele, hogy mindenki más hülye, ők meg mennyire okosak. És ez mindkét oldalra igaz.
2012. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Unatkoznak, vagy a közelmúltba felidegesítette őket a másik fél egyik tagja és itt vezetik le.
2012. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Legyen az ember bármilyen tekintetben fanatikus az mindenképpen egyet jelent a szűklátókörűséggel, szemellenzősséggel, a téveszmék gyártásával. Az ilyen típusú emberek a bedobozolt agyúak épp hasonlóan sokszor a tudományos fanatikusokkal-- nem képes kitekinteni a saját maga gyártott csak axiómáiból.


Tudod kérdező az ilyen emberekkel az első szó, vagy gondolat váltás után meg kell szakítani az eszmecserét mert felesleges idő, energia pocsékolás.

2012. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa a kérdésed, én még soha nem beszéltem "fanatikus" ateistával. Én is az vagyok, és abszolút nyugalomban élem meg, nem zavar ha más ember hívő. Persze nem vitatom, hogy lehetséges fanatikus ateista is, mert szerintem a fanatizmus inkább egyfajta jellemvonás, ami az élet bármelyik területén megnyilvánulhat. Pl egy szerelmi kapcsolatban, barátságban, zene-sport-stb. iránti rajongásban. Ez egy fajta szélsőség, amit szerintem frusztráció okozhat, az életben valami nem gy megy, ahogyan az illető szeretné.
2012. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szeretnek a témáról vitázni!Ennyi az egész!
2012. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szánalmat, már gyakran a szóhasználatból ki lehet szúrni hogy a kérdés csak egy álkérdés. Nincs értelme ilyen kérdéseket felenni, így nem lehet "téríteni", de válaszolni se éri meg mert egy vallási fanatikusnak - akit arra neveltek a szülei hogy sohase kérdőjelezze meg isten létét és a bibliát - végtelen bizonyítékot is fellehet mutatni az "eretnek elméletek" (evolúció,ősrobbanás,stb.) mellet ő akkor se fogja elhinni, és egy ateista embert se lehet olyannal érvel meggyőzni hogy a világ túl bonyolult ahhoz, hogy isteni beavatkozás nélkül létrejöjjön, mert az ateisták rendszerint azt hiszik el ami be van bizonyítva és logikus. (én se hallottam még fanatikus ateistákról, az ateisták nem ismerik el isten léttét, vagy hisz valaki valamilyen istenben, vagy nem, az istentagadást ne lehet fokozni)
2012. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*feltenni
2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mert ezt élvezik. Egy normális ateista és egy normális hívő ember tiszteletben fogja tartani egymás nézetét, vallását és kész.


Én ateista vagyok, és tiszteletben tartom bárki másnak a vallását, legyen az bármi, én nem fogok beleszólni és nem fogom győzködni a saját nézeteimről (kivéve a szcientológia és hasonló).


Egy dolgot utálok, mégpedig amikor megpróbálnak "megtéríteni" és szó szerint rám erőltetni a vallásukat, a világnézetüket, annak ellenére hogy már előtte többször is jeleztem hogy ez engem nem érdekel. Ebből már volt problémám családon belül is.


De ugyanezeket már láttam ateistáknál is csak fordítva.

2012. szept. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A fanatikus ateisták és a fanatikus vallásos emberek mit élreznek akkor, amikor provokatív kérdést tesznek fel?"

Azt gondolják, hogy na, bakker már megint itt van egy kics pöts, aki nagyon unatkozik, és azzal szórakoztatja magát, hogy más emberek vallásos érzületét sértegeti ahelyett, hogy nézné a pokemont a tévébe.

2012. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!