Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A fanatikus ateista emberek...

A fanatikus ateista emberek vajon miben is jobbak mint a fanatikus vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jómagam hívő ember vagyok, és szeretném hangsúlyozni, hogy alapvetően nem az ateistákkal van problémám. Már csak abból kifolyólag sem, mert vannak ateista barátim, akikkel jól megvagyok. Ők is tiszteletben tartják az én világnézetemet, és ez részemről is kölcsönös.


Nemrég, meghívtak egy baráti összejövetelre, ahol volt "szerencsém" megismerni egy ateista embert. Mivel feltűnt neki, hogy én nem fogyasztok alkoholt, és nem is dohányzom, megkérdezte, hogy vallásos vagyok-e, mire mondtam, hogy igen, és ezzel gyakorlatilag megindult egy lavina...Egész este állandóan arról próbált engem győzködni, hogy a vallás szerinte ostobaság, hogy a Bibliát sem lehet megérteni, mert homályos az egész, na meg előadta nekem azt, hogy ő miért tartja magát felsőbbrendűnek a vallásos embereknél. Nekem cseppet sem tetszett ez a dolog, és közöltem vele hogy én maximálisan tiszteletben tartom azt, hogy ő ateista, de ő is tiszteljen meg azzal, hogy elfogadja, hogy én hívő ember vagyok, és a hanyagoljuk egymást. Mondanom sem kell hogy nem igen értette meg amit mondtam, talán ennél rosszabb még csak az volt, amikor más embereket is idegesíteni kezdett az erőszakos atesita eszméivel.


Azért teszem fel a kérdést, mert ő állítása szerint jobbnak tartotta magát a fanatikus vallásos embereknél de miért is? Az pedig külön értelmetlen nekem, hogyha valaki egyáltalán nem ismeri a Bibliát, akkor miért kezdi el kritizálni, az pedig még csak hab a tortán hogy a kritikát akkor sem hagyja abba, amikor szemmel láthatóan tudja, hogy tele van már a hócipőm az egésszel?


Nos?


2012. máj. 26. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben akar, viszont az már nem, hogy a saját eszméit ráerőszakolja másokra. Ahogy te is írtad vannak ateista barátaid, akikkel jól kijössz. Én is ateista vagyok, bár tiszteletben tartok más vallásokat. Szerintem semmiben sem jobb egy fanatikus ateista, mint egy fanatikus vallásos.
2012. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
A fanatizmus nem vezet jóra.általában beszűkült életfelfogás,túlértékelt önkép,beteges intolerancia,erőszak,(akár fizikai is)ólálkodik körülötte.ezt vehetjük ateista,keresztény,de más elvek fanatizálásának értelmében is.
2012. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
A fanatikus vallásos jobbnak hiszi magát az ateistánál. A fanatikus ateista pedig a vallásosnál. Mind2 ugyanolyan hülye. Nem kell törődni egyikkel se.
2012. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 viktor123456 ***** válasza:
28%

Az ateista "Isten nem létezésében" hisz. Tehát ugyanúgy hisz isten negált formájában. Más a vallásotok, és összeütközik, ennyi az egész.

A nihilista, na az az igazi vallásmentes ember. :)

2012. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

"Az ateista "Isten nem létezésében" hisz. Tehát ugyanúgy hisz isten negált formájában. Más a vallásotok"


Ezzel azért vitatkoznék. Valaminek a nem létezésében nem lehet hinni. Az ateista nem azt hiszi, hogy nincs isten, hanem nem hiszi, hogy van. Más szóval, egyszerűen nincs istenhite. Klasszikus hasonlattal élve, az ateizmus csak annyira vallás (vagy hit), mint amennyire hajszín a kopaszság.



Abban viszont egyetértek a kérdezővel, hogy a fanatizmus semmilyen formája sem jó, egyik oldalon sem.

2012. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy nem értem, hogy ha valaki vallásos akkor miért ne ihatna vagy dohányozhatna. Még a pap is iszik bort minden misén...
2012. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
Abba hogy nem próbálnak erőnek erejével rávenni, hogy ne higgy. Elmondják az érvüket és miután elmondták rád bízzák, hogy hiszel-e nekik vagy nem. ennyi nem próbálnak erőszakkal "megtéríteni". Míg a keresztény nem adja nem tudja egyszerűen feladni amíg nem térít meg valakit. Képes röplapot osztani és rengeteget beszélni. Hiába ez a genetikájuk sajnos.
2012. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha úgy általánosságban kérdezed, akkor egyetlen hajszállal sem jobb a fanatikus ateista, mint a fanatikus vallásos. (Gondolom, a kereszténységre érted, nem pedig agresszívabban cselekvő vallásokra.)


A történetedben szereplő ember tényleg nagyon gáz, szerintem egyszerűen ne foglalkozz vele. A 2. válaszoló nagyon jól leírta, hogy mi áll ennek a viselkedésnek a hátterében.

És sajnos nem ő az egyetlen. Itt, a GYK-n is van néhány ilyen fanatikus, akik - az előző válaszoló által írottakkal ellentétben - bizony hogy erőszakosak, és nem hagyják békén a többieket. Az egyik valamiféle missziónak tekinti, hogy megpróbáljon hívőket lebeszélni a vallásukról, nem törődik azzal, hogy senki nem kíváncsi a válaszaira, amikkel csak saját magáról állította ki a szegénységi bizonyítványt. De be nem látná ám...

A másik felhasználó, akire gondolok, nem nyilatkozott ilyen értelemben, de szerintem ugyanez a szándéka. Róla tudom, hogy vallásos volt, de néhány dolog megzavarta, és emiatt elveszítette a hitét. Az ilyet nagyon tudom sajnálni, de a viselkedése akkor sem fair.

És a harmadik: néhány napig vagy hétig volt fent egy "nagykutya" is, akire (pontosabban egy könyvére) egyes ateisták szívesen szoktak hivatkozni... Az az ember aztán teljesen gáz, nem csodálnám, ha előbb-utóbb a pszichiátrián vagy a sitten kötne ki. Amúgy elég gyorsan eltűnt innen, miután néhányszor rendesen le lett oltva... :P


Úgyhogy még egyszer: ne foglalkozz az ilyen emberekkel, nem ér annyit a véleményük, hogy rágd magad rajta. Tudom, hogy egy kicsit erős, de "Bolond lyukból bolond szél fúj."


Üdv. :)

2012. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a fanatikus ateista és a vallási fanatikus sokban hasonlít. Egyikkel sem lehet beszélni, és egyik sem gondolkodik.
2012. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Vree ***** válasza:
83%

Negyedik: látod ezért nem szeretem az ilyen topikokat, mert mindig ideállít valaki ilyen óriási hülyeségekkel, hogy az ateizmus vallás meg hasonlók >_<


Nézd kérd., ez ugyanolyan mint összekerülni, mondjuk, egy meggyőződéses Fidesz szavazóval. Öt perc után véletlenül szóba kerül mondjuk '56 és rájössz hogy hiba volt mert elkezd belőle jönni ez a világnézet, hát még ha elárulod hogy te nem rájuk szavazol akkor meg nem lehet levakarni annyira meg akar menteni. Akinek ilyen erős a meggyőződése, annak az ő szemszögéből egyenesen kívánatos és dícsérendő hogy megtérítsen, hiszen ő abban hisz hogy téged csak félrevezettek és a te álláspontod nem létezhet, terhát ha azt képviseled akkor vagy tudatlan vagy, vagy te is a gonosz csalók közé tartozol akikkel le kell számolni.


És ez független attól hogy valaki a homeopatikus gyógyászatban hisz vagy az optikai szálas technológia felsőbbrendűségében. Amint kiderül hogy a pasas el van szállva (általában elég hamar kibukkannak az őrült összeesküvéselméletei a másik oldalról) ott kell hagyni.


Mivel én magam is erős ateista vagyok eléggé kellemetlenül érzem magam én is amikor egy ilyen fickó áll neki téríteni, hiszen az én álláspontomat magyarázza félre, úgy érzem. Hál' istennek nem sok ilyen emberrel találkoztam de az pont elég volt. A másik dolog, hogy mivel most egy tudományos alapokon fejlődő társadalmunk van (ami nem rossz dolog amúgy), sok kölyök is mondjuk elolvassa a tankönyveket és azt hiszi hogy már tud valamit. Egyébként ez ugyanaz a kategória amikor valaki csak Bibliát olvas azt is csak fordításban meg hozzá amit a templomban hall, elhiszi és azt hiszi hogy ennyitől már érdemben többet tud másoknál. Mind a kettő nincs tisztában a saját álláspontjának az okaival és a gyökereivel.

2012. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!