Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki kereszténynek vallja...

Aki kereszténynek vallja magát és dohányzik, hogy mondhatja azt, hogy szereti a felebarátját, mint Önmagát, mikor saját magát sem szereti?

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 23:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Majd megkérdezem a szomszéd papot.. masszív dohányos.
2012. szept. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
78%
Jókor, jó helyre talált be a kérdésed. Én ugyanis éppen küzdök a leszokással (tény és való, hogy barátok, párom minden oldalról ütnek, le is tettem, és úgy is marad most már, azt hiszem...), bár ez a küzdelem annyira nem is vészes, hiszen a párom mellett nincs is rá szükségem :)
2012. szept. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

"Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?"


Biztos vagyok benne, hogy te magad is követtél már el sokkal súlyosabb bűnöket önmagad és embertársaid ellen, mint a dohányzás. Úgyhogy csak ne szenteskedjünk, ha kérhetném.

2012. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%

Az Ipafai papnak is fapipája van.

Amúgy nem kell ilyen szigorúan venni a vallást.

2012. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Zahire válasza:
85%
Az még hagyján, de amikor imádkoznak, hogy ötösük legyen a lottón.
2012. szept. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
:O
2012. szept. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

4:

Csakhogy az ibafai pap, nem ipafai. Én is rosszul tudtam 20 éves koromig, mert akiktől hallottam, Ipafát mondtak, holott csak Ibafa létezik. Meg is döbbentem hirtelen, mert Ipafával baromi könnyű kimondani, Ibafával mindjárt más. Lehet azért terjedt hibásan, mert valaki aki továbbadta, nem tudta kiejteni.

2012. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Jó gondolat, de érdemes tovább is gondolni. A Biblia szerint a mi testünk a "Szentlélek temploma", és nem vagyunk magunkéi. A Szentírás alapján azt láthatjuk, hogy az ember oszthatatlan egész, szorosan összetartozó és együttműködő élő szervezet. Ezért "mindenben jól van dolga" annak az embernek, aki szövetségre lép Istennel, és a megváltás erői munkálkodnak benne. Isten minden vonatkozásban egészségessé akarja tenni - lelkileg is, testileg is. Ezért nagyon fontos egy keresztény ember életében az egészséges életmód, ami nem csak a dohányzástól való tartózkodást jelent, de minden olyan dologtól, ami károsítja a szevezetünket (alkohol, kávé, koffeines italok...stb).


Üdv. Péter

2012. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Attól még, mert valaki Istenhívő, még nem lesz szent. Isten tisztában van ezzel, és én is láttam már dohányzó papot (igaz, Ő csak egyszer-egyszer cigizett). Meg is kérdeztem, hogy ez most hogy is van. Azt válaszolta, hogy a dohányzás nem olyan nagy ügy.
2012. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
80%
Hozzánk jött egy fiatal pap, aki dohányzott, a káplánunk mellé. Megkérdezte a káplán, hogy milyen példát mutat a híveknek, ha dohányzik mellé? Hogyan tud úgy prédikálni a testről, amit óvni kell, ha ő maga is tönkreteszi? Bort iszik, vizet prédikál szitu. Ennek hatására tette le a cigarettát és hálát adott Istennek, hogy fölnyitották a szemét. Egyébként sokan mondják, hogy magánügy. Nem az. Hiszen, ha vigyáz is, hogy ne legyen a közelébe ember, tehát passzív dohányos, akkor is növeli a kockázatát egy betegség kialakulásának, amivel a szerettei életét nehezíti, esetleg ha 40-50 évesen belehal, akkor pl a kamasz gyerekének, gyerekeinek, párjának is fájdalmat fog okozni, akiket állítólag annyira szeret.
2012. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!