Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kényszerítik bele az...

Miért kényszerítik bele az iskolásokat a hitbe?

Figyelt kérdés

A mi sulinkat is átvette az egyház és most mindenkibe bele akarják verni a katolikus vallást. -.-

Most ennyit a szabad vallásgyakorlásról?

Nem tudják elfogadni hogy valaki inkább a tudományos tényeknek hisz, mintsem hogy ilyen "mesékben"?

17/F



2012. szept. 12. 17:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem katolikus iskolában nem választható református hittan... de lehet, hogy rosszul tudom.


Odáig oké lenne, hogy ismerjék meg a kultúra alapjait. De tudjuk, hogy ez nem erről szól.

2012. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
46%

Én is egyházi iskolába járok, igaz önként, de most őszintén:

Azon kívül, hogy néha el kell mondani egy imát, ami gyakorlatilag olyan mintha szavalnál, hiszen úgysem veszed komolyan, és hetente, vagy ritkábban részt kell venned egy misén, amit a legtöbben átalszanak, vagy ellógnak, nem mindegy????

Ja, bocs. Van hittan is. A legtöbb hittan tanár nem a hitet hanem azt értékeli, hogy mennyire tanulod meg az anyagot, legyen az egyháztörténet, vagy Biblia ismert, vagy akármi. Egy kis kultúrától nem lesz semmi bajod.

Inkább örülj, hogy nem csak az állam hanem az egyház is támogat, és nem megy csődbe az iskola (gondolom azért vették át), de ha nem tetszik, akkor nem muszály oda járni.

2012. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a világi, szekuláris Magyarország megszűnt. Ha kötelező hittanra járni, hát járj de nem kell elhinned semmit sem, amit mondanak. A hit nem kényszerből születik... Gondolj arra, hogy egyes muszlim országokban a világiak is így élnek: korán oktatásra kell járniuk, meg mecsetben imádkozni, vagy a nőknek kötelező a hidzsáb, ha világi, ha hívő. Ott még több szabálynak kell megfelelniük és kibírják. Neked is ki kell bírnod. És ha nagykorú leszel szépen menj el szavazni és add azokra a voksod, akik nem csinálnak vallási államot Magyarországból.


A hithez annyit, egyszer Isten minden embert megszólít, de biztos nem a kényszer útján.

2012. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi katolikus egyházi középiskolába jártunk, és lett volna lehetőség református hittanra, de az egész osztály katolikus volt.
2012. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
65%

Az egyházaknak semmit nem szabadna adni, nem hogy iskolát!


Felháboritó!

2012. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Akkor tévedtem, bocsi.
2012. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk kötelező volt a matematika.Ki a franc akarta a többismeretest tanulni? Kell az nekem? Ne akarjanak rám kényszeríteni olyat, amit nem akarok.Bár bajom nem lett belőle, sőt társaságban néha ha olyan a téma, hozzá tudok szólni.
2012. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a kereszténység a kultúránk egyik alapja... Pont ezért tanítanak róla magyaron és művészettörténeten!

Igaz, a kérdező nem fog belehalni egy kis hittanba. Lehet tanul valami érdekeset. De itt elvekről van szó! Arról, hogy neki joga van elutasítani a kereszténységet.

2012. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 HudsonHawk ***** válasza:
50%

22/F


Nagyából ismerve a ,mai iskolai követelményeket, szerintem sem húzós a hittan.

A Biblia alapismerete szerintem is a műveltséghez tartozik.


Kérjétek meg a tanárt hozzon friss tudományos bizonyítékokat a Bibliára nézve. A tévedésekkel ellentétben a tudomány ott él a Bibliában és a kereszténységben...

2012. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 HudsonHawk ***** válasza:
Én a Te korodban ismerkedtem meg a Bibliával. A dogmákat felejtsd el, de a lényegi részeknél figyelj!!! Lehet, hogy meglepetések fognak érni.
2012. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!