Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjemet felmondásra "kénysz...

A férjemet felmondásra "kényszerítik", mi a teendő?

Figyelt kérdés

A férjem munkáltatója javasolta a férjemnek,próbálja "leszázalékoltatni" magát.Ezt mi megpróbáltuk,elutasították,időközben letelt a táppénze is-az egy év.

A mai nap bement a vállalathoz,ahol a főnöke közölte vele,hogy nem tudja úgy elküldeni,hogy végkielégítést fizessen( 23 éve van ott),de munkát sem tud adni neki.

Gondolom,azt szeretnék,hogy a férjem mondjon fel magától,úgy nem kell végkielégítést adni.

Az a kérdésem,ilyenkor mi a teendő?

Gondolom,az a tervük-mivel a főnöke azt mondta,nem kell többet mennie-ha hétfőn nem jelenik meg,akkor rendkívüli felmondással felmondanak neki.

Tanácstalan vagyok...


2012. máj. 15. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

szépen nyugodtan és feltűnés nélkül tartsa be a munka törvénykönyvét hogy ne találjanak fogást a rendkívüli felmondáshoz. ha ilyet mondanak: "hétfőn nem kell bejönni" azért menjen be legfeljebb hazaküldik. ne írjon alá semmit olvasatlanul. közös megegyezést olvasottan se mert az azt jelenti alapesetben hogy nincs végkielégítés. arra kell játszania hogy formai hibát ejtenek a kirúgásánál ami munkaügyi bíróságon megtámadható...

[link]

ennél talán témába vágóbb munkajogi dolgokat találsz a neten

2012. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nezd igy is úgyis kénytelen lesz felmondani, mert ha állandóan csak bejár, de nem tudnak neki munkát adni emiatt pedig hazaküldik, akkor nyilván nem lesz munkaórája, és így fizetése se nagyon.


Szóval előbb utóbb a munkaviszonya csak papíron fog létezni , de megélni nem fogtok belőle :/

2012. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az hogy közös megegyezést ne írjon alá.

Ahogy az előző is mondta.

2012. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sztem folyamatosan keressen valamit ha van ideje, és amint lehet váltson..
2012. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én bemennék és azt mondanám hogy egyezzünk meg!

Nekik nem jó ha még akár hónapokig kell trükközni hogy ki tudják rugni és a férjednek se jó ha valami fegyelmi ügyet probálnak kreálni.

A végkielégítés asszem 1-6 hónap közötti bér lehet ha már legalább 3 éve ott dolgozott. A 23 év alapján 5-6 havi is lehetne.

Én a helyedben 5 havi bért kérnék és a végén ha 3-at ajánlanak akkor elfogadnám és közös megegyezéssel elmennék...

Azzal érvelnék hogy így mindenki jobban jár mintha trükköznénk és végül pereskedés lenne az ügyből.


Szerintem...

2012. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1. ne mondjon fel

2. ne írjon alá semmiféle közös megegyezéses megszüntetésre vonatkozó szerződést



(egy jogász)

2012. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

semmiképpen nem mennék haza, és vigyáznék, hogy ne köthessenek belém.

Amit írt az utolsó, az is jó megoldás. Bár ha a kisujját nyújtja, a könyöke sem lesz elég. Utána már nehéz azt mondani, hogy akkor nem egyezkedem, és találjatok rajtam fogást.

mert biztos tudnak. Elég egyszer elaludni, elkésni...

2012. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

azzal is legyen óvatos, ha másik munkakörbe akarják helyezni, vagy másik munkahelyre, vagy más műszakba ...

tényleg inkább előbb kérdezz meg jogászt, mint utólag !!!

2012. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Alá lehet írni a közös megegyezést, ha megfelel, ami benne van, hiszen az kerül bele, amiben közösen megegyeztek. Találjatok kompromisszumos megoldást, pl. néhány havi plusz pénzért megszűnhet a munkaviszony (nem tudom, mennyi jár 23 év után).
2012. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

a "közös megegyezés" sajnos az esetek 90%-ban

munkáltatói diktátumot jelent

2012. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!