Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha csak egy Isten van, akkor...

Ha csak egy Isten van, akkor hogyan lehet ennyi vallás?

Figyelt kérdés
Szóval a keresztény Isten 2000 éve leüzent az emberiségnek Jézus képében , hogy mik a szabályok és mit kell tudni.És mi van mondjuk a dél-afrikai,dél és észak amerikai és óceániai természeti vallásokkal?Vagy az Ázsiai vallásokkal?(hinduizmus,univerzizmus)Ezek honnan jöttek?Ugyanis a keresztények mindig tiltakoznak az ellen hogy az ő vallásuk nem lehet kitalált.Hát az összes vallás ugyanezt mondja.Az ő istennel(istenekkel) való kapcsolatteremtéseik , csak puszta kitalációk?

2012. szept. 12. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Én nem vagyok vallásos, úgyhogy szerintem mindenféle istennel való kapcsolatteremtés kitaláció.

Minden vallás máshogy értelmezi Istent és másnak, máshogyan képzeli el.(sőt, van ahol többistenhit van, van ahol nem Istenben, hanem tanításokban, vagy prófétákban hisznek)

2012. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező


Pál apostol megemlített egy másik indítóerőt is, amely vallásalapításra ösztönzi az embereket. Ezt mondta: „Tudom, hogy eltávozásom után elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal, és közületek is támadnak majd férfiak, akik kiforgatott dolgokat fognak beszélni, hogy maguk után vonják a tanítványokat” (Cselekedetek 20:29, 30). A büszke vezetők gyakran azért indítanak vallási mozgalmakat, hogy felhívják magukra a figyelmet. Azok az egyházak, amelyek kereszténynek titulálják magukat, számtalan csoportra töredeztek szét.


Kinek akarnak tetszeni a vallások?

A többség igényeinek való megfelelni akarás arra vihet némelyeket, hogy új vallást alapítsanak. A The Economist című lap például az Egyesült Államokban működő, úgynevezett megaegyházakról ír egyik cikkében, és megjegyzi, hogy ezek az egyházak azért vonzanak egyre több embert, mert „ugyanarra az alapgondolatra épülnek, mint minden sikeres üzleti vállalkozás: első az ügyfél”. Némely megaegyház „videofilmekkel, színdarabokkal és mai zenével színesített istentiszteleteket” tart. Ezekben az egyházakban egyes vallási vezetők az állításuk szerint megtanítják a híveiknek, hogy „hogyan lehetnek gazdagok, egészségesek, és hogyan élhetnek aggodalmak nélkül”. Bár ezeket az egyházakat bírálatok érik, mert részévé váltak a szórakoztatóiparnak vagy „az üzletszerű »segíts magadon« programoknak – állapítja meg a lap –, igazából csak az igényeket elégítik ki”. A cikk végül megjegyzi: „Az üzlet és a vallás összeházasítása hihetetlenül sikeres.”


Mivel sok vallást inkább a politikai hatalom, a tekintély és a népszerűség utáni vágy hozott létre, semmint az, hogy Istennek akarjon tetszeni, nem lepődhetünk meg rajta, hogy összefüggésbe hozhatók olyan borzalmakkal, mint a gyermekmegbecstelenítés, a csalás, a háború vagy a terrorizmus. A vallás igen gyakran csak szélhámosság.



Zsömle/lány

2012. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Minden ember érzi hogy mi a jó és mi a rossz. Ez van törvényekben (az országok törvényében) ami azt tartalmazza mint (modernebb változatban) a 10 parancsolatban. Tehát az emberek tudják maguktól (a lelki ismeretüktől) hogy mi a jó, ha megölnek valakit a nem keresztények is bűntudata van (eltekintve elmebeteg, pszichopata...). Tehát Isten teremtett mindenkit mert a 10 parancsolat tőle származik (amit magunktól is tudunk).

A más vallások pedig onnan erednek hogy az emberek érzik hogy van valaki aki teremtette azt a sok jót és szépet (pl.: természet) de maguknak találták ki Isteneket

Jézus pedig tényleg Isten fia volt mert te is érzed, hogy amit mondott az igaz és te is így érzed helyesnek

és rengeteg csoda történik és rengeteg szent van

hát még annyit tudok mondani ha neked e nemelég, hogy elhidd így jártál...

Én 13 vagyok és én is eltudom magyarázni persze biztos nem tökéletes de szerinte megteszi .

2012. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy félreérthető a kérdés.Én azt nem értem hogy a keresztények amikor imádkoznak , arról számolnak be hogy Isten hangját hallják.érzik a közelükben esetenként látnak is valamit.Na azt nem értem hogy miért gondolják e mellet azt , hogy mondjuk az aztékok Nezavalkojotl nevű főistenéhez való imák és emberáldozatok kitalációk.Mindkettő ugyanolyan bizonyíthatatlan megtapasztalás,hát akkor ha az egyiket elfogadjuk a másikat hogyan utasíthatjuk el?
2012. szept. 12. 19:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon régen történt, és az tudnod kell, hogy ennek van egy "támogatója" aki jelenleg irányítja ezeket.


Ehhez vissza kell menni a bábeli zűrzavar idejéig.

Talán hallottál róla, hogy ott zavarta teremtő össze a nyelveket, mert addig egy nyelvet beszéltek az emberek.


Aztán nem értették meg egymást és szét szóródtak a földön és így kiszenezték átvariálták az egy Isten hitet.


Száj hagyomány útján kialakultak a vallások.

Aztékok pedig voltak.

De ezeknek a vallásoknak nem az a teremtő az istenük, bár jó lehet azt gondolják sokan hogy egyet imádnak, de más kép.

És itt a baj.a többit leírtam fent, hogyan is történtek az események.

Az elnyomó farkasok mögött Sátán az Ördög áll, aki irányítja ezeket, de a hívek ezt nem tudják, vagy nem akarják tudni.


Zsömle/lány

2012. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Egy kutya, masik eb! Konkrétan teszek magasról mindre, mert csak meg vezetik az embereket!
2012. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

ateista magyarázat: Az ember gyenge ezért vágyik valami isten szerűre, de minden ember más ezért sok féle vallás jött létre


keresztyén magyarázat: A Bibliában egész jól leírja, hogy az emberek hogyan, és miért nem akarták elfogadni Istent, és ezért elutasították. Pascal mondta, hogy minden emberben van egy "Isten alakú" űr, amit tökéletesen csak Ő tud betölteni, de mindennel próbálkoznak. Mondhatják erre az ateisták, hogy némely ember gyenge, ez is egy megfogalmazás. Szerintem inkább csak nem önálló, de tök mindegy lényegében ugyanaz.

De továbblépve: az Istent elutasító emberek vágytak valamire, és ezt akarják betölteni más vallásokkal, vagy ma inkább az ezoterikus dolgokkal.

2012. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért mert Isten többféle utat is adott az embereknek, csak hogy mindenképp eljussanak ő hozzá.

Az már más kérdés, hogy az eredeti tanok eltorzulhatnak, nem Istent kereső "vallások" alakulnak, az egész egyeseknél biznisszé fajul.

Én elítélek minden vallási fanatizmust, valószínűleg minden vallás azt mondja, övé a hiteles, ezért nem értem a fanatikus keresztényeket, ők nem hallottak még a többi vallásról?

2012. szept. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Részben igaza van az előttem szólónak, viszont az nem igaz, hogy többféle utat adott az embereknek.

Nem,, egy út van ami hozzá vezet, és az a keskeny rögös út.


azért is hívják keskenynek, mert amíg a világban engedményeket tesznek maguknak az Isten hitükben, addig a valódi hit nem lehet engedékeny, hanem vannak betartani valók, ami miatt nem is könnyű kereszténynek lenni a világban.


A történelem folyamán,mindig írtak történészek arról, hogy a keresztényeket fura embereknek tartották, mert nem jártak a többi emberrel mindenben. sokszor ezért üldözték is és bántották őket.

Kitartásuk lehetne jó példa azoknak aki szeretnének ilyen erős hitet kifejleszteni.


Zsömle/lány

2012. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy a vallásokat emberek találták,ki a saját önzésükre.Ha hiszünk abban,Isten a szeretet,és egyfajta hatalmas bölcsesség,akkor ő nem találhatta ki a vallásokat,hiszen látható,hogy mennyi konfliktust,széthúzást okoznak az emberiségnek,a mai napig.Ha megnézed,pl.Jézusnak sem volt konkrét vallása,nem véletlenül.Tudatában volt annak,hogy a balga dolgokat kerülni kell,és már az ő korában is sok butaság kísérte a vallást.
2012. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!