Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 pacsi ***** válasza:
84%

igazad van, könnyű sokmindent Istenre fogni. Pl, ha történik valami rossz, akkor megkérdezheted, hogy ha Isten jó és segít, akkor miért hagyta, hogy rossz történjen veled? Erre a válasz: Isten próbára tette a hited.

Ilyen alapon bármit meg lehet magyarázni és bármire rá lehet fogni, hogy Isten tulajdonképpen mindig jót tesz.

2012. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
40%
Nem sok értelme van olyan dolgokat feszegetni, amire valószínű sosem kapsz választ. Csak magadat hergeled vele...mellesleg, én sem értem a dolgot, de akárhányszor belekezdek elemezgetni, a végére idegroncs leszek...a folytonos "miért-ek ? " miatt.
2012. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
71%

A keresztény hit szerint Isten azért teremtett, hogy mások is megtapasztalhassák a szeretet és a boldogságot. A valódi szeretet és boldogság pedig az, hogyha tudjuk, Isten szeret minket és mi is viszont szeressük őt. Itt a földön aki keresztény életet él, Jézus jegyese, akivel a mennyben fogunk házasságra lépni. Ez persze csak egy példa! Azt akartam vele érzékeltetni, hogy Istent a mennyországban szerethetjük igazán, ott lehetünk vele igazi közelségben, de ezt már itt a Földön is el kell kezdenünk.


Ha valaki nem szereti viszont Istent, nem ismeri fel az Ő szeretetét, akkor egy nagyon fontos dologról marad le... Tulajdonképpen az élete értelméről és céljáról.


Isten a halálunk pillanatáig azon dolgozik, hogy megtérjünk hozzá, felismerjük, hogy szeret minket és hogy mi is viszont szeressük őt. Mondhatnánk erre, hogy de ha mindenható, akkor miért kell neki ezen dolgozni... Hát azért, mert nem akarja megerőszakolni a lelkünket! Olyan helyzeteket tud csak teremteni csupán, amelyekben nagyobb az esélye annak, hogy elgondolkozunk róla: mi az életem értelme? Van-e Isten?


Egy nagy tragédia, betegség is lehet ilyen helyzet. Amikor nincs körülötted pörgés, nem "hepi" minden, nem érzed jól magad a Földön. Akkor elgondolkozol róla, mert van időd rá és mert muszáj: Van-e igazságosság? Van-e igaz szeretet és boldogság? És végül is kilyukadhatsz oda: Van-e örök élet? Van-e Isten?


Ha hívőt ér ilyen megpróbáltatás, annak is ugyanez a lényege: közelebb húzza magához Isten. Hogy Ő legyen az első és a legfontosabb. Ez viszont nem idegenít el a többi embertől, mert aki igazán szereti Istent, az jól és nagyon tudja szeretni az embertársait is!


Ha nem teljesül valamilyen kívánságod, az azért lehet, mert Isten jobban tudja, mi Neked a jó. Mi nem látunk a jövőbe, nem tudhatjuk, tényleg jó lenne-e nekünk az, amit kérünk.

2012. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

"ha történik valami rossz, akkor megkérdezheted, hogy ha Isten jó és segít, akkor miért hagyta, hogy rossz történjen veled? Erre a válasz: Isten próbára tette a hited."


ja ez a másik kedvenc dumám, miért kell az embert próbára tenni miért jó az neki? miért nem elégszik meg azzal, hogy szolgálja miért kell külön b@szogatni is hozzá a másikat?


azt mondják Isten maga a szeretet nos nem tudom de aki szereti a másikat az nem szokott akadályt állítani neki az nem nehezíti meg a másik életét hanem segíti megvédi megvigasztalja és azért szereti aki... a szeretet nem próbákról a másik megváltoztatásáról átalakításáról szól... a szeretet az önzetlen

2012. júl. 27. 13:08
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt az egyet nem értem, miért zavar téged mások hite.

Miért bánt az téged, ha egy munkanélküli, vagy épp egy haldokló a hite által kap vigaszt, magyarázatot?

Mert te sehonnan nem kapsz?

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

13:06


azt hiszem megcáfoltam az állításaidat... amiről te írsz az nem szeretet hanem irányítás a másik átalakítása...


ilyen volt nagyanyám is neki volt egy elképzelés és azt szerette ha én attól egy kicsit is eltértem akkor teljesen ki volt akadva h h képzelem én azt ő csak a szépet és a jót akarja... kösz nem aki szeret az azért szeressen aki vagyok ne akarjon átalakítani... de ismétlem magam az érvelésed: fail

2012. júl. 27. 13:13
 7/51 anonim ***** válasza:
37%
A fanatikusok bármit bárhogyan ki tudnak magyarázni vagy legalábbis megpróbálják. Nekem még azt is megmagyaráztak hogy miért volt jó dolog az Egyiptomi 10 csapás vagy az özönvíz.
2012. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
58%
Nekik ez esik jól, őket ez nyugtatja meg. Másoknak meg pont ez b*ssza föl az agyát (szerintem jogosan). De ugye, nem vagyunk egyformák.
2012. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

"Én csak azt az egyet nem értem, miért zavar téged mások hite.

Miért bánt az téged, ha egy munkanélküli, vagy épp egy haldokló a hite által kap vigaszt, magyarázatot?

Mert te sehonnan nem kapsz?"


felőlem azt csinál mindenki amit akar... a kérdésedre pedig már válaszoltam ott fent h miért zavar

2012. júl. 27. 13:17
 10/51 anonim ***** válasza:
77%

Akkor viszont lehetne benned annyi empátia, hogy elfogadod mások vallási meggyőződését.

Majd ha erővel akar valaki téged megtéríteni, akkor okkal mondhatod azt, hogy te erről másképp vélekedsz, de addig ormótlan bunkóság, amit művelsz.

2012. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!