Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miért vonzódnak...

Szerintetek miért vonzódnak manapság többen az ezotériához, mint a hagyományos vallásokhoz?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 23:52
1 2 3 4 5 6
 1/55 Ozmium42 ***** válasza:
78%

Tapasztalatom szerint 3 fő ok miatt:


1. Csalódottak (lásd a megízetlenedett só példázatát)

2. Olyan tanítókat keresnek, akik csiklandozzák a fülüket.

3. Mentálisan sérültek.

2012. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 Ozmium42 ***** válasza:
84%
+ 1 adu ász: jó üzlet!!
2012. szept. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom sok ember szeretne több lenni annál, ami.

Vonzó természetfeletti erőket használni és Istent játszani.

Média és a "nevelés" is elég nagy befolyásoló tényező lehet főleg kissebb korban.

Nyomatják ezeket a fantasztikus filmeket stb... Nagyi pedig látja a jövőt a kártyákból. Vannak elég látványos, titokzatos, érdeklődést felkeltő elemek benne.

Mondom az ember szereti magát megkülönbözetni. Ennek sok oka lehet.

Drogok, illuziók, betegségek is vezethetnek önmagunk becsapására.

De a legtöbb ilyen ember csak pofátlan és hazudik, hogy pénzt szerezzen.

A 21. század valamiért ezeket a szemeteket jobban preferálja. A nép meg kapható arra a szövegre, hogy ők milyen modernek, minden más meg silány.

De vannak akik pont az ősi dolgokhoz vonzódnak vagy adott kultúrához, amihez hozzá tartozik a varázslás. Bármi lehet, sok millió oka lehet ennek.

De amíg nem varázsol ide valaki egy almát, addig én nem hiszem. Isten létezésébe most ne menjünk bele. De a mágia létét mi magyarázza? Mi az a mágia? Kik használhatják és hogyan? Honnan lehet? Miért nem kapok egy k...va almát?

2012. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
41%

Esetleg a nevem valaki elmondhatná...

Vagy milyen ruha lesz rajtam holnap?


Persze lehet ezzel a kamu dumával jönni, hogy csak xy ember használhatja a mágiát vagy xy erősnek kell lenni hozzá.

Mert? Mi indokolja? Miért kéne titkolni, ha létezik?


Ha létezik is, biztos ocmány egosita emberek használják, akik max maguknak akarják az erőt. De nem létezik. Lásd vannak kórházak.

2012. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
29%
Azért akik a vallásokban hisznek, semmivel sem okosabbak azoknál akik meg az ezotériában hisznek.
2012. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem okosság kérdése.

De akkor is logikusabb 1 fokkal és nekem ez elég.

2012. szept. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
46%
Igen? Csakmert a mindenféle istenek/Isten nemlétezése meg még annál jóval logikusabb. De az már persze tökmindegy, mi? Tipikus hívő.
2012. szept. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Nem értékítéletre vagyok kíváncs, meg hogy mi igaz vagy mi a kamu. Egyszerűen csak arra, hogy a természetfelettihez vonzódó emberek többsége, miért választja az ezotériát, a hagyományos vallásokkal szemben. Könnyebb utat kínál az ezotéria? Vagy mi ilyeszti el az embereket a megszokott világvallásoktól?
2012. szept. 20. 01:09
 9/55 Salx Narval ***** válasza:
74%
Én is úgy gondolom, ahogy a harmadik válaszadó, csábító sokak számára a gondolat, hogy többnek lássék mint egy egyszerű hétköznapi ember. Természetesen olyanok is vannak akik a pénzt látják benne, de gondolom nem ők érdeklik a kérdezőt. Én úgy vélem, hogy az érdeklődők többsége fiatal és tele a fejük mindenféle fantasztikus történettel. Nap mint nap ezt látják a TV-ban, moziban, szuper emberek, varázslók, mágusok, boszorkányok, beszélő állatok, idegen világok, stb. Szerintem idővel majd másképp gondolják, legalább is a többségük. Amúgy én a vallás felé hajló fiatalok számát is növekedni vélem, igaz, hogy inkább a kisebb gyülekezeteket keresik, vagy esetleg a keleti vallásokat, de azért nem mondanám, hogy csökken az érdeklődés.
2012. szept. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
62%

az utolsó idők jele

nem én mondom

Jézus mondja

2012. szept. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!