Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményük az alábbiról...

Mi a véleményük az alábbiról a hívőknek?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban az angolul tudók IAmVeryFrozen néhány kommentjét kérem olvassák el, majd válaszoljanak néhány kérdésemre, ami felmerült bennem, lehetőleg a fent említett kommentelőétől eltérő hangnemben:

http://www.youtube.com/watch?v=waBb-UM5m4g

1. Miért tartja ő olyan szentnek a keresztes hadjáratokat? Csak azért, mert utána a katonák imádkoztak egyet a megöltekért? Nem lett volna egyszerűbb meg sem ölni őket?

2. Mi a sátánista ebben a dalszövegben? Egye fene, a The God That Failed legyen sátánista, de akkor miért nem oda írt?

3. Ha a hitünk számít, nem a tetteink, ahogy ő mondja, akkor miért űzték ki Ádámot és Évát? Talán nem bánták meg rögtön, amit tettek?

4. Hogy a (5 perces sípszó)-ba lehet azt hinni, hogy teheneket erőszakolunk majd meg, csak azért, mert nem osztjuk a véleményét?

Ha kérhetem a kommentelőket, ne adogassanak piros kezecskéket azoknak, akik nem kezdenek ok nélkül fröcsögni, nézeteltérések miatt. Egy vitában mindenki érve jogos, amíg alátámasztja, még ha végül alulmarad is.



2012. szept. 22. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok angolul, így nem adok választ.

:(

2012. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem néztem meg a videót, két kérdésedre anélkül is lehet válaszolni.


1. A keresztes hadjáratok távolról sem voltak szentek. Isten neve alatt megölni sok ezer embert, végigrabolni pár országot, azt mondani, hogy aki elmegy, az bűnbocsánatot kap, nagyon nincsen rendben.


3. Jakab 2.

17 Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18 De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20 Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


Látjuk, hogy a hit és a cselekedetek nem mondhatnak ellent egymásnak, és egyik a másik nélkül nem működik.


Azt nem tudjuk, hogy mikor bánták meg, azt tudjuk, hogy nem álltak oda Isten elé azonnal, és kértek bocsánatot, hanem megpróbáltak elbújni, majd Ádám Évára, Éva a kígyóra próbálta kenni a dolgot. Pedig a cselekedeteiért mindenki maga felelős, ugyanis az, hogy végül beleharap a gyümölcsbe, az az ő saját döntése volt.

2012. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Éva nem a kígyóra, hanem a gyíkra akarta hárítani a felelősséget, mert akkor még voltak lábai a drágának.:D Hogy miért lettek kiűzve? Hát, gondolom azért, mert amikor a Bibliai történetek megszülettek, valószínűleg kevesen hittek volna a prófétákat, ha nem adnak valami magyarázatot arra, hogy miért történnek rossz dolgok a jókkal is. Nem találhatták ki úgy, hogy Isten megbocsájtott nekik, de mint tudod, később rendezték a sorokat Jézussal, hiszen az örök élet reménye nélkül kit érdekelt volna az egész história.
2012. szept. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Ahogy elnézem, a kedves YouTube-os kommentelő is csak azt szűri le a bibliai idézetekből, amiket felhasználhat.
2012. szept. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!