Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateista embereknek mi a...

Az ateista embereknek mi a véleményük a Római Katolikus Egyházról?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Azt hogy egyik egyház sem követett el annyi bűnt, mint éppen ők. Zsidóüldözés, keresztes hadjáratok, inkvizíció, erőszakos térítések, kisfiúk molesztálása egyházi intézményekben.
2012. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy általában nem mozgat. Konkrétan nem érdekel, van pap ismerősöm aki marha jó fej, de úgy általában nem érdekel az egész. Totálisan semleges vagyok.
2012. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Egy olyan intézmény, ami vallási alapokon jött létre, de mégis a hatalom gyakorlása és megszervezése céljából. Bőven rászorul a megreformálásra, hogy az eredeti, vallási célját valóban elérje. Nem akarom elítélni, mert nem ismerem részletesen a működését, de mivel véleményt kértél, szerintem az egyik legbürokratikusabb intézményi rendszer. A múltban erősen korrupt is volt, nem tudom, ez most hogy megy, de nincsenek illúzióim.
2012. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Granulátum ***** válasza:
semmi
2012. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
40%
Az ateistáknak csak ne legyen véleményük az Egyházról, hiszen nem is ismerik (kivételt képeznek azok, akik előbb alaposan megismerték az Egyház tanítását, mégis ellene mondtak, nekik szívük joga ítélkezni)
2012. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem ismerik? Lehet, hogy tanulmányozták az "ellenséget" mielőtt véleményre jutottak.
2012. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
ezért írtam oda, amit zárójelbe írtam, de eddigi tapasztalataim alapján ők a kisebbség
2012. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nekem nincs bajom a Római Katolikus Egyházzal amúgy, mert ott is vannak értelmes emberek, stb. Az tény, hogy csúnya dolgokat is csináltak, de pár elhunyt ember miatt nem lehet egy egész egyházat elítélni. De mondjuk nekem az nem tetszik, hogy sok róm. kat. pap csókolgat szobrokat, ami azért bálványimádás..Szűz Máriára még azt mondom, h végül is nincs abba rossz, ha csak kérik, hogy Ő is imádkozzon értük. Kb ennyi.


U.I.: Nem vagyok ateista, de keresztény se :)

2012. jún. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Én sokáig azt hittem magamról,hogy ateista vagyok, de rájöttem, inkább maradok az agnosztikus nézetnél. De remélem, azért így is jöhet a véleményem:)

Én sokáig romkat voltam. Azt kell mondanom sajnos (vagy inkább nem sajnos), hogy engem valahol tönkretett ez a vallás. Rengeteg olyan dolgot hallgattam gyerekként, amit nem kellett volna. Nagyon sokat féltem:S Így nem csoda, hogy végső soron teljesen eltávolodtam a vallásoktól, hittől. Nem értek egyet az egyházak működésével sem. Viszont eszemben sincs magukat a katolikusokat bántani a hitük miatt. Sajnos ez fordítva már nem egészen igaz:( Sajnos nem sok olyan katolikust (vagy akár reformátust ) ismerek, akikre felnézek. De az a pár ember, akire viszont igen, a legjobb emberek köz tartoznak. attól függetlenül,hogy a nézeteink e téren teljesen ellent mondanak. De abban megegyezik a véleményünk, hogy sokkal fontosabb az, hogy hogyan és mit cselekszel, mint az, hogy milyen szépen prédikálsz:)

2012. jún. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
szép múltja van :-)
2012. jún. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!