Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! A héten elgázolt két...

Hívők! A héten elgázolt két kisgyereket egy autós és meghaltak. Mi értelme volt így az életüknek? Miért nem mentette meg őket az Isten? Miért nem mutatta meg mindenható erejét?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 11:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%

Tán mert nem létezik?


Amúgy majd megkapod, hogy ennek is értelme volt, csak mi nem tudhatjuk.

2011. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%
Így volt megírva.
2011. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
78%
Nehéz erről nyilatkozni. A szülők biztosan majd' belehalnak a gyászba, szerintem nem is lehet ép ésszel ezt felfogni, és feldolgozni sem. Viszont valóban számos olyan dolog történik, amit akkor nem értünk meg. ÉS gondolj csak bele: a sofőrnek milyen kegyetlen érzés lehet.. TRAGÉDIA mindenkinek!! :(
2011. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

Isten nem létezik.


Aki hívő az meg mindjárt megmagyarázza, hogy így kellett történnie a nagyobb jó érdekében, aki fanatikus hívő az meg mindjárt azzal jön, hogy Isten a mi diktatárounk és azt csinál velünk amit akar, még akkor is ha ez neki csak morbid szórakozsá.

2011. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%

a két kisgyerek tapasztalta a halált...de meg nem szűntek, mint egyének...nem úgy van azért, ahogyan sokan hiszik...és, hogy mi értelme volt megszületniük? annyi, hogy ezzel elősegíthetik a gázoló jellemfejlődését, aki most talán belátja micsoda vétket követett el, megbánja őszintén, és ezzel közelebb kerül Isten országához. :)


Isten mindenható, így el nem veszi senki létét, de a tapasztalat viszont folyamatosan változik, mivel csak abból tanulhat az ember.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
78%
Én azért nem mondanám egyértelműen, hogy micsoda bűnt követett el a gázoló. (Bár nem tudom, a baleset részletes kimenetelét!) De nem lehet, hogy baleset volt? Mindenki figyelmetlen volt, az biztos. És több mindenki hibája: a szülőké is, a sofőré, a gyerekeké, a társadalomé. Mert miért nem csináltak eddig oda gyalogos átkelőt. És mértnem léptek fel eddig erélyesebben a szülők? Én biztosan az asztalra csaptam volna és kikövetelem, összefogva sok szülővel.
2011. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

"Így volt megírva."


Meg van írva? Kész a forgatókönyv? Ez hogyan egyeztethető össze a szabad akarattal?

2011. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
18%

a figyelmetlenség ugyanúgy vétek, és én egyet értek abban, hogy a szülők is benne lehetnek ebben, a gyerkőcöket ugye most nem nagyon lehet elővenni...igazság szerint csak egy példát írtam, ami okként szolgálhat...bár nem tudom, hogy nekem címezted e a hozzászólásod. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
A gázolónak innentől kezdve borzalmas élete lesz, szerintem ebben mindannyian egyetértünk. Az elmondottak alapján valószínűleg akkor sem tudta volna megelőzni a gázoló a balesetet, ha kicsit figyelmesebb, bár a pontos körülményeket én sem tudom. Minden esetre szerintem egy gyalogátkelőhely a figyelmetlen sofőrökön, és figyelmetlen gyerekeken nem segítene, azon is ugyanúgy el lehet gázolni bárkit. Ez nagyon nagyon sok ember összetett hibája volt. Egyrészt egy iskolabusz, miért pont egy ilyen forgalmas főút szélén teszi le a kisgyerekeket, másrészt miért nincs ott egy pedagógus/nevelő/kísérő vagy bárki, aki figyel rájuk, amíg átmennek az úton, harmadrészt a szülők is hibásak, bár őket nem bírálnám, ha ezerszer elmondták nekik hogy az úton óvatosan kell közlekedni, akkor is megtörténhet ilyen baleset hiszen gyerekekről van szó. Nyilván valamilyen szinten a sofőr is hibás, nem vette figyelembe a gyerekekre figyelmeztető táblát... hibás az önkormányzat avagy útkezelők is, hogy nem raktak ki fekvő rendőröket, vagy forgalomlassító járdaszigetet, amik miatt az autósok kénytelenek lassítani, esetleg figyelemfelkeltőbb táblákat. Sajnos ez megint egy olyan tragédia volt, ami megelőzhető lett volna, és szégyen hogy megint így jön rá mindenki, hogy tényleg tenni kellett volna valamit az ügy érdekében. Talán arra volt jó az eset, hogy most tesznek valamit, és több gyerkőc élete nem kerül veszélybe. A szülők helyében nem lennék, nem tudom hogyan lehet ép ésszel feldolgozni azt hogy egyszerre két gyermekedet veszíted el. Én beleőrülnék...
2011. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
71%

3 oka is van annak, hogy nem cselekedett.

1. Jelenleg Sátán uralta gonosz világban élünk. Ő gyűlölködő, álnok és kegyetlen. Ezért a befolyása alatt álló világ is ilyen.

2. Az emberek tökéletlenek és bűnösök, ezt örököltük.

3. Előre nem látható események - egyszerűen sokszor rosszkor vagyunk rossz helyen.

Jelenleg olyan világban élünk amikor Isten nem lép közbe, nem avatkozik a dolgok menetébe. De vígasztaló a gondolat, hogy nem ő okozza a szenvedést. Különbséget kell tenni aközött, hogy megengedi vagy ő okozza. Viszont egyedül Neki van meg a hatalma, hogy megszüntesse a szenvedést.

Miért vár még?

Ha van egy kis bibliai ismereted, kedves kérdező, akkor emlékszel a vitakérdésekre, amikkel Sátán Istent vádolta. Most itt a lehetőség, hogy megmutassa, hogyan tud uralkodni. Ha Isten beleavatkozna, Sátán meg tudná újra vádolni, hogy mi lett volna ha nem avatkozik bele, stb. Tehát csöndben figyel, és vár. A Teremtő Isten tudja azt a meghatározott pontot, amikor nem tűr tovább. Az pedig, hogy emberek meghalnak, igaz, nagyon fáj neki is, gondoljunk csak bele, hogy fájhatott Neki az egyszülött fiát feláldoznia, de tudta, hogy feltámasztja. Ugyanígy érez az ártatlanul meghalt emberek iránt is. Az emlékezetében minden egyes hajszálunk fel van jegyezve, és ha eljön a várva várt igazságos napja, ezek a személyek fel fognak támadni. Kérdés, hogy amikor ők feltámadnak, mi ott leszünk-e. Ők keresni fognak. Éljünk úgy, hogy találkozhassunk velük.

2011. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!