Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ha Jézus eljönne...

Keresztények, ha Jézus eljönne másodszor a földre, honnan tudnátok, hogy tényleg ő az?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 13:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%

Első rosszul tudod. Jézus szerintem sosme hordott tógát, inkább tunikát és sarut.


Voltatok már a Margiton? A romoknál van egy szentély Szent Margitnak, a kép amit oda tettek nagyon vicces.


Úgy néz ki mint egy skandináv apácáról mintázott anime figura. Abban sem vagyok biztos hogy hófehér volt az egész apáca öltözete. Világos szemöldök hófehér bőr, hatalmasra nőtt kék szem, vékony törékeny testalkat...


Vagy ez csak az angyal külseje?

Elfogadom hogy a külseje nem olyan fontos hogy élethű legyen, de valami viszont mégis fontos belőle, hoszen a szent ábárzolásoknak jelrendszere és szabályzata van.

Vajon mennyire idealizáltak azok a képek amelyeket "megszokhattunk"...


Ez jó kérdés kedves Kérdező!

Jázus előszörre sem "úgy" érkezett meg ahogyan azt a korabeliek várták.

2012. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem a külsőt nézed, akkor meg fogod őt ismerni.

A jelenések könyve ír elméletileg a második eljöveteléről. Bevallom, még soha nem olvastam végig...

De meg fogod ismerni őt, mert gyömölcsiről ismertetik meg a fa. Nem a Jézus név számít, nem a Jézus teste, hanem a lelke, értelme, tanítása....

2012. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Hmmm. :) Lehet, hogy agyonvernék, mert azt hinnék, az az ember hazudik...


Szegény Jeanne D'arckal is ez volt. Meg volt a jóslat, hogy jön egy szűz, aki kapcsolatba kerül a szentekkel és elhozza a szabadságot Franciaországnak. Nos, a szűz valóban eljött, majd mi volt? Máglyán megégették eretnekség vádjával. Ennyit a jóslatokról és a próféciákról. Oké, persze az ő esetében közrejátszott pár politikai érdek, cselszövés is, mégis egy egyházi személy mondta ki a végső ítéletet. A vicc része: párszáz évre rá ezt a szűzet szentté avatták! :D

Ezúton is gratulálok a katolikus egyháznak és a híveinek, akik még komolyan bíznak egy vérszomjas, beteg, tömegmészáros, korrupt, megátalkodott "egyházban"!


Szép napot!

2012. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
szerintem most se bánnának vele szebben, mint régen.
2012. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Az lehet, de már mégegyszer nem lenne rá esélyük:) Ezutal ő nyer.
2012. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

Lk 17,24 Mert miként a felvillanó villámlás

az ég aljától az ég aljáig fénylik; úgy

lesz az embernek Fia is az ő napján.


Máté Evangyélioma 24. rész

26. Azért ha azt mondják majd néktek:

Ímé a pusztában van; ne menjetek

ki. Ímé a belső szobákban; ne

higyjétek.

27. Mert a miképen a villámlás

napkeletről támad és ellátszik

egész napnyugtáig, úgy lesz az

ember Fiának eljövetele is.

2012. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó,ezt az egészet kifejtenéd kicsit bővebben? villámlik,ok.De villámlani szokott akkor is,ha viharos idő van.Lehet,hogy már el is jött...? Ne higgyük azt,hogy a pusztában van,meg a belső szobában? miért,ki hiszi ezt?

2012. szept. 29. 15:16
 8/29 Ozmium42 ***** válasza:
61%
Azt akarta mondani, hogy Jézus második eljövetelekor minden teljesen nyilvánvaló lesz.
2012. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Mi által lesz nyilvánvaló? Pont azért kérdeztem vissza,mert nekem ebből nem egészen nyilvánvaló.
2012. szept. 30. 07:15
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Másodjára úgy fog eljönni, hogy nem emberként, hanem nyilvánvalóan előjön, és mindenki látja hogy ő Ő.
2012. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!