Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásos. Ha a tudás...

Kedves vallásos. Ha a tudás fájáról bűn enni, miért használod a tudomány eredményeit? Miért tetézed folyamatosan a bűnt?

Figyelt kérdés

Ha konzekvens vagy, nem lenne szabad elektromos áramot használnod, gépjárművön utaznod, modern eszközökkel megtermelt élelmiszert fogyasztanod és semmit, amit szállítanak.

Csak akkor élhetnél "tiszta" életet, ha a délamerikai indiánokhoz hasonló lennél.

Nem gondolod?



2012. okt. 2. 15:34
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolom! Nem az a tiszta élet, ha nem használom a tudomány vívmányait.
2012. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
65%

Kedves ateista!


Először is a Bibliában nincs olyan hogy "tudás" fája. (Ebből látszik, hogy ki se nyitottad) "Jó és gonosz tudás" fája van, de ha véleményed szerint ez a modern technikai berendezéseket jeleképezi, akkor finoman szólva, elég csekély teológiai tudásod van, és virít rólad, hogy nem csak laikus vagy, de még okosnak is képzeled magad...


Üdv: H

2012. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
89%

Kedves tzolko!


Érdemes lenne teológiai főiskolára menned, és órán előadnod, a tanárnak ezt az elméletedet. Garantálom te lennél a legnépszerűbb diák :D


Viccet félretéve, ekkora nagy baromságot életemben nem hallottam még, bocsi de te sem vagy 100-as xD

2012. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudás fája, hanem a jó és a rossz tudás fája volt.


Ennyit a tudományokról, ekdves kérdező, aki egy könyvet nem volt képes saját fejjel felütni.

2012. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
41%

Oké, régen olvastam, talán nem elég figyelmesen

Akkor a jó és a rossz tudás fájáról ettek.

Rendicsek, nem használod az atombombát, de akkor az atomerőművet sem lenne szabad!

2012. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
69%

16:05:


Te most a Kérdező vagy, másik felhasználónéven? xD

2012. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
69%
Naná, hpgy ő a kérdező. Kétszer regisztrált, hogy kétszer is lepontozhasson.
2012. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
30%

Csak beleéltem magam, mert egyet értek vele.

Sőt én nem vagyok meggyőződéses ateista, de ez a kérdés, talán kicsit másképpen, de bennem is megfogalmazódott már.

Azt meg nem értem, hogy mi a különbség a tudás fája, és a jó és rossz tudásának fájától?

Az egyik rövidebb, de lényegében uaz.

Technika, technológia, logika, filozófia.

Vagyis a tudás.

2012. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező rajtad nevetni se tudok, hogy mekkora..... Na de mindegy. A Bibliában is van tudomány írva.


"2 Krón. 1,10

Most azért adj nékem bölcsességet és tudományt, hogy a Te néped előtt mind ki-, mind bemehessek; mert vajon kicsoda kormányozhatja ezt a Te nagy népedet?"


"Jer. 10,14

Minden ember bolonddá lett, tudomány nélkül, minden ötvös megszégyenül az ő öntött képével, mert hazugság az ő öntése, és nincsen azokban lehelet."


"Dán. 1,17

És adott az Isten ennek a négygyermeknek tudományt, minden írásban való értelmet és bölcsességet; Dániel pedig értett mindenféle látomáshoz és álmokhoz is."



És még bőven idézhetnék tudományról. Szupi, hogy beégsz, de a te primitív gondolkodásod szánalmas. Szégyentelen, tudatlan, nevetséges kérdező.

2012. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező.Nem a tudás volt amit tartalmazott a "gyümölcs" amint hogy az előttem írók is jól leírták.


A fa azt szemléltette, hogy a teremtő nem adja azt a jogát senkinek, hogy eldöntsék mi a jó és mi a rossz. ezt a jogot magának akarta megtartani, és a fa csak az engedelmességet az alázatosságot fejlesztette volna ha nem nyúlnak hozzá.


A tudást, amely akár technikai vagy más, sosem akarta elrejteni az emberek elől, sőt hagyja, hogy fedezzük fel a világot, amit teremtett, és gyönyörködjünk benne.


Zsömle!lány

2012. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!