Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jezus volt az Antikrisztus?

Jezus volt az Antikrisztus?

Figyelt kérdés
Na most gondoljatok bele.Van egy Biblia , amirol sokan ugy velik meg van hamisitva( en biztosra veszem).Na mar most nem tudom hol olvastam , de az volt a lenyege h a zsidok olyat varnak ami mar megtortent.En ezt tovabb boncoltam, es az eredmeny az hogy az Antikrisztus amirol azt irjak, azt fogja allitani O jezus.Tehat ha ezt a kettot osszerakod...Nagyon egyszeru a dolog, es pont ezert nem nagyon agyalnak rajta az emberkek.Tehat a multban megolt Jezus maga volt az Antikrisztus.Termeszetesen le leszek hulyezve.De sajnos ez van.Viszont akkor lehet ezt ugy is nezni, h ha itt jart az Antikrisztus, vagy nem is letezik Jezus(marmint akit varni kell) vagy egyszeruen mar nem az Antikrisztust kell varni, hanem az Igazit!

2012. okt. 4. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

En nem haritom a felelossget senkire.Amit meglehet azt megteszem.Pl. a sajat hibaimat a sajat hibamnak tekintem.Mas hibajat pedig felismerem es nem kovetem.

Az, hogy nem hiszek a mesekben , nem tartozik a bunok koze.Ez egy emberi (gyarlo) nezet.

Egyebkent szamotokra mit jelent elkarhozni?:)

Csak ugy mero kivancsisagbol.

Tenyleg.Ez most komolyan erdekel.Kivancsi vagyok kinek mire telik a ( talan szegenyes?) kepzeletebol.:)

2012. okt. 9. 22:48
 62/69 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Én azt mondom az örök kárhozat ha az Ördög kezébe kerül az ember a pokolban és onnan nem kerül ki soha.

Ott lesz sírás és fogcsikorgatás....



(K.GY)

2012. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:

Jézus nélkül hiába minden ,mert csak Ő menthet meg ...

Melyikünk merné azt mondani magáról hogy bűntelen?


(K.Gy)

2012. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
A fogcsikorgasrol most az jutott eszembe, almomban sokszor szoktam csikorgatni...a tobbiek elmondasa alapjan.Mas esetleg? meg ez nem volt valami konkret.Ettol nem paraztam be.:)
2012. okt. 10. 20:46
 65/69 anonim ***** válasza:

Kérdező,küldöm ami talán elgondolkodtat:


[link]


Én is átéltem egyet s mást ,de úgysem hiszel nekem.

De ha lehet mindenkit figyelmeztetek ...



(K.Gy)

2012. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:
Megneztem a videot.A leanyzonak mindossze volt fantaziaja.Semmi extra. Barmelyk horrorfilmben es inkvizicios historiaban fellelhetok az ilyen elemek.Miert teritenek meg egyesek a felelemmel.Bennem nincs.En teljsen nyugodt vagyok.A pokol egyebkent igen valakinek ezt jelenteni...Sajnalatos. Bar ertheto aki tenyleg rossz es nincs sajat magtol erkolcsi erzeke annak ilyen modszer talan bevalik.Engem ezzel kar traktalni.Egyebkent itt ezen a bolygon mindenki bunos valamilyen mertekben.Harcolni lehet meg a rossz betevedt gondolatokkal is de az ember emberi mivoltat nem tagadhatja meg.Tanulni vagyunk itt es tapasztalni.Ennyi.
2012. okt. 10. 21:13
 67/69 anonim ***** válasza:

Kérdező ha ezek után is van kifogásolni valód ,akkor csak unalomból teszed mindezt.Vannak akik pedig komoly bajban vannak itt nem töltök több időt ....


Béke veled!

2012. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:
amugy...aha unatkoztam gondoltam felteszek egy bizarr kerdest.De van meg sok otletem...majd megint unatkozok, de szinte mar elviselhetetlenul, akkor meg teszek ilyeneket fel.:) jah am Veled is beke!
2012. okt. 10. 21:24
 69/69 anonim ***** válasza:

"Egy nap Jézus feltett két kérdést néhány követőjének: „Kinek mond engem a világ?” és „Ti kinek mondtok engem?”


Ez a két kérdés a kiindulópontunk. Először is, kinek mondja a világ Jézus Krisztust? Ha már megvizsgálták Jézus Krisztus személyét, valószínűleg egyetértenek a legtöbb gondolkodó emberrel abban, hogy Jézus a legegyedülállóbb személyiség, akit a világ valaha ismert. Jézus nem csak egy a nagy emberek között: Ő a legnagyobb ember, aki valaha élt. Minél többet tanulmányozzuk az életét, annál nagyobb hatással van ránk. Még ateisták és szkeptikusok is elismerik Jézus egyedülálló voltát. Hallgassák meg, mit mondtak a világ szkeptikusai Jézusról és a történelemben játszott páratlan szerepéről.


Renan, a francia gondolkodó és ateista mondta: „Bármilyen meglepetéseket hoz is a jövő, egy dolog biztos: Jézust senki sem fogja felülmúlni.”


Rousseau, egy másik francia gondolkodó összehasonlította Jézust Szókratésszel, s ezt mondta: „Ha Szókratész élete és halála egy bölcs élete és halála volt, akkor Jézus élete és halála egy Istené.”


Napóleon mondta: „Én ismerem az embereket, de Jézus Krisztus nem pusztán ember volt.”


Lord Byron, az angol költő - aki igazán nem vallott magáénak keresztény elveket, s aki huszonhat évesen halt meg, mert életét csak az önző élvezeteknek élte - ezt mondta Jézusról: „Ha valaha egy ember Isten volt, vagy Isten egy ember, Jézus mindkettő volt.”


Nemrégiben egy író így írta le Jézus hatását: „Nemcsak közel járok az igazsághoz, hanem az igazat állítom, amikor azt mondom, hogy minden hadsereg, mely valaha menetelt, minden hajóhad, melyet valaha építettek, minden parlament, mely valaha ülésezett, és minden király, aki valaha uralkodott, együttvéve sem volt olyan nagy hatással az ember életére ezen a Földön, mint egyetlen egy élet, a názáreti Jézusé.”


Jézus Krisztust tehát a szkeptikusok és azok, akik ismerték életét, a valaha élt legegyedülállóbb személynek tartják.


Ne feledjék a kérdésünket: „Kinek mondja Jézus Krisztust a világ?” Néhány ember azt mondja, hogy Jézus csak legenda vagy mítosz volt, hogy valójában sohasem létezett.


Philip Schaff, a történész mondta: „Jézus Krisztus , bizonyossága olyan biztos, mint az én személyazonosságom.”


Dr. F. F. Bruce mondta: „Néhány ember eljátszik Krisztus mítoszával, legendájával, eszményképével; akik így tesznek, nem történeti kutatás alapján teszik ezt!”


Még világi történeti források is - mint például Cornelius Tacitus, az első századbeli római történetíró részletesen beszámolnak Jézus személyéről.


Flavius Josephus, az ismert első századbeli zsidó történetíró beszámol Jézus életéről, haláláról és arról, hogyan járt-kelt hirdetve, hogy ő a Messiás, és tett nagy dolgokat.


H. G. Wells, a szkeptikus, Történelmi áttekintés című művében több mint húsz oldalt szentel Jézus Krisztusnak, történelmi szempontból bizonyítva életét és halálát.


Persze a Bibliában négy különböző, részletes beszámolót találunk Krisztus életéről. Tudatában vagyok annak, hogy sok ember megkérdőjelezi a Biblia történeti megbízhatóságát, de ismételten vigyáznunk kell az olyan megjegyzésekkel, melyek nem gondos kutatásra alapozottak. Ami azt illeti, a négy evangélium megbízhatóságára több világi bizonyíték van, mint bármely más klasszikus irodalmi műére."

Részlet innen: [link]

Olvasd el végig, ha tényleg érdekel, hogy ki volt Jézus.

2012. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!