Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy ezt a...

Miért van az hogy ezt a kereszténység megteheti?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a kereszténység a világ vezető vallása, amikor azt hirdetik hogy megölik az ellenségeiket az idők végén?

Mi lenne ha mindenki így csinálná, hogy megölné az összes ellenségét? Akkor a végén alig maradna a világon ember!

Ők mégis megtehetik hogy ölhetnek, pedig az ölés bűn! Szerintem még akkor is ha bűnös emberekről van szó!

Rám tök rossz hatással van ez az egész gondolkodásmód, hogy meg akarják ölni az ellenségeiket! Csoda hogy nem lettem már rég sorozatgyilkos! (Csak rajtam múlott hogy nem lettem ennek hatására sorozatgyilkos, mert sosem értettem egyet az öléssel). Ha én hirdetnék ilyesmit már rég a börtönben vagy diliházban lennék! Ők meg még az inkvizíciót is megúszták!

Meg már hány háborút kirobbantottak!

Meg kik ők hogy joguk legyen megölni embereket. Ha nem tetszik valami akkor nem kell vele foglalkozni!



#kereszténység #ölés #gyilkolásás
2012. okt. 5. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Tudod, az a probléma, hogy különbség van keresztényég, és kereszténység között. Az igazi keresztények sosem tartoztak a világ vezetői közé, inkább üldöztetést és mártírhalált szenvedtek az első századokban a Rómaiak miatt, a középkorban pedig az államhatalommal szövetségre lépő Egyház miatt. Jézus ugyanis azt tanította, hogy " a pogányok fejedelmei uralkodnak azokon, és a nagyok hatalmaskodnak rajtok. De ne így legyen közöttetek; hanem a ki közöttetek nagy akar lenni, legyen a ti szolgátok;" (Mát 20,25-26)


Tiszta szívemből kívánom neked, hogy egyszer megismerd azt a kereszténységet amit Krisztus indított útjára. Ugyan kissebb létszámban, de ma is létezik ilyen.

2012. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos azok akik a kereszténység nevében ilyet tesznek azok csak névlegesen keresztények, de ezen nem kell csodálkozni, mert Jézus előre megmondta, hogy az utolsó napokban ez lesz, mert ez is jele annak, hogy már nem sok van hátra, hogy a királysága vissza állítsa az eredeti medrébe az életet.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Itt Jézus elismeri, és nem tagadja, hogy sokan fognak hivatkozni az Ő nevére, és a tetteikre amit e névben követnek el.

De Ő megfogja mondani nekik, hogy törvénytelenséget tettek, mert Ő nem kért ilyeneket és nem is gondolta, hogy ezt vagy azt kellene tenni.


Az Atyja akaratát kell tenni, nem a magunk által kigondolt esetleg még jónak tűnő dolgokat, amit amúgy is tenni kell, mert a szeretetnek kell erre indítani.


Sátán is feltudja magát tüntetni jótékony célúnak, de azért, hogy ezzel is elterelje a valódi kérésről az emberek figyelmét.

A nemzeti öntudatot nevelte sokak elméjében és helyesnek látszik, hogy két keresztény csak azért mert más országban élnek a "haza védelme" cím szó alatt megölje egymást.

Persze ez csak az egyik a sok közül amit természetesnek vesznek


Zsömle/lány

2012. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

"amikor azt hirdetik hogy megölik az ellenségeiket az idők végén?"


Ilyet senki sem hirdet, max a retardált ismerősöd akitől ezt hallottad.

2012. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


A messiás azért jött el hogy megszabadítson.Az Ószövetség Jézussal köttetett . Ésaiás próféta könyvében meg van írva:"elküldöm követemet, hogy előkészítse utadat."

Jézus az Élet kenyere:"aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon."


Mert hiába nyered meg ezt a világot ha lelkedben kárt vallsz....


(K.Gy)

2012. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
Azt hirdetik, hogy aki nem hisz, az nem fog feltámadni. De mivel senki sem fog, sz*runk bele, te is tégy így.
2012. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

A kereszténység nem arról szól, hogy mindenkit meg kell ölni, aki nem tartozik közénk. Ezt hol hallottad?

A kereszténység nem azt tanítja, hogy öld meg az ellenséged, hanem azt, hogy szeresd. Ez azonban nem zárja ki, hogy megvédjék magukat és közösségüket a hívek, vagy hogy a szabadságért harcoljanak. Vannak olyanok is, akik inkább meghalnának a harc helyett, de nem kötelező mártírnak lenni, egyes kisebb csoportosulásokat kivéve. Nem a híveknek kell megölniük a hit ellenségeit, mert azok egymással fognak végezni.

2012. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 zolizoli70 válasza:

A muszlimok között is van, aki robbant, van sok százezer, aki meg reggel felkel, dolgozik, hazamegy, játszik a gyerekeivel, megszeretgeti az asszonyt, és eszébe nem jutna, hogy bombákkal dobálózzon.


A keresztények között is van, aki azt hiszi, jobban tudja a Bibliát mint az Isten, van meg aki reggel felkel, dolgozik, hazamegy, játszik a gyerekeivel, megszeretgeti az asszonyt, és eszébe nem jutna, hogy kiirtsa a többieket.


Inkább szeretni kell egymást, és békén hagyni a másikat.


Ahogy Ady írta: "Nem lenne más vallás, nem volna, csak ennyi: Imádni az Istent, és egymást szeretni."

2012. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 mustafa33 ***** válasza:

Ezt az agyament baromságot honnan szeded?

Idézd a forrást!

De ne így: -egy haver nagyapja ángyikájának a keresztlánya egyházi iskolába jár és az mondta.

2012. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez csak a személyes véleményem. Aki a világon hatalmat akar magának, az nem Istentől van.

A földet mindig is uralni akarták bizonyos személyek. Erre felhasználják a vallásokat.

A valóság az, hogy olyan tanításokat tömködnek az ember agyába,

ami valójában nem közelebb viszi az embert Istenhez, hanem letávolítja.

Úgy ölik meg az embereket, hogy betanítják arra, hogy nem önálló lény, így meg sem próbálja keresni önmagát.

Ha valaki megtalálta az Istent saját magában, akkor nem tudják megölni, csak a testét.

Ne kívülről várd (vallások) az Istent, hanem Te magadban keresd. Az Isten mindenben benne van, gondolkodj el ezen, és képbe fog jönni, hogy hogyan is tudnak ennyi embert megölni.

Az emberekben a félelem ami megakadályozza az Istenhez vezető utat.

2012. okt. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez a katolikus egyház hozzáállása és gondolkodásmódja. Értem, hogy kiakadtál rajta, de ne ennek alapján ítéld el az összes keresztényt. Ez csak a vadhajtás. Jó nagy ugyan, de azért mégis, ha elolvasod a Bibliát, látod, hogy Jézus békét és megbocsátást hirdetett. Hogy a követői pakoltak és pakolnak erre, az az ő saruk.
2012. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!