Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A nem vallásos emberek mi...

HudsonHawk kérdése:

A nem vallásos emberek mi szépet/megbecsülendőt/hasznosat/értelmeset. Találnak a kereszténységben?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy aki nem talál semmi ilyet, az ne is kommenteljen.


Előre is köszönöm! : )



2012. szept. 20. 15:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
1. egyes embereknek segít jó útra térni 2. azon dolgok elfogadása,amin nem lehet változtatni 3. karitatív tevékenység
2012. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én irigylem azokat az embereket, akiknek van hitük, és mindig tudnak valahol támaszt találni, ha a való életben nem.


Egyébként én főleg a karitatív tevékenységeket (pl. táborok hátrányosabb helyzetűeknek, betegápolás stb.) és az alapvető tanításokat tartom megbecsülendőnek benne (meg egy csomót nem, de azt nem írom most le).

2012. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a karitatív tevékenység jut az eszembe, mivel ezt célszerűbb szervezett formában bonyolítani.

Esetleg az oktatást a fejlődő országokban, ha az nem társul agymosással is, hanem tényleg a cél az, hogy több ember tudjon írni-olvasni.

2012. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván olyanra gondolsz, ami csak a kereszténységnél van meg, amit nem keresztények is tesznek, az nem a kereszténységre, hanem az emberre jellemző. Így a karitatív tevékenységet nem tekintem a kereszténység jellemzőjének.


Viszont néhány hívőt visszatarthat embertársai ellen elkövetett bűnöktől. Igaz, ez lehetséges más vallásoknál is.


Kíváncsian várom a válaszokat én is.

2012. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Pietrosol ***** válasza:
45%

Szia!


Azt tartom benne szépnek,ha mindent átvilágít,legfőképpen önmagát,ami által megismeri az elméje működését és nem hagyja magát befolyásolni valami külső identitás által!

2012. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

1.Helyes életvitelre tanít

2.Közösséget és ez által támaszt nyújt a nehéz helyzetekben

3.Megtanít becsülni a kis dolgokat és embertársaidat

4.Őszinteségre nevel


De ez nem mindig jut el minden hívőhöz!Ami jó,hogy sok embernek csak ez a hit tud segiteni,visszont valakinek abszolut nem válik be.


Boldog létet és világbéke!

2012. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy akik megértették azt,hogy nem a dogmák,meg a Biblia rendszeres olvasása,egyéb egyházi ritusok,térítgetés éjjel nappal a lényeg,hanem a szeretet kifejezésére való törekvés.Ezen keresztényeket valóban becsülöm.
2012. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Hitchens ***** válasza:
100%

1, közösségérzés 2, karitatív tevékenységek


Ennyi jut eszembe, ugyanakkor semmi olyat nem tud nyújtani, ami csak a vallásnak köszönhető, és a vallás nélkül nem létezne. Közösséget máshol is lehet találni, bármilyen nem vallásos szervezet is tud jótékonykodni...

2012. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Salx Narval ***** válasza:
93%
Én első sorban a Bibliai tanítások megismertetését tartom megbecsülendő értéknek, fontosnak tartom, hogy azokhoz is eljusson, akik nem hittel olvassák. Mindent cselekedetet értékesnek tartok, ami az emberekért és nem ellenük irányul, főleg az szép ha egy bizonyos jó cselekedet önzetlen, erre elég sok példát látok a keresztények között ahhoz, hogy megemlítsem mint értéket. Nyilván nem kell kereszténynek lenni ehhez, de most róluk van szó. Továbbá értékesnek, szépnek tartom a keresztény ünnepeket is, annak ellenére, hogy nem mindenhol arról és úgy szól ahogy talán kellene, de gondolom ez inkább egyes keresztény csoportokat zavar inkább, mint minket, akik nem vagyunk vallásos emberek. Nem leszek én sem illúzió romboló, így a nemtetsző dolgokról, most nem írok.
2012. szept. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen dolgot találok hasznosnak: közösséget épít, és programot nyújt, ami sok magányos ember számára életmentő lehet.
2012. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!