Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan érdemes lovaglófelszere...

Honnan érdemes lovaglófelszerelést -lovaglócsizma, kobak, pálca- venni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak olyan használt-boltok, ahonnan német-holland cuccokat hoznak be, amiket tulajdonosuk már azért kidob, mert mondjuk van rajta egy körömnyi piszokfolt, de amúgy vadiújak. az ilyen helyeken találsz a legolcsóbban cuccokat

de ha nem akarod a véletlenre bízni és minőségi, vadiúj cuccokat akarsz venni, akkor keress kimondottan lovasboltokat...nem tudom, hol,merre laksz, én nyíregyházán szoktam lovasfelszerelést vásárolni, de elég drága minden...úgyhogy én pl úgy csinálom,hogy fontossági sorrendben, egyenként veszem meg a dolgokat.... a legfontossab a lovaglószár (6-8000 ft körül) vagy lovaglócsizma, utána a lovaglónadrág,utána ha szárad van, a lovaglócipő....ezek a legfontosabbak,utána már mindegy,miket veszel és milyen sorrendben (pálca,sarkantyú,mellény,ing,kesztyű...stb.)


a kobakot megoldhatod egy régi biciklis sisakkal is, ugyanúgy ellátja a funkcióját,mint a lovaglókobak,csak a színe más :)

2009. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, aminek még nagyjából tudom az árát: nadrág 8-10000 ft körül, cipő: 11 000 forint körül, mellény 7000 ft körül...a többit még nem néztem
2009. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen lovas vagy.

Előző válaszoló írta, hogy 10ezer egy nadrág. Ha csak hobbilovas vagy szerintem nem kell márkásat venned, én például a Decathlonban szoktam vásárolni, ott egy sima fekete nadrág négyezer. (Bevallom nekem is van pár drágább cuccom de ez csak sznobság:P)

Megjegyezném, hogy én a decathlonos cuccokkal nagyon megvagyok elégedve, eddig még egyik se ment tönkre.

Természetesen ha megteheted, meg versenyezni szeretnél ott vannak minden nagyobb városban a lovasboltok, de internetről is rendelhetsz.

2010. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Dechatlonban vettem egy jó minőségű műanyag (nem versenyzős) kobakot 5000 Ft-ért, szintén jó minőségű nadrágot 7000ért, pálcát 1000-ért (Lehet venni 1000 Ft-ért, 1500ért, 1800ért, 2000ért és 5000ért, de a különbség csak a kinézete), csizmát 8000ért.
2010. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is megfelel a célra a Dechatlon, mert mindenféle lovagláshoz vagy lóápoláshoz szükséges dolgot megtalálsz ott, és még nem is olyan drága.Ezért ha még növésben vagy és már kinőtted, akkor nem sok pénzt dobsz ki az ablakon vele.Én is lovagolok és ott vettem a csizmám, a kobakom, a pálcám, gerincvédőm,stb.
2018. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!