Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Paradicsomban az oroszlán...

A Paradicsomban az oroszlán vega volt?

Figyelt kérdés

Péter ezt írta: "A Biblia szerint egy ember vétke nyomán jelent meg a halál a Földön, és Jézus ebből váltja meg az embert. A ma divatos evolúciós elmélet szerint a halál jóval megelőzte az első emberpár megjelenését a Földön, vagyis nem Ádám vétkének következménye volt."


Tehát az oroszlán is növényevő volt mert nem evett húst mivel az öléssel járt volna.

Esetleg Isten külön teremtett az oroszlánnak a semmiből különböző húsokat?


2012. okt. 9. 15:14
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Hát igen, az akkori ember annyit látott az állatvilágból, hogy a hasznos, ház kürül élő (jó) állatok füvet majszolnak, a veszélyesek, gonoszak (rosszak) meg vérengző húsevők. Ebből logikusan következett, hogy ha minden állat békés, akkor mind legelészik, és eszébe sem jut megenni a másikat. :)


Valahol meg tudom őket érteni. Én csak a mai emberen csodálkozom, hogy ezt képes még mindig szó szerint értelmezni. Nem látja benne a szimbolikát és az üzenetet.

2012. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

"Valahol meg tudom őket érteni. Én csak a mai emberen csodálkozom, hogy ezt képes még mindig szó szerint értelmezni. Nem látja benne a szimbolikát és az üzenetet."


A hívők szerint a Biblia Isten útmutatása és nem kitalálós könyv.


Ebből az következik, hogy szó szerint kell értelmezni.

2012. okt. 9. 17:31
 23/45 A kérdező kommentje:

A Szólásokat és közmondásokat szimbolikusan kell érteni.

A Biblia viszont azzal a szándékkal íródott, hogy egyfajta szabálygyűjteményként álljon az emberek rendelkezésére.

2012. okt. 9. 17:40
 24/45 anonim ***** válasza:
56%

Az oroszlán volt a sátán. Így már érthető?

Ő vette rá a kígyót, mert megkívánta a húst.


Egyébként meg a Bibliának a tanítását kell figyelni.

Amellett, hogy tanít egy tükör is.

A Biblia támadása nem fogja bizonyítani az evolúció helyességét. Az evolúció pedig a Biblia nélkül sem életképes.


Én egyébként úgy tudom, hogy egyik állat sem volt ragadozó. De nem is érdekel, mert nem ezen van a lényeg, hogy akkor mi volt és milyen volt.

2012. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
A másik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a paradicsom egyenlő ezzel a földdel. Ti xy évesek vagytok. Ki merem jelenteni, hogy 150 év alattiak. Miért gondoljátok, hogy biztosan tudjátok, mi volt mondjuk 500 éve?
2012. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem,azt senki sem cáfolhatja meg,hogy az oroszlán fogsora nem növényekhez való.Pont éhen is halt volna ha almát vagy füvet kellett volna ennie.Ez megint a Biblia egyik baromsága a sok közül.
2012. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
71%
Na és a másik nagy kérdés,hogy miért pont az oroszlán,meg pl.a farkas,hiúz,béka,cápa,krokodil lett ragadozó? jól ki lett cs*szve szegényekkel,ők a gonoszok,bezzeg az elefánt,zsiráf,kecske meg az ártatlan angyalkák! Mégis milyen igazságosság van itt!? :-D és a mindenevő állatok pedig csak félig gonoszak?:-O
2012. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

A halál az ember halálára vonatkozik.

Az evolúcióelmélet meg az ősrobbanás elmélet sem áll ellentétben a Bibliával, a teremtéstörténet azt írja le hogy mindent Isten teremtett.

Tehát az oroszlán nem volt vega.


Menyus

2012. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
56%

A növény evőknek mi az őse?

Kezdjük azzal, hogy mikor alakult ki, hogy valami növényt vagy húst zabál?

2012. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tekintettel arra, hogy az én kommentemre hivatkozva tette fel a kérdést a kérdező, gondolom kíváncsi arra, mit válaszolok erre.


Hála Istennek nincs szükség találgatásokra, tekintettel arra, hogy a Biblia egyértelműen fogalmaz:

"És mondta Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. Teremtette tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremtette őt: férfiúvá és asszonnyá teremtette őket. És megáldotta Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. És mondta Isten: Íme néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül. A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül. És úgy lett. És látta Isten, hogy minden amit teremtett, íme igen jó. És lett este és lett reggel, hatodik nap." (I.Móz 1:26-31)


Ezen túlmenően az újjáteremtett Földről ezt olvassuk:

"A farkas és bárány együtt legelnek, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik, és a kígyónak por lesz az ő kenyere. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szentségemnek hegyén; így szól az Úr." (Ésa. 65:25)


Más kérdés?


Üdv. Péter

2012. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!