Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Titeket nem zavar ez a viselke...

Titeket nem zavar ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mostanában nagyon sok ateista jár ide okoskodni a vallásokkal és az evolúcióval kapcsolatban. A legjobb az egészben az, hogy a vallásokat csak a South Parkból ismerik az evolúciót pedig még onnan sem.

Kinek jó ez? Mire jó ez?

(ráadásul egyre több az olyan komment, hogy kinek kellene megdögölni végre). A spirituális sátánistáktól már megszoktam, de azt hittem, az ateisták ennél normálisabbak (tisztelet a rengeteg kivételnek).

Persze sok ember ír hülyeséget a nem ateisták közül is. De mi lenne, ha azért egymást nem öldökölnénk, akkor sem, ha nem értünk egyet?

A valláskritikához ajánlott ismerni legalább azt, ami kritizálunk. A kritika nem azt jelenti, hogy elmondjuk a másikat mindenféle szemét gennynek. Legalábbis szerintem.



2012. okt. 14. 16:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Zavar, de amíg a kommentelők többsége 11 és 16 év közötti, nem fog semmi változni. A kultúrált viselkedést nem lehet az interneten elsajátítani, az iskolában meg nem oktatják.
2012. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Ennél talán már csak az jobb, amikor magát kereszénynek nevező ember viselkedik így...

Na igen, a nevelés és az oktatás szintje manapság a béke segge alatt van...

És ennél csak "jobb" lesz...

2012. okt. 14. 16:50
 3/31 anonim ***** válasza:
63%

Az evolúciót a vallásosak nem ismerik!

Legalább is így látom amikor ilyeneket olvasok, hogy:"A kőből, hogy lesz kiskutya?" vagy "Ha sokat úszom, akkor az ükükunokámnak úszólába lesz?","A majom miért nem szül embert?"

2012. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy te sem ismered kedves második és pont abba kategóriába esel, akikről szó van.
2012. okt. 14. 18:59
 5/31 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki nem hisz Istenben, nem jelenti azt, hogy automatikusan szert tesz a természettudományok ismeretére, az evolúció megértésére. Sokszor az erre való hivatkozás csak szlogen, kibúvó, ami mögött nincs semmiféle valós ismeret. Lehet, hogy az agresszió ezt igyekszik kompenzálni.
2012. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha én nem ismerem átfogóan mivel nem vagyok biológus, akkor az felmenti a vallásosakat, hogy ilyeneket írjanak?
2012. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Egyébként te ismered, kérdező?
2012. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Kedves, miért akarsz vitát nyitni erről, mikor nem ez volt a kérdés? Épp az a kérdés, hogy miért kell ilyen erőszakosnak lenni? Az evolúciós kérdéseket fanatikus ateisták teszik fel, aztán a néhány fanatikus vallásos folytatja, mert megbántódnak. De már eleve a kérdések provokálók, sértők és gúnyosak, mert nem vitatkozni, hanem megalázni akarnak másokat a feltevőik. Csak azt nem értem, hogyha én kibírom, hogy ne tegyek föl provokatív, bántó kérdéseket a más világnézetű embereknek, mások miért nem?
2012. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%
A fanatikus ateistákat a fanatikus vallásosak "szülték".
2012. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Ozmium42 ***** válasza:
Ez olyan dolog, mint hogy a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás.
2012. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!